Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Uludağ üniversitesi Grafik bölümü web tasarımı

sercansarigul

🌟Usta Tasarımcı🌟
Uludağ üniversitesi Grafik bölümü için taşarlamış oldugum web tasarımı:sweating:

Uludag_universitesi_Grafik_by_sercansarigul.jpg

y-Lcin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ne ßiliyim :S ßiraaz Acayıp olmus be abı ßence Daha Hoş ve sade Olabilrdi gereksiz Cok carpıtma ve Cizim olmuş .. Pek beyenmedim acıkcası

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Türkçe karakter kullanmanızı tavsiye ederim. Şayet bu bir ödev ise Mehtap hocadan bununla ilgili anında notunuz düşer :D
Beyaz alandaki haber boşluğunuzla sayfanın genelinde zıtlık oluşmuş. Ordaki dengeyide bulmak lazım.

swordfish-tr

🌱Yeni Üye🌱
üniversite için değilde anaokulu için hazırlanmış gibi durmuş.renkler ve görseller sanki anaokulu öğrencilerinin kuruboya kalemeinden çıkmış gibi ve nerdeyse tüm tonlar cıyak renklerden oluşuyor.fontlara gelince karınca duası gibi...ve kompozisyonun geneli göz yoruyor,ortaya karışık bi çalışma gibi...

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Maalesef çok karmaşık olmuş daha ciddi üniversite kurumsalına uygun olması lazım böyle tasarısal açıdan konuyla alakasız ve gayriciddi duruyor...

busravsbirol

🌱Yeni Üye🌱
Yazı stili hiç olmamış.Üstelik karakterler Türkçe bile değil,ben olsaydım bundan not kırardım.

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Daha uygun bir font rengi bulsan daha şık durumuş sanırım. Siyah uymamış bence.

el_chancho

♾️Grafik Gurusu♾️
Maalesef çok karmaşık olmuş daha ciddi üniversite kurumsalına uygun olması lazım böyle tasarısal açıdan konuyla alakasız ve gayriciddi duruyor...

Bölümün grafik oldugunu unutmayalım ama arkadaslar...bence gayet hoş olmuş ama Türkçe font kullanmak gerekirdi...

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bölümün grafik oldugunu unutmayalım ama arkadaslar...bence gayet hoş olmuş ama Türkçe font kullanmak gerekirdi...

Arkadaşım karmaşık olmuş diyorum grafikle alakalı bişey görmüyorum grafik bölümü olması karmaşık olmasını gerektirirmi ? yoksa yanılıyomuyum :) .Ayrıca grafik tasarımcı dediğimde benim ilk aklıma gelen şey herkezin anlayacağı ve hayranlık uyandıracak iş demektir,karmaşıklık değil ve ben orda karmaşa görüyorum , belki tartışılır ama illa açıklama istiyosan budur benim gördüğüm.Grafiker olarak bu kelimeleri anlamış olman lazımdı el_chancho arkadaşım, herkezin bakış açısı farklıdır. .

Son düzenleme:

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
çok sade renksiz

Renk körlüğünün açığa çıkarılması ve ayrıca renk körlüğü veya renk görme bozukluğunun tipinin belirlenmesine yarayan pek çok test vardır. Teşhiste en kolay yol, renkli iplikleri karıştırıp, şahıstan renkleri gruplandırarak ayırmasının istenmesidir. Renk görme ile ilgili problemi olanlar, bu işlemi beceremezler.
bence acilen kendinizi test ediniz :S

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok üzgünüm..
Uludağ üniversitesi Grafik bölümü öğrencisinin hazır vektörlerle fazla uğraşmadan yapılan bir web çalışmasına canı gönülden üzüldüm..Hazır vektör kullanmadan, cırt renklerle scala gibi köşelerle, yazım hatalarıyla ( Türkçe karakter sorununuz ) dolu bir çalışmaya bırakın ödev notu vermeyi, elimde olsa sizi sınıfta bırakırdım..Sizler önümüzdeki yıllarda iyi mevkilerde iyi firmalarla okullu olduğunuz ve elinizde diplomalarınız olduğu için yetenekli birçok arkadaşın daha girmeden kapıdan geri çevrilmesine sebep olacaksınız.. Öğrendikleriniz, hayal gücünüzü yansıtmanız, Bu mudur?

el_chancho

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşım karmaşık olmuş diyorum grafikle alakalı bişey görmüyorum grafik bölümü olması karmaşık olmasını gerektirirmi ? yoksa yanılıyomuyum :) .Ayrıca grafik tasarımcı dediğimde benim ilk aklıma gelen şey herkezin anlayacağı ve hayranlık uyandıracak iş demektir,karmaşıklık değil ve ben orda karmaşa görüyorum , belki tartışılır ama illa açıklama istiyosan budur benim gördüğüm.Grafiker olarak bu kelimeleri anlamış olman lazımdı el_chancho arkadaşım, herkezin bakış açısı farklıdır. .

Demek istedigini cok iyi anladım ki herkesin görüşüne saygım var sorgulama görevi bana düşmez fikirleri yada yorumları :) ben daha karmaşıklıktan daha çok ciddiyetle ilgli olan kısıma latife tadında deginmek istedim yorumunu eleştirmiyorum alıntı yaptım die :) forum kullanıcısı bilmen gerekirdi:)...---Ayrıca grafik tasarımcı dediğimde benim ilk aklıma gelen şey herkezin anlayacağı ve hayranlık uyandıracak iş demektir---bu cümlenede katılıyorum ayrıca grafiker deilim şarap teknikeriyim :)

slayt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba; Ben diğer arkadaşlarımın söylediklerine pek katılmıyorum Web Tasarımı oldukça zor bir iştir kardeşim öncelikle bilgi tecrübe ve birikim gerektirir, sonrasında ise öz güven öncelikle kendine olan öz güvenini kaybetme, tasarıma başlamadan önce mutlaka bir site haritası oluştur. sonra kullandığın artalan renkinden imla kurallarına kadar çok fazla dikkat etmelisin, tasarımı kötü değil sadece biraz dağınık ve Font seçiminde renklerinde ufak tefek hataların var bu işe yeni başlayan ve eğitiminide yeni görmüş ve ya görmekte olan birisi için oldukça falazla yol kat etmişsin. Başarılarının devamını diliyorum. Saygılarımla

yasarcan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.yasarcanturk.com
yazı tipleri daha estetik olmalı ve 3 tane değilde bir tane yazı tipi kullansan daha güzel olur.
renk uyumunda da sorunlar var çok göze batıyor..

SpyTR

🌱Yeni Üye🌱
Menu bölümünde farklı br tasarım olabilir Ama Güzel olmuş !

ahmetsngr38

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sağ tarafta bulunan pencere içindeki yazıların fontunu değiştirisen daha güzel olur bence bide banner üzerinde biraz daha çalışsan daha süper olur

teksinarda

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence sonuçta ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ dahada güzel bişey yapabilirdi açıkcası beyenmedim bir üniversiteye göre

başarılar

Dexoy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Grafik bölümünden böyle tasarımlar çıkıyorsa durum cidden çok vahim.Bu tarz abartılı tasarımları genelde tasarıma yeni başlayan insanlar yapıyor:)Güzel tasarım önüne gelen brushı kullanmak değildir.