Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

2 üniversitenin logosu Kastamonu Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi logoları

clonal

🌱Yeni Üye🌱
yorumsuz
kilisedutren3.jpg

cengiz669

♾️Grafik Gurusu♾️
logo hırsızlığı bu olsa gerek :D

graphimedia

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Wışşşş..!!

İkiside harika olmuş:D:D

Bu kadarına da pess...!

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
gerçekten yorumsuz:)

Hat-Min

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kutlarım, hırsızlığın bukadarına pes doğrusu yukarıdaki Logonun tek suçu Kastamonu üniversitesi olması herhalde :)

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Suçlu yine, grafiker diye geçinen, sülükten bozma homosapiens kılıklı yaratıkta...
Logo yaptım der, logoyu satar, akşam gezer tozor, paraları ezer...

Tabi üniversitelerinde suçu var...3 kuruşa kıyamazlar profesyonellerle çalışmak için...

Oh olmuş...Hakedene az bile...Bir süre sonra şöyle diyecekler;

Grafikerle.NET 'te bizi eleştirmişler...Aceba neden? Keyf olsun diye ;) Laf sokmayı seviyoruz ya:)

Sesimiz size ulaşırmı bilmem sevgili üniversiteler...Durumunuz içler acısı...Yazık size...Aman neyapacaz derseniz bir uğrayın buraya...Yardımcı oluruz.
(Yanınızda ,grafiker diye geçinen sülükten bozma homosapiens kılıklı yaratığıda getirin... )
İki çift lafım var ona...

truant34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
üniversite logoları genelde aynıdır milli eğitim bakanlığının temel panoları olduğu gibi -sonuçta emek varsa saygıda kusur etmeyelim lütfen

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
üniversite logoları genelde aynıdır milli eğitim bakanlığının temel panoları olduğu gibi -sonuçta emek varsa saygıda kusur etmeyelim lütfen

İki üniversitenin logosuda Mustafa Kemal ATATÜRK' ün imzasında kullanmış olduğu kendi karakteristlik yazısındaki K harfidir.

Emek?

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Birşeyler den hep yakınıyoruz...
Eğitim sistemimiz kötü, eğitime fazla para ayırılmıyor diye...demek logoyada para ayrılmıyor, bu bir örneği değil mi...üç kuruşa logo yapmak ve yaptırmak için etraflarda dolanan çok insan var bu logoyu yapan gibi...
Ama bu böylesine önemli bir kurumun logosu olucak, ve kimse bu benzerliği farketmicek?...tuhaf açıkcası...Birşeyler esinlenilir, birşeyler örnek alınır ama aynısını alıp editlemekte ya da daha kibarcası aynısını referans almak etik değil...bu farkedilmiyecek mi sanıyor yapan?... ama kim suçlu şimdi bu logoyu yaptıran mı yapan mı? ikisinde de aramak gerek miyor mu?, bu suçu...her gün örneklerini görüyoruz böyle şeylerin, birileri konuşuyor, uyarılıyor aynı şeyle söyleniyor yine birileri çıkıp yapıyor...

Bunun tek bir çözümü var EL ELE VERİP BU ÇÖZÜMÜ GERÇEKLEŞTİRMEK VE OLAYLARA GÖZ KAPATMAYIP BERABERCE ÇÖZMEK...

Her zaman belirttiğim gibi hırsızlıktan daha da acısı emek hırsızlığı...kötü olsun kendinin olsun ki bu mesleği severek yapıyorsa ve gerçekten isteyerek yapıyorsa; araştırarak, inceleyerek emek harcayarak güzel şeyler çıkarır insan zaten...editleyip değiştirmek nereye kadar?

Teşekkürler paylaşım için.

Saygılarımla.

Son düzenleme:

art_design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ee yarışmalardaki jürilerde böyle işte. hherkes grafiker ne de olsa.
YORUMSUZ

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
ilk olarak kastamonu çekti başlıkta ilgimi :D(kastamonuluyum:))
gerçekten emek hırsızlığı yapılmış.

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
vala gerçekten yorumsuzum yaa...Hasan benzerleri bulmak fit oldu artık ama dogrusuda bu hırsızlıkları göre biliyoruz...

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
ben de diyorum neden kulaklarım çınlıyor :D:D
biricik forum arkadaşlarım beni anıyormuş :p

ya piyasada bu sistemle çalışan grafikerler oldukça
bu tip konular bitmez sık sık karşımıza gelir

Graphics33

🏅Acemi Tasarımcı🏅
zaten bu toplumdaki en zayıf ve ahlaksız kişilikleri olan insanlardan çektiğimiz kadar kimseden çekmiyoruz adam logo yapar yaparda bu kadar kişilksiz yapılmaz hırsızlıktan çok adiliktir bu yani anlamakta mümkün değil... Tamam belki birasz sert oldu eleştiri ama hani madem bir logo yapacaksın çalmak için değil fikir için kullanırsın aklına birşey gelmiyorsa... (ben bazen öyle yaparım) şimdiki arkadaşlara bakıyorum nevarsa rengini değiştir ters çevir uygula yapıyor, iş yaptıkları sanıyorlar sonra çıkıp ben grafikerim diyorlar... işte bunlar bizim gibi emekçilerin hakkını yiyorlar ve sonra piyasaya çıkıp kazandığımız üç kuruş para onuda 1 kuruşa çekiyorlar... Yani arkadaşlar kısacası gülermisin? ağlarmısın!... Saygılar Tüm Emekçi Arkadaşlara.....