Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

acil çok kolay bişi ama bilen çıkmadı notlarımı kaybettim bulamıyorum lütfen yardım:(

ismylife

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corelde yazı yazılıyor ve resim eklenicek ortasına bir katolog düşünün.yazıların resmin etrafına akmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirm?

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
İlk önce yazınızı yazın daha sonra yukarıdaki menülerden Text > Fit text to Path i tıklayın

ismylife

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hayır aslında soru bu diil.mesela bir metin yazılıyor uzun bir metin dşünün ortasına bir resim koyucaz ve yazılar resmin etrafından aksın istiyoruz yani resmin arkasında kalmıcak kenarlarında biticek...

lirikajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şimdi şöyle olacak bütün tasarım programlarında wrapping style veya wrap (sarmak çevrelemek) denilen buttonlar düğmeler vardır.

Corel de de sen İmage (resmi,şekli) seç karşına WRAP iconu çıkacaktır oradan left(soldan mı aksın) right (sağdanmı aksın) gibi kelimlerle karşılaşacaksın onlardan birini seçe bilirsin birde en önemlisi Wrap yaparken yani yazı resmi sararken resime sarma mesafesi girmeyi unutma

Tasarım programları notlar tutularak değil tasarom programlarını kurcalayarak öğrenilir.

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
yazının ortasına gelecek olan fotoğraf, vektörel her neyse, yazının neresine koymak istiyorsan oraya koyup(yazı paragraph text olmalı) üzerine sağ tuşla tıklayıp, üstten
3. komutu "wrap pararaph tex"i seçersen yazı bu nesnenin etrafını sarar.
Yapamazsan tekrar msj at resimli yada msn yardımı hallederiz.
Umarım çözersin kolay gelsin.

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
Gökhan TEKIN;66956' Alıntı:
İlk önce yazınızı yazın daha sonra yukarıdaki menülerden Text > Fit text to Path i tıklayın
olay bu istediğiniz sonuca böle ulaşabilirsiniz yada resmi istediğiniz yere koyduktan sonra mouse nin sağ tıkını kollanarak yapmak istediğiniz işlemi ordanda görebilirsiniz

ERKUS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yazdığın metni sağ tıkla ve convert to paragraph text yap....sonra bitmap objeni bu yazı alanının istediğin yerine koy ve sağ tıkla wraph paragraph text yaparak istediğin yere koy

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
resmi seçince tıpkı word deki gibi resimle ilgili bir obje var fontların yanlarına bakarsan görürsün. (word'de köpekli yazılı zemin) buraya tıkladığın zaman alt seçenekler çıkar. istediğin düzeneği inceleyerek seç ve istediğin olsun. Resmin içeriğine uymasını istiyorsan corel'de decope edpi aynı yolla istediğin sonucu alırsın. Bu yol genelde dergiler ve gazete mizanpajında kullanılır

ismylife

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilginiz için herkeze çok teşekkür ederim arkadaşlar sağolun.sorunumu çözdüm ve mutluyum:)

duhast-tr

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar bunu bende yapıyorum fakat şöyle bir sorun var yazılar resmi sarınca yazıların arasındaki mesafe açılıyor lütfen yardım edin