Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yardımmm... photoshopda web sitem için bir tasarım hazırlıyorum

dr_lecter

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bir sorum olacak photoshopda web sitem için bir tasarım hazırlıyorum sonra web aygıtları için kaydediyorum 2 sorum var

1. si yaptığım siteyi herhangi bir internet tarayıcısında açtığımda sayfayı ortalamıyor sola dayalı olarak görüyorum.sitemin sayfayı ortalaması için ne yapmalıyım

2. sorum siteme video yada player eklemek istiorum ama eklediğimde bütün tasarım resimlerim felan kayıyo sitemin tasarımı bozuluyor nasıl çözerim bunu....

Benzer konular

el_chancho

♾️Grafik Gurusu♾️
yaptıgınız şablonu css ve xhtml ile kodlayarak sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz...bunun için forumda gerekli dökümanlar bol miktarda bulunmakta

wusiv

🌱Yeni Üye🌱
Adobe FireWorks ile Siteni Parçalayarak (link gelecek yerler , hangisi arkafon, hangisi resim diye bölümlemelesin ) sonra HTML olarak export edip dreamweaver ile Kodlamaya başlamaktır. bunun içinde css (css3 kullanmanı tavsiye ederim) ve (X)HTML'ye biraz Hakim olman gerekir.
Photoshop ilede parçalarsın ama fireworks kadar, rahat çalışmazsın.

Tasarımda şu sıraya göre yaparsan rahat edersin
1-Planla (Kağıt-Kalem)
2-Tasarla (Photoshop)
3-Parçala (Fireworks)
4-Kodla (Dreamweaver istersende Frontpage vs.)

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
1. sorunuzun cevabı:
Siteyi ortalamak için genel tasarımı bir tablo veya bir div içine almalısınız.Örneğin genel tasarım tablo içinde ise şu kodu yazarak tüm içeriği tarayıcı içinde ortalarsınız:

HTML:
<table align="center">
<tr>
<td>
<!-- Genel Tasarım Kodları -->
</td>
</tr>
</table>

align yerine left veya right yazarak sola veya sağa da yaslayabilirsiniz.

Peki genel tasarım bir div içinde o zaman nasıl ortalayacaksın?Mecburen CSS kullanacaksın.CSS kodumuzu <head>...</head> taglarına arasına yazıyorum.

HTML:
<head>
<style type="text/css">
#container {
width: 900px; /* Sen Değiştir Tasarıma Göre */
margin-left: auto;
margin-right: auto;
}
</style>
</head>

<body>
<div id="container">
<!-- Genel Tasarım Kodları -->
</div
</body>

CSS kodunda seçici olarak "id" kullandım.Bu yüzden CSS kodunu yazarken id'si "container" olan div i seçmek için "#container" ifadesini kullandım."margin-left: auto;" ile soldan dış boşluğun otomatik alınmasını,
"margin-right: auto;" ile sağdan dış boşluğun otomatik alınmasını sağlayarak container id li div in ortalanmasını sağladım.

2.sorunun cevabı:
Sanırım sitenizi düzgün kodlamamışsınız.Ögelerin bulundukları yerleri kesin olarak belirlememişsiniz.O yüzden yeni veri eklenince site de mecburen içeriği kaydırmak zorunda kalıyor.CSS ve DIV kullanarak yeni bi çalışmaya başlayın nesnelerin konumlarını mutlaka belirtin.Size yardımcı olması bakımından aşağıdaki videoyu izlemenizi ve CSS bilginizi geliştirmenizi tavsiye ederim..Kolay gelsin...
https://vimeo.com/7333027

Son düzenleme: