Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yorum Günlük Siyasi Bağımsız Gazete

kralamasya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm arkadaşlar amasya ilinde QuarkXPress programında gazete hazırlalıyorum. gazete 47x32 ebatlarında siyah beyaz çıkıyor. yaptığım tabsarım hakkında eleştirivarsanız çok memnun olurum.

ixbv1.jpg

Son düzenleme:

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çalısmanız gorunmuyor. rgb yukledıgınızden emın olunuz

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
selam öncelikle başarılar dilerim.
eleştirilere gelecek olursak gazetenin logo kısmı çok karışık
yıl sayı olarak yazan bölümü gazetenin içinde künye varsa oraya alsan daha iyi olur hoş durmamış orada ayrıca başlıklarda bi orantısızlık var hep kullandığın farklı karakterlerden dolayı hem de horizontal bakımından kimini çok uzatmışsın kimini çok sıkıştırmışsın çift satır olanların da araları çok açık (iki satır) gazete siyah beyaz diyorsun ama resimleri bari renkli koymasaydın yoksa kapak mı renkli sadece ve de haberlerden hangi manşet hangisi sürmanşet belli değil
ayrıca alt başlık da kullanabilirsin şimdilik bu kadar kolay gelsin durmak yok yola devam.

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Zannedersem yenisiniz. Tasarımınız için şunları söyleyebilirim...
Sürmanşetten başlamak gerekirse;
Kullandığnız 2 görsele verdğiniz 45 derecelik açı hoş olmamış düz durması daha iyi olurdu (kendi düşüncem).
Rayda Rötar adlı haberinizin sonunu bulamadım ? aceba görselinizin altında kalmış olabilir mi ?
Açıkcası manşet haber hangisi ben çözemedim :S
Genellikle manşet haber gazete logosunun altında yer alır dolgun ve büyük puntolarla yapılır. Sizin çalışmanıza baktığımız zaman bunu anlamak zor geldi bana:S
Ayrıca fotoğraflarda renkli gözüküyor bazı yazıcılarda renkli fotoğraftan siyah beyaz çıkış olmak fotoğraf görüntüsünde ciddi manada bozukluklara sebebiyet verebiliyor...
Başklarıda mümkün mertebe blok halinde yapmanızı öneririm ki fazla boşluklar göze batmasın...
1 sayfada içerden haber sunumunu elinizden gelidğince bol yapmalısınız 2 fotoğraf kullanmak yerine tek fotoğraf kullanarak içerden bir haberi daha başsayfadan verebilirsiniz. Başsayfanız benim görüşüme göre pek başarılı olmamış ama bol bol ulusal gazeteleri incelerseniz faydasını göreceğiniz kanısındayım...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Kurallara Aykırı Başlık:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır.

Ayrıca çaışmalarınızı RGB oalrak yüklemeniz gerekiyor. Görsel tarafımca değiştirilerek konunuza tekrar eklenmiştir.
Başlığınız bu seferlik tarafımca düzeltilmiştir. Lütfen forum kurallarına riayet ediniz.

kralamasya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Slm arkadaşlar eleştirilerini dikkata alacağım çok faydalı oldu

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
şimdiden başarılar kolay gelsin
eğer bugün olursa son halini görmek isteriz

kralamasya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sizden rican gazetemin tasarımı nasıl değiştire bilirim bana önerileriz neler

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
selam öncelikle başarılar dilerim.
eleştirilere gelecek olursak gazetenin logo kısmı çok karışık
yıl sayı olarak yazan bölümü gazetenin içinde künye varsa oraya alsan daha iyi olur hoş durmamış orada ayrıca başlıklarda bi orantısızlık var hep kullandığın farklı karakterlerden dolayı hem de horizontal bakımından kimini çok uzatmışsın kimini çok sıkıştırmışsın çift satır olanların da araları çok açık (iki satır) gazete siyah beyaz diyorsun ama resimleri bari renkli koymasaydın yoksa kapak mı renkli sadece ve de haberlerden hangi manşet hangisi sürmanşet belli değil
ayrıca alt başlık da kullanabilirsin şimdilik bu kadar kolay gelsin durmak yok yola devam.

Zannedersem yenisiniz. Tasarımınız için şunları söyleyebilirim...
Sürmanşetten başlamak gerekirse;
Kullandığnız 2 görsele verdğiniz 45 derecelik açı hoş olmamış düz durması daha iyi olurdu (kendi düşüncem).
Rayda Rötar adlı haberinizin sonunu bulamadım ? aceba görselinizin altında kalmış olabilir mi ?
Açıkcası manşet haber hangisi ben çözemedim :S
Genellikle manşet haber gazete logosunun altında yer alır dolgun ve büyük puntolarla yapılır. Sizin çalışmanıza baktığımız zaman bunu anlamak zor geldi bana:S
Ayrıca fotoğraflarda renkli gözüküyor bazı yazıcılarda renkli fotoğraftan siyah beyaz çıkış olmak fotoğraf görüntüsünde ciddi manada bozukluklara sebebiyet verebiliyor...
Başklarıda mümkün mertebe blok halinde yapmanızı öneririm ki fazla boşluklar göze batmasın...
1 sayfada içerden haber sunumunu elinizden gelidğince bol yapmalısınız 2 fotoğraf kullanmak yerine tek fotoğraf kullanarak içerden bir haberi daha başsayfadan verebilirsiniz. Başsayfanız benim görüşüme göre pek başarılı olmamış ama bol bol ulusal gazeteleri incelerseniz faydasını göreceğiniz kanısındayım...

buraları okursan yardımcı olur sana

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Tavsiye olarak şunu söyleyebilirim.
Bol bol ulusal gazeteleri inceleyin... Tasarım anlamında çok başarılı işler çıkarıyorlar hatta onları inecelemekle kalmayın alın önünüze aynısı gibi veya simetrik olarak dizin... Bol bol gözlem ve bol bol dizgi yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Dizgi yaptıkca çeşitli stiller yaratabilirsiniz kendiniz için...

ulala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.guneyege.net
birkaç öneri,
manşet haberin olan "Kültürel turizm Amasya'nın kalkınmamızın aracıdır" cümlesini baştan sona uzat, impact, swis serisi gibi font uygula büyüt. (bu arada bu cümlede yanlışlık yokmu),
logon dar, o yüzden ortada değerlendirebiilrsin, yada logo yüksekliğinde bir kutu açıp kenarına bir haber ilave edebilirsin. Ana sayfada manşet haberi belki uzatabilirsin, ama diğer haberleri bu kadar uzun verme, bunun yerine biraz daha haber vermeye çalış. Sür manşet haber ile manşet haberin fotoları aynı boyut, aynı hiza ve aynı türde, bu rahatsız ediyor. Fethiye mahallesi haberinde kullandığın iki fotoğraf manşet haberin fotosunun önüne geçmiş, evet ulusalda manşetten daha öne çıkan fotolar kullanılıyor ama burada sanki ana haber bu habermiş gibi durmuş... Ve gazetenin logosu, logolarda dikkat edersen, genelde basit ama yaratıcı şekiller kullanılır, seninki siyah beyazında etkisinden biraz karışık ve yorucu duruyor, biraz daha üzerinde çalış derim.