Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

TV Spot Reklamı İçin Yardım Lütfen

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar Selamlar
Tv için Spot Reklam İstendi, Acaba Hangi boyularda ve hangi programda yapmalıyım yardımcı olabilirmisiniz?

Şimdiden Teşekkürler

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Konusuna göre tercihlerinin başında After effect olabilir..

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
after effecti indiriyorum şuan, acaba çalışma boyutlarını nasıl seçmeliyim kaça kaç ebatlarda...
formda aradım ama teknik bir anlatım bulamadım

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yapıcağın iş ticari bi iş olduğu için; süre ,ücret ,müşteri etkisi ile sunumun ne üzerine olucağı önemli..Kullanabileceğin programlar, Dreamweaver, Photoshop, Cinema4D, Max, Flash..Hangisi kolayına gelirse..

mcleane

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.cinema4fx.com
After effects tavsiye ederim. ps de gereken hazırlıgını yapar after da son noktayı koyarsın. ayarlar için ise , preset için PAL D1/Dv, frame 25, boyutlarda 720 x 576, süre de sana kalmış ama genelde spot için 10-12 sn kafi.

Son düzenleme:

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
After effecti kurdum ama ilk kez kullandığım için pek bişey yapamadım, Flashda yapıyorum, 10 saniye olacak, yardımlarınız için teşekkürler, en kısa zamanda After effectlede uraşmaya ve öğrenmeye başlayacağım :D

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar bi sorun var :D, flasta normal olarak hazırladım ama avi olarak kaydedince ses çıkmıyor nasıl çözerim :(

mcleane

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.cinema4fx.com
flash dan çok anlamam ama after da da yapsan reklam filmini ses için yinede bi profesyonel ses programı kullanman gerek. flash da hazırladığın filmi avi olarak al, ses efektlerini de adobe audition da düzenle adobe premiere pro da da birleştir ve çıktı al derim biraz fazla mı karışık geldi bilmiyorum?

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
:S biraz karışık geldi doğrudur :) ama öğrenmek gerek tabi, teşekkürler.
After effect derslerine bakıyorum, bazı kaynaklar buldum bu seferki biraz basit kaldı ama bisonraki spot reklam çalışması daha iyi olacaktır :D