Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

3D max, 4D Cinema. Hangisi daha iyi?

3D Max 4D Cinema Hangisi daha iyi?

• 3D Max

Oy: 19 46.3%
  • 4D Cinema

Oy: 22 53.7%

• Kullanılan toplam oy
    41

unlocker

🌱Yeni Üye🌱
herkes bir yorum yapmış bari bende yapayım. Kardeşim katı modelleme ile ilgileneceksen yanı bina gibi birşeyler çizeceksen Autocad'de az buçuk biliyorsan. Rhinoceros kullan derim. Çok kolay bir program herşeyi ölçülü olarak çizebiliyorsun.
Ama ben hemen herşey çizebilirim diyorsan kesinlikle Max derim. Bir sürü render motoruna sahip ve bana göre kullanımı kolay. Diğer programlarda kendi çapında güzeller fakat render alınca sonuçta Max galip geliyor. Özellikle V-Ray render modu oldukça güzel.

conywide

🌱Yeni Üye🌱
tabik 4d hem makinene kasmıyo hem daha kolay öğreniliyo... 3d için ayırdığın waktin daha aznın ayırıyosun :D

rararasputin

🌱Yeni Üye🌱
gerçekten ÇOK PROFESYONEL Olmak istiyorsan ...MAYA...İyi biyere gelicem dersen MAX...Ben Azimliyim Kaynak Bulamasamda Çözerim Diyorsan Cinema 4D...Aslında C4D maxten daha iyi bu bi gerçek....Ancak...MAYA yapılan tüm en iyilerin Kullanıldığı ve en komplex işlevsel Programdır...Seçim senin..Fakat 3Dmax hakkında Bolcaaaa Kaynak Bulursun ,ilerlemen daha kolay olur ;) Hem C4D de yapacaklarınıda rahatca yaparsın 3dMax'te ;)...
İnan dostum bi yerde tıkanacaksın C4D de kaynağa ihtiyac duyacaksın...O zaman geçen zamanı nasıl telafi edeceksin ? ? ?

Ben 3 programıda kullanıyorum ve kesinlikle MAYA...Ancak sanada tavsiyem Max...C4D nin hızlı render yada bi kaç olayına kanma...3d mak kadar kaynak (türkçe- ing) bulamicaksın ,üzülürsün... En iyi araç en fazla destek olanıdır unutma...Kolay gelsin...

Ve unutmadan piyasa genelde işine yarayanı tanır...Oda çok profesyonellerde dünya şirketlerinde MAYA (((Final Fantasy -Sprit Whitin ----Adevent Children -----Animasyon filimleri vs vs ,film efektleri...Ha Z-brush ta var karahip korsanlarında kullanılan))) Ve Mayadan Sonra 3d Max Gelir,son zamanlarda oyunlarda ve filmlerde kullanılmaya başlandı...C4d...nerde ?Dürüst olalım bi kaç şeyine kapılıp kör kuyuya inme ,cidden ilerleyen zamanda üzülürsün ,eksiklik hissedersin...Ha C4D nin Real Flow 'u 10 numara ...Ancak Max tede kullanılıyo ;)

gök-khan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Cinema 4D' nin yeteri kadar kaynağı piyasada mevcut. Türkçe e-kitap, tutoriallar, forumlar. Aradığınız zaman hepsine rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
cinema 4D derim çünkü daha hızlı ve kolaylık sağlıyor tutorialler video izlemek istiyorsan vimeo.com orada bol bol bulursun hatta resimli anlatımı var google chome kullanıyorsanız her linkler tıklayıp kolayca çevirebilirsin başarılar

gonzale_s

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
3d max derim başka bişi demem karşılaştırma bile yapılamazzzz

mfergincan

🌱Yeni Üye🌱
Genel itibari ile ikisini de yoğun kullanıyorum. Mesele programda değil render motorlarında. 3ds Max genel itibari ile ülkemizde mimari çözümlerde kullanılırken Cinema 4d biraz daha internal uygulamalarda kullanılıyor. Bu bağlamda animasyon motoru C4D açısından daha güçlü. Eğitim anlamında 3ds Max ülkemizde kaynak açısından bulunabilinir seviyede benden tavsiye ikisine de bir bak hangisi daha kolay gelirse...