Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Temel Özellikleriyle Çizgi Canlandırma / Mehmet Naci Dedeal

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
Temel Özellikleriyle Çizgi Canlandırma

Ücretsiz CD-ROM
Çizim ve Film Örnekleri

28693518ih7.png

Yazar: Mehmet Naci Dedeal
Yayıncı: Pusula Yayıncılık ve İletisim Ltd.

- Canlandirma Tarzi Seçimi
- Canlandirmada Bilgisayar Teknolojisi
- Senaryo
- Obje Tasarimi
- Geri Planlar
- Mekan Tasarimi
- Canlandirmada Üç Resimleme
- Çizim Planlamasi
- Montaj ve Sunus
- 610 MB'lik CD-ROM'da tam 183 örnek film ve resim!
- Okuduklarinizi seyredin!​

Kitap Hakkında

Sinema endüstrisinde iki tür oyuncu bulunur: birincisi yüklü paralarla bir filmde rol alan, yıldız kaprisleri yapan, yönetmenlere çeşitli problemler çıkartan insanlar, ikincisiyse imkansız olanlar da dahil ne isterseniz yapan çizgi karakterler...​

Ne var ki kanlı canlı oyuncuların aksine çizgi karakterler canlandırılmayı beklerler. Onlara hareket, jest, kişilik ve ruh vermek ise, çizgi canlandırmacının işidir. Çizgi canlandırmacılar tarafından yaratılan karakterler, gerçek birer kişilik olarak yıllarca izleyicilerinin gönüllerindeki yerlerini korurlar. Miki Fare, Şeker Kız Candy ve daha birçokları izleyicileri için gerçek kişilerdir.​

Çizgi canlandırma çizgi film endüstrisinin yanısıra reklamcılıkta ve endüstriyel ürün tasarımında da kullanılıyor. Türkiyede bu türün ilk örneği olan bu kitap animasyonun temel ilke ve kurallarını usta bir çizgi canlandırmacının kaleminden ele alıyor.​

Kitapta farklı tekniklerin yanısıra çizgi canlandırmanın incelikleri, uygulama örnekleri, bilgisayar ve video teknolojileri gibi değişik teknolojiler de açıklanıyor. Hiçbir yazılıma ve teknik ayrıntıya girmeden çizgi canlandırmaya kavramsal bir giriş yapan Mehmet Naci Dedeal tecrübesini genç kuşaklara aktarıyor.​

Bu sayede canlandırma konusunda eğitim gören ve kaynak sıkıntısı çeken öğrenci ve amatörlerin uzun süren arayışlarına doyurucu bir yanıt olacak.​

Çizgi canlandırma kitabının metin ağırlıklı olduğu kadar, bolca resim de içeren bir kitap olması okuyucuları için şaşırtıcı olmayacak.​

Kitaptaki çizgilerin çoğu farklı tipte uygulamalarda bizzat çalışan yazarın imzasını taşıyor. Kitabın ekindeki ücretsiz CD-ROM ise metin içeriğini destekliyor, örnek çizim, uygulama ve filmlerle okuyucuya zengin bir kaynak sağlıyor.​

Daha Fazla Bilgi İçin + Tıklayın;)