Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

web tasarım programı önerileriniz ?

buzulgraphic

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar...
Grafikerim fakat web tasarım işine başladım size danışmak istediğim birşey var.

Genel olarak herkes dreamweaver gibi web tasarım programları kullanıyor.Fakat benim istediklerimi bu program karşılamıyor.Benim kullanmak istediğim web tasarım programında ; mesela bir resim koyup diğer resiminde onun üzerine eklemek istiyorum.Fakat dreamweaver'da bu mümkün olmuyor.

Bana önerebileceğiniz başka bir web tasarım programı varmı ? ama dreamweaver mantığında yapılmış olmayacak.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum..

caporeista

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir resmi diğer resmin üzerine koyup ne yapıcan anlamadım tam ama demek istediğin şu galiba bir arkaplan resmi koyup üstüne örneğin bi hayvan resmi ise iç içe div koyarak da yapabilirsin yada css den arkaplana bir resim atıp üstünede diğer resmi atabilirsin dreamweaver alanının en iyisi zaten .

M@rcosFuat

🌱Yeni Üye🌱
Bahsettiğiniz şeyleri size önermeden önce sizden web tasarım mantığını öğrenmenizi isteyeceğim. Yani Dreamweaver tam olarak ne yapar veya Dreanweaver programı web tasarımı yaparken kullanılan programlar arasında hangi aşamadadır. İlk aşamalarda neler yapılmalı gibi kısa ve öz makalelerle işe başlayabilirsiniz.

caglarim

🌱Yeni Üye🌱
şimdi kardeş öyle bir soru sordun ki insanlara anlayamadık dolayısı ile, ama sen bize tekrar söyle ama bu sefer daha açık anlat ki, cevap verebilelim,

dreamweaver web tasarım proğramları içinde şüphesiz en iyleri , çükü beslediği özleliklerle her kesime hitap edebiliyor css html php...vb.. daha birç ok özellikgi karşılayabiliyor.

sen sorunu net ve doğru şekilde bir daha yaz, ne yapmak ve ne istediğni anlat bize..

Yavuz Mamaç

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
program önemli değil, programlar sadece kod yazımında belli kod yazımı kuralları çerçevesinde kolaylıklar sağlar... ya da çeşitli araçlarla kod yazmana gerek kalmadan sürükle bırak mantığıyla işini kolaylaştırır. ama sadece kolaylaştırır. dreamweaver, zend, aptana (open source, açık kaynaktır), vs. hangisini bulabiliyorsan hepsi de işine yarar. önce DİL bilmelisin ki www'in anladığı dilden konuşabilesin derdini anlatabilesin. O dili öğrenmek için de sıkı bir zaman ayırmalı ve çalışmalısın. Sonrası daha maceralı, ucu bucağı olmayan bir derya denizdesindir... gerisi sana kalmış...

bir şey daha.. dreamweaverın ihtiyacını karşılamaması diye bi şey söz konusu olamaz... ondan neyi nasıl alacağını bilmezsen o sana bir şey vermez...

Son düzenleme:

adige_saygin

🌱Yeni Üye🌱
photoshopdakı layer mantıgında bişiy arıyorsun sanırım photoshoptada yapabilirsin web sayfanı

21gram

🌱Yeni Üye🌱
evet bencede yapmak istediğinizi doğru anladıysam photoshop uygun olur. slik olmasını istediğin resmin opaklığını azaltarak olabilir. :) kolay gelsin

sanaluser

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.taneryilmaz.net
Merhaba arkadaşlar...
Grafikerim fakat web tasarım işine başladım size danışmak istediğim birşey var.

Genel olarak herkes dreamweaver gibi web tasarım programları kullanıyor.Fakat benim istediklerimi bu program karşılamıyor.Benim kullanmak istediğim web tasarım programında ; mesela bir resim koyup diğer resiminde onun üzerine eklemek istiyorum.Fakat dreamweaver'da bu mümkün olmuyor.

Bana önerebileceğiniz başka bir web tasarım programı varmı ? ama dreamweaver mantığında yapılmış olmayacak.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum..

Senin istediklerini karşılayacak bi program bildiğim kadarıyla yok, dreamvearver kod kısmına girmeden design tarafında işini halletmene yarayacak kullanışlı bir program. Sağlam bir yapı oluşturmak istiyorsan kendinde işin kod kısmına bi derece hakim olman gerekir. Her şeyi sürükle bırakla, tek tuşla yapmak mümkün olsaydı bize gerek kalmazdı zaten. Yani bizde ekmeğimizin derdindeyiz anlıyosun dimi :)

ylmaz42

🌱Yeni Üye🌱
frontpage var microsoftun ama bu işteki en kaliteli ve kolay program dw bence

lantier

🌱Yeni Üye🌱
kardeşim photoshopta tasarımını hazırla css çok esnek bir yapıdır divler tasarımını mutlaka karşılayacaktır ancak dreamweaver yinede kaçınılmaz geliyor bana he kodları kendim yazıcam dersin o ayrı ama şu aşamada mümkün görünmüyor. csse biraz takılabilirsen mutlaka tasarımını halledersin. kolay gelsin.

graFikir1

🌱Yeni Üye🌱
dreamweaverın kullanım amacini tam anlayamamışsınız bu yüzden photoshop ta olduğu gibi göz yanıltmaları resim saklama gibi özellikler istiyorsunuz ps de tasarımı yapıp dw da site haline getirebilirsiniz ama dw profesyonel değilseniz ki değilsiniz çok kulanışlı siteler çıkmayabilir...

madchoice

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
WYSIWG.... ben bunun üstüne program bilmem. DR bir evlat acısından başka bir şey değil. Başına oturunca kasılıp kalıyorsunuz. WYSIWYG ise harika. Çok özel bir şey bilmenize gerek yok. Her şey sürükle bırakla yapılıyor. Bakın aşağıdaki siteyi ben bu programla iki saatte bitirdim.
https://www.cocukfoto.com
Gerçekten bu güne kadar gördüğüm en iyi program. İçinde çizim bile yapabilirsiniz.

madchoice

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ayrıca DR olduğu yok imajları buraya kopyala..yok şöyle yapmaya mecbursun yok. Görsellerini istediğin yerden al.... sonra o hepsini topluyor paketliyor sana. Kod yazmana da gerek yok. Nereye koyuyorsan ögeleri, tarayıcıda da orada çıkıyor.

bymuro

🌱Yeni Üye🌱
,,

dostum fıreworks veya photoshop programı kullanabılırsın fotograf ve vebsıte tasarımıyla ugrasmak ıstıyorsan dreamveawer da gorsellıge fazla onem veren bı program degıl ama fıreworksteen sıte sablonu olusturup dream veavere parcalı sekılde atabılırsın ben oyle yapıyorum baya kolay oluyo :smile:

max1299

🌟Usta Tasarımcı🌟
bunu dw de yapabilirsin sadece iç içe div kullanıcaksın resimleri divlere background olarak uygulaman gerekir ama sana tavsiyem html ve css kodlamayı bilmen gerekir öyle dediğin gibi bir program olsa bile neyin nerede nasıl durduğunu asla anlayamazsın ve bu işin başka yolu yok kodları bilmen gerekir