Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

özel yetenek sınavları hani üniversitede nasıl oluyo ??? yardım ???

sevinc_s

🌟Usta Tasarımcı🌟
sevgili meslektaşlarım benm bi kaç öğrencim var sınava hazırlanan farklı üniversitelerde sınava girmek istiyorlar ama nerde,hangi üniversitede nasıl oluyo sınavlar bilmiyorum.üniversiteli arkdslarım yardım edin bana lütfen bekliyorum yardımlarınızı özellikler niğde,kayseri ve cevreleri

moon.light_19

🏅Acemi Tasarımcı🏅
en yakın bildiğim yer ankara gazi üniversitesi
2 oturumda yapılmaktadır.
ilkinde standart olan canlı modelden desen çalışması
ikincisinde imgesel olarak yapılıyor bir konu veriyorlar onu canlandırıyorsunuz benim girdiğim sene rock konseri sorulmustu karakalem tekniği ile isteniyor..

wiksha

🌱Yeni Üye🌱
benimde merak ettiğim bir şey var. hazır başlık açılmışken başka bir yere yazmayayım. bende anadolu üniversitesi grafik bölümüne hazırlanıyorum. alana ait sınavda imgesel ve genel kültür testi yapılıyormuş. bilen varsa genel kültür testi hakkında bilgi alabilir miyim?

romeoo

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar girmek istediğiniz üniversitenin web sitesinden özel yetenek sınav tarihlerine bakın güzel sanatlar fakültesine girmek istiyorsanız en az 160 puan almanız gerekiyor baraj yani..sınav genelde iki asamada oluo biri genel kültür diğeri de çizim sınavı.çizim sınavında çaydanlık,cezve su şişesi ve benzeri şeyler çizdiriorlar veya bi kağıt veriolar o kağıttaki şeyleri çiziyorsunuz örneğin bana sol elinde bir kalem tut ve sağ elinle çiz demiştiler pekte zor diildi

wiksha

🌱Yeni Üye🌱
bencede değil. aslında yetenekten çok yani desen ve imgeselden çok genel kültür testinden kaygım var. ne tarz şeyler sorulabilir bunun hakkında hiç bir fikrim yok...:sweating:

romeoo

🌱Yeni Üye🌱
genel kültür soruları kolay oluyo sıkmayın canınızı günlük hayattan sorular soruolar işte ''akm'' açılımı nedir en zor soru (atatürk kültür merkezi) Filmleri, Kitapları,Ünlü Yazarlar, Ülke başkentleri,Sanatla alakalı yerler,Atatürkler ilgili sorular,Picasso, Leonardo da vinci , Van de gough gibi sanatın öncü ünlü kişileri ve onların eserlerini dogum yerlerini iyi bilseniz yeter.. en sonda sözlü mülakat olursa onda da kendinizden emin olun ve güzel örnekler wermeye çalışın çok kişi başvuracağından dolayı eleme yapmak zorunda kalıcaklar ve siz ne kadar kendinizden emin konusursanız o kadar hocaların hoşuna gidecektir bu mesleği neden seçtiğinizi hedefinizi güzel şekilde anlatmaya çalışın sizi kızdırıp bozmaya çalışıcaklar sakın moralinizi bozmayın bu onların işine gelir..umarım yardımcı olabilmişimdir saygılar arkdaşlar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

mr.circassian

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
genel kültürün diğer sınavlarda başarılı olduğunu düşünenler için pek bir etkisi olduğunu düşünmüyorum.dananın kuyruyğunun koptuğu yer imgesel arkadaşlar.İmgeselde yaratıcılık ve hınzırlığınızı kullanırsanız sizi hiçbir genel veya yerel kültür sorusu tutamaz.herkese başarılar arkadaşlar...

sevinc_s

🌟Usta Tasarımcı🌟
istedğim cvpı alamadım ama neyse.imgesel çalışma için hem yaratıcılık hemde hız önemlidir tabi çizim de.hazırlanan arkdslara şimdiden basarılar dilerim...kolay gelsin

damlayanardag

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.grafidamla.com
arkadaşlar 2 aşamalı sınav oluo.İstediğiniz fakültenin web sayfasından bilgileri alabilirsiniz.Bende kütahyada girdim güzel sanatlara olmadı.Manda yuva yapmış söğüt dalına yavrusunu sinek kapmış gördünmü?
sordular imgeselde.ben daha mandanın ne olduğunu bilmiyordum ki nasıl yapayım.Ama ilk aşamada çıkardığım desen iyiydi.Başarılar.Bu paylaşım içinde teşekkürler