Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

3 dmax te tabela nasıl yapılır

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com
arkadaşlar corelde cızdıgım onden goruntulu bir tabelaya nasıl gerçekçi bir goruntu verilir 3 d biraz biliyorum ne gibi adımlar izlenmeli

Benzer konular

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
soruyu tam anlamadım....
1-)uygulama yapılacak yerin fotoğrafı çekip photoshop ile tabelayı uyarlayabilirsiniz...
2-) 3D amx (yada benzeri) ile uygulanacak tabelanın profilini çıkartıp, görseli (jpeg) olarak üzerine monte edebilirsiniz...
Bu işlemler nasıl yapılır die sprarsanız, konuyu ders haline getirmem, biraz zaman alacak.. pls sabır...

designeer_hsn

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.designerhsn.com
corelde ön yüzeyini çizdiysen onu dwg olarak kaydet ve maxte importla sonrada maxi zaten az biliyorsan 3 boyutunu verirsin üzerinde logo varsa onuda dwg olarak kaydet
ve importla sonra exturede ver bitsin

guraykurtoglu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
biraz anlıyorsan tasarımını giff yap daha sonra max te tabelanı tasarla ve yine maxte yüzeye yapıştır yüksek çözünürlükte render al ve istediğin formatta kaydet işlem tamam ...

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com
ben photoshop ve corel biliyorum onden goruntusunu cıkarttım ama yazılar nasıl boyle kutu harf gibi duracak acaba onu yapamadım birde vray ile rendemi almam lazım renkleri böyle cok basit duruyor render aldıgımda ısık falan olmadıgındanmı acaba

designeer_hsn

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.designerhsn.com
corelde yaptığın yazıları convertle dwg olarak kaydet sonra maxte extrude ver göreceksinki kutu harf gibi olmuş....

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com
konuyu şöyle kısaltıyım bir kutu harf nasıl yapılır onu yapabilirmiyiz böyle gerçekçi bir görünü gibi duracak benım yazılar tek renk gozukuyor şişkin durmuyor yani bewel yok onu yapamadım

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com
corelde yapıyorum dwg olarak import ediyorum 3dmaxa ama yazılar iiçi boş duroyor maxta kutu harfi yapamıyorum

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com
designer_hsn saol kardeşim ama ben exturede nerden veriliyor onu bulamadım beveli da mdifiyada var oradan veriyorum exturede nereden veriyor

designeer_hsn

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.designerhsn.com
şimdi yazıyı tut mousun sağ tuşuna tıkla converti editaple poly yap sonra içi dolu kare olan simgeye bas görüceksinki yazının içini kırmızı olmuş sonra editable poly özelliklerinden geometrye gel orda extrude var ordan ayarla pcde max olmadığı için hatırladıklarımı sölüyorum extrude yede moddiferlardan veriyorsun

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com
kardeşim yaptım çok tşk ederim ama şimdi rengini ve gerçekçi bir görüntü nasıl yaparız tşk ederim size

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com
arkadaşlar yaptım ama rengını krom şeklinde yapamadım
gerçekçi bir goruntu yapamadım
harfse2.jpg

designeer_hsn

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.designerhsn.com
onu çelik harf yapamazsın onu yapman için parlamayı sağlayacak bir ortam olmalı yani önünde yansıyacak malzemeler gerçekçi görüntüyü ise v-ray de alman gerekiyor

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com
ben çelik yapma olayını yaptım ama bacraunda ornek veriyorum photosta bir cepheye tabela çizerken resimin üzerinde ciziyorum ben bunu 3d nasıl yaparım 3d de yaptım (top ve front) görüntülerinde yaptım perpectivede yaptıgım zaman resime yaklaşamıyorum oldugu yerden kalıyor zoom yapınca lock dügmesine basdım