Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Toz İçecek Ambalajı

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
001sw9.jpg

Merhaba,
Yeni bir çalişmanın başındayım. Benim göremedigimi görebiliyormusunuz?
• Öncelikle "Drink" ismi idareten orda duruyor. Ürün ismi tescilde, sonrasinda değişecek... Bu kisma takilmazsaniz sevinirim.
• Lacivert renk ürünü patlatiyor, fakat ürünün portakal olma özeligini ikinci planami atiyor? Bu ürünün, başka çesitlerinin oldugunu varsayarsak, çilek, limon vb. gibi, hepsinin konturlarinin lacivert olması, sadece iç kisimda ürün rengin hakimiyeti rafta çok sorun olumu? Bu durum yeşilde nasıl? Yoksa illede bu portakal turuncumu olsun. Çilekte kirmizi mi?
• İlustrasyonlar bana ait acimayin. Portakal suyuna göre daha kati bir madde gibi duruyormus gibi geliyor bana...(ben paranoyamiyim) Transparanlik belki? sizede geliyor mu? dokunayim mi? kalsin mi?
Calisma, market rafina girerken, son halini buraya koyacagim...
sevgiler

Benzer konular

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
yaz aylarında çok sık kullandığım ürünlerdendir toz içecekler. Yaşadığım sıkıntı şu portakal ile mandalina görsel olarak çok yakındır ve ambalaj üzerinde yazı ile açıkça belirtilmiş olması benim hoşuma gidiyor.
Dış kontur renklerinin aynı olması markanın reyonda hakimiyetini sağlar. Mavi olmasıda serinlik hissi verir.

Suyun dökülmesinde bazı yerlerde transparan bazı yerlerde katı, birini seçmelisin.

Yazdıklarım bencedir, çalışma oldukça güzel. eline sağlık.İyi çalışmalar.

lirikajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sağdaki mavili iş yapar. yazının turuncu olması mavi ile olmuş. ama bardağa dökülen sıvı daha bir portakal suyu olsa imiş...

ayrıca bu bardak dökülme çok var bakben sana bir tavsiye tetrapakın sitelerine girersen çok orjinal tasarımlar çıakr esinlenirsin..

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Nükhet hanım iyice kafanız karışacak ama ben yinede bir kaç şey yazmak istiyorum.
Tabii ben önce tüketici gözüyle bakarak bunu değerlendireceğim:
*Kırmızı portakal bende hiçte serinletici bir etki uyandırmadı, bunun nedeni kırmızının sıcak renklerin en şiddetlisi olması diye düşünüyorum.

Birde tasarımcı gözüyle bakarak durum değerlendirmesi yapacak olursak:
*Çalışma gruplarında iki adet kontrast armoni, iki adette ton armonisi kullanmışsınız, fakat renklerin ölçülerinde sıkıntı var gibi.
Renkler sanki kendi içlerinde bir egemenlik savaşı halindeler.

*Çıktısı alındığı zaman ambalajın daha albenili duracağı muhakkak, kontrast armoni olan grupta sıvı sıçramasındaki hatalar çok bariz sırıtıyor, zıt renkleri bu yüzden hem seviyor hem sevmiyorum.:)

*Son olarak "drink" kelimesinde kullandığınız fontun ismini bilmiyorum yazının tipolojisini sevmedim, çok fazla aşina ve bilindik.
başka markalarla karıştırılma riski var, belki fontun sunumuyla ilgili bir problemden kaynaklanıyor olabilir. Gerçi ürün tescilden sonra değişecek demişsiniz sonra farkettim.

Benim gördüklerim bu kadar fakat artılarını saymadanda geçemeyeceğim. İllüstrasyonunuzdaki (özellikle 2. ve 3.) kompozisyonlar çok hoş. Sıvının bardağa akışı ve meyve lezzetini hissettirmişsiniz.

Kolay Gelsin

komsars

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeş çalışmalar süper olmuş

Moderatör tarafında düzenlendi:

silmarillion

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Müşteri gözü ile bakarsam ben 3 numaralı mavi ve portakalların dolgun gösterdiği içeceği alırdım.

İçecek firması olarak ise eğer ben büyük firma değilsem ve bir an önce piyasaya sürecek acelem varsa çalışmaları beğenirdim.Ama büyük bir firma isem maalesef beğenmez ve onay vermezdim.

Peki neden?

Ambalaj çalışması yetersizdir.Gerek ışık gerek renk doygunluğu ve seçimi olarak.(Belkide benim bilgisayarımda böyle görünüyor)
1. resimdeki ambalaja dikkat ettiğimde oradaki portakal dilimlerinin canlılığı ile bardağa akan portakal rengi zıtlık yaratıyor.Sütlü portakal dersek o zaman başarılı karşılardım.(Fakat burada gene akan sıvıya sütü ilave ememiz gerekecekti)
2. değineceğim nokta ise bir soru olacak.Siz bardağa hiç o şekilde portakal suyu döküpte dökülen sıvının bardaktan dışarı sıçramasını gördünüz mü?Yani onu görerek mi yaptınız?Yoksa sıvının sıçraması kendi kararınız mı?

icecek1cd4.jpg

1 - Burada o damlanın o şekilde olması imkansız.Yani o damla bardağı delmişte ordan çıkmış izlenimini yaratıyor.

2- Oradaki şeffaf baloncuk nedir?Yani öyle bir şeffaflıkmış ki portakal diliminin rengi ile aynı neredeyse.

3- Burada o portakal diliminin muhakkak bardağa değmesi lazım.Fizik kuralları gereği.Değiyorsa portakal diliminin bardağa temas eden ucu neden bardaktan görünmüyor?

Bunlar hep ince detaylardır.Umarım kızmamışsınızdır.Unutmayın ki her eleştiri sizi işinizde bir kademe daha üste taşıyacak ve böylesine güzel işler çıkaran biri için bir ders niteliğinde olacaktır.Çalışmalarınızı zevkle izlemeye başladım üyeliğimin ilk dakikalarından beri ve başarılarınızın devamını ve başarılı çalışmalarınızı bekliyorum.

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
silmarillion, sükürler olsun ki müsterim degilsiniz :) kızmam, beğenene satarım...
fizik kuralarina uygun gerçekçi bir çalisma hedeflemedim :D Hedefim o olsaydi fotograf kulanırdım.
Vakit ayririp böylesine uzun ve detaylari olar bir yorum, elestiri yaptiginiz, ilginiz, ve görüsleriniz için tesekkürederim.

Karaca Serin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gençler! Bu tür çalışmalar doğrudan surreal tarzda yapılan illustre gorsellerdir. Bu anlamda, Portakal neden zıplamış, bardak niye yana yatmış, tadı ekşi mi tarzındaki tenkitleriniz, Nuket Peri'nin yaptığı bu çalışmayı izah etmez... Ok?

Necaty

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba
Gerçekten görünüş olarak hepsi süper ancak eklemek istediğim birkaç şey var.
-Öncelikle her çeşiti lacivert yapayım iç kısımları ürün rengi olsun demişsiniz.Bence rafta problem yaratır.Dikkat etmeyen müşteri hepsi aynıymış diyerek geçebilir.Bu ihtimali göz önünde bulundurmak lazım.
-Herkesin dediği gibi protakal suyu değilde katı bir içecek gibi görünüyor.
-Paket üzerindeki bardak ve diğer görsellere gelirsek bence ya birinci ya dördüncü derim.Oldum olası bardağın yanında kesik duran meyveden hoşlanmam :)
Geri kalan yönleriyle gayet hoş.
İyi çalışmalar

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
illede kontrast :)
mavi çalışmalarının portakal suyuna serinlik verdiğini düşünüyorum ve 4.çalışmanız gerçekten bakıp geçilecek gibi bir çalışma değil.
ellerinize sağlık.

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kesinlikle üçüncü çalışma diyorum... Bazı eleştrileride çok yersiz buluyorum... Dünyanın en iyi çalışmasını getirip önümüze koysak ve dakikalarca bakıp hata arasak eminim elli tane işte burası hata denilecek noktalar bulurduk... Ama önemli olan işin bütününe bakmakdır... Özelliklede ambalaj tasarımında... Ayrıca ben sıvının nasıl aktığının, damlasının nereye sıçrayacağının tamamen ilistrasyonu yapan kişin hayal gücüne bağlıyorum, ve üzerinde oturup teknik hesaplamalar yapmanın çok saçma olduğunu düşünüyorum... Öyle olsaydı dediğiniz gibi fotoğraf kullanırdınız... Emeğinize sağlık, bence mavi kenarlı olsun kontras her zaman baktırır...

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Çalışmanın sonuçlanması uzunca bir zaman alacak, ilustrasyon üzerinde hala çalisiyorum. 7-8 ay sonra market rafına girer diye düşünüyorum.
Görüşler için teşekkürederim. Sizler tüketici olsanız aşağı yukarı hangisini seçeceksiniz biraz anladım. Görseler hakkındaki hatalarimida görebildim.
(Ufak Not: Tarim Köy işleri Bakanligi Toz içecekler tebliginde bir şart vardır. Toz içecek ambajı üzerinde meyva fotografı kullanmak yasaktır. Konumuzla ilgisi yok belki, ben böylesi bir ambalaj tasarımı yapacaklara hatırlatmak istedim.)
Sevgiler.

HELİN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
güzl olmş yalnz hiç portakal suyuna benzemiyoo
çok açık renkli olmşlar
1,ve3, güzel duruo ama arkaları pek hoş diil

hakan sakin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çalışmanız güzel lacivert olanda portakal daha ön plana çıkıyor. detaylara gelince yakın göremedigim için yorum yapamıyacagım. albenisi var ürün tutar. emeginize saygi duyuyorum o yüzden gereksiz eleştiri yampak istemiyorum. çalışmalarınızda başarılar dilerim.