Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

televizyonlarda cıkan reklamları nasıl yapıyorlar

A_d_e_M

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm arkadaslar merak ettiğim bisey var televizyonlarda cıkan reklamlar nasıl yapıyorlar yani hangi programları kullanıyorlar bizde kendi pc mizde amatorce reklamlar yapabilir miyiz ?? bide sormak istediğim baska bir soru örneğin selena veya ona benzer dizilerde gösterilen sihirbazlık numaraları icin hangi programlar kullanılıyor

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
hmm
siz cevabıda biliyorsunuz zaten
konuyu photoshop bölümüne açtığınıza göre

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
HORUS Bey' inde belirttiği gibi açtığınız başlık ve konun yerini forum kurallarına uygun değil.
Forum kuralları, 28. madde der ki:

28- Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır. Bu gibi durum/larda konuları kilitlenen üyelerin site yönetimine hesap sorma gibi bir hakları bulunmamaktadır.

Ayrıca bu konuda internette de, sitede de konular mevcut, biraz araştırma yapmayı deneseniz.
After effect programından başlayın derim.

https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84

İyi forumlar...

A_d_e_M

🏅Acemi Tasarımcı🏅
int arastırdım ama istediğim cvp alamadığım icin buraya yoneldim burada ki arkadaslar daha iyi yardımcı oluyorlar o yüzden hem kasten buraya acmadım eğer bilseydim gerekli yere acardım konuyu oyle değil mi??

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
int arastırdım ama istediğim cvp alamadığım icin buraya yoneldim burada ki arkadaslar daha iyi yardımcı oluyorlar o yüzden hem kasten buraya acmadım eğer bilseydim gerekli yere acardım konuyu oyle değil mi??

O zaman şimdi öğrendiniz, değil mi?
İşe forum kurallarını okumaktan başlayabilirsiniz.

Kolay gelsin.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
Forum içerisinde böyle bir bölüm varken
Yazılım Rehberi
ve daha kısa süre önce böyle bir başlık açılmış iken
Sihir efekti nasıl oluşturulur
sakın bana araştırdım demeyin
hatta sakın bana "buraya yoneldim burada ki arkadaslar daha iyi yardımcı oluyorlar o yüzden hem kasten buraya acmadım eğer bilseydim gerekli yere acardım konuyu oyle değil mi??" gibi demogoji yaparak yanıt vermeyin olur mu?

A_d_e_M

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben arastırdım demedim zaten buraya yoneldim lafımdaki amac baska sitelerde üye oldum ama buradaki kadar yardım göremediğimi ima etmistim sözlerim yanlıs anlasılıyor anladığım kadarıyla tartısmaya gerek yok oyle değil mi ? Ve ben demogoji yapmıyorum sadece yeni seyler öğrenmek istiyorum hepsi bu bundan sonra konu acarken nerey acacağıma dikkat ederim genede yardım ettiniz tsk ediyorum

Holysin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Video yapmak istiyorsan Movie makker kulan efek eklemek istiyorsan photoshop veya buna benzer şeyler kulana bilirsin bir iki program kulanmaya başlayınca olayın mantıgını kavrıycaksındır ve git gide geliştire bilirsin

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Reklam hazırlamak o kadar da kolay bir çalışma değildir.Öncelikle firmayı tanıtan iyi bir senaryo hazırlamalısınız.Daha sonra iyi bir teknik donanım (kamera - aydınlatma vs.) ları temin etmelisinz.Bunları yaptınız size lazım olan videoları da çektiniz.Artık bu videoları güzel bir şekilde birleştirip üzerinde gerekli montajı yapmalısınız.

Konu video montaj olunca ve gerçekten ihtiyaçlarınız karşılayacak bir program kullanmalısınız.Bunlar bana göre Adobe After Efects ve Adobe Primere olmalıdır.After Efets ile videoya tam anlamıyla hakim olursunuz.Üzerinde her türlü değişimi yapabilirsiniz.Selena dizisinde bahsettiğiniz Özel Efektleri de hazırlayabilirsiniz.

Primere ile de videolarınızı güzelce düzene sokar bir birleri arasına geçiş efektleri uygulayabilirsiniz.Bunların hepsini zaten yapmak istiyorsanız gerçek bir ekip kurmalısnız.Ama yok ben amatörce igileneceğim diyorsanız.Basit bir kamera ile çekim yapar sonrada After Efect ile düzenlersin yada sıfırdan After Efectsde bir reklam filmi hazırlayabilirsin.