Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yarı iskelet yarı foto gerçekçi render nasıl yapılır?

sonneillon

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar. Konu olarak yeri burası mıdır bilmiyorum. Bir render çalışması yapmak istiyorum. Kullanılan program farketmez. Belki daha önce görmüşsünüzdür; bir model var yarısı görsel olarak güzel görünen iskelet hatları yarısı da modelin gerçek görüntüsü, ortada da yumuşak bir geçiş var. Bir örnek resim ekleyebilsem anlatmak istediğimi daha iyi ifade edebileceğim fakat örnek resim bulamıyorum. Sormak istediğim bu tür çalışmalara ne denir?

Bir araba modeli görmüştüm. Aynen bu şekilde yarısı iskelet yarısı da modelin foto gerçekçi görüntüsüydü. Görsel olarak çok güzel görünüyordu. Aklımda kalmış. Benzerini yapmak istiyorum.

Ben solidworks kullanıyorum. PhotoView 360 ile de render yapıyorum. İki farklı render yapıp ikisini montaj yapmayı denemeyi düşündüm fakat bu programların appearance'leri sınırlı.

Anlatmak istediğimi anlayan varsa yardımcı olabilir misiniz? 3D modelim zaten var. Bu şekilde bir render yapmak istiyorum. Program veya yöntem önerebilirseniz çok sevinirim.