Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

acil coreldraw yardım corelde harflerin veya dijital baskının etrafına poza atması

vuralis

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.soyofreklam.com
acil coreldraw yardım corelde harflerin veya dijital baskının etrafına poza atması

arkadaşlar corelde harflerin veya dijital baskının etrafına poza atmasını bilen arkadaşların yartımcı olmasını isdiyorum . acıklayacak olursam yeni aldığım graphtec marka makinada poza danıma sistemi var yani dijital baskıtaki logo ve yazıları etrafından kesebiliyor bunun ici baskını etrafına kondur atıp bunu pozaya cevirerek bu işlem yabılıyor ama ben bu poza işini beceremedim ünlü bir baylaşım sitesinde konuyla ilkili video var ama ben yabamıyorum yardımcı olursanız sevinirim
graphic1pb5.jpg

iborem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeş bende roland baskes kullanıyorum kesim çizgisinden bahsediyorsan önce cutcontour çizgisi ayarlaman gerekir bu çizgiyi makina kesim çizgisi olarak tanıyor ve harf veya şekile uyarlanabiliyor.

Xmen62

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Öncelikle güzel bir türkçe ifade ile anlatımda bulunmanı isterdim.

Herneyse dediğin sorunun cevabı F5 ile çizeceğin 8 adet çizgiyi 4 ü yatay 4 ü dikey olarak çalışmanın köşelerine hizalaman olacaktır.

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Dostum biraz araştırdım bende tam hakim değilim konuya ancak şunu söyleye bilirim.. kesim yapacağın krosları koyuyorsun ancak 0,25 mm kalınlığını geçmesin bu kros çizgileri daha sonra baskı bittikten sonra folyoyu geri sarıp tam kameranın altına gelecek şekilde crosu hizalıyorsun daha sonra makine üzeründe bulunan düğmelerden kesim yap kısmına gelip okeyliyorsun önce folyoyu okuyor sonra kesim yapıyor...

Olayın mantığı crosların (pozaların) kalınlığı, rengi ve ilk okuyacağı crosun kamera altında olması sonrasını kendi bulup okuyup kesiyor.

Son düzenleme:

Xmen62

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
1- Ekteki kullanılan çizim programı Illustrator

2- Anladığım kadarıyla yazı dışında veya içinde çizgi istiyorsun, onun için şunu bir dene istersen.

cazgir35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ozkaner.com
Arkaşdaşlar vuralis'in sorusu şu anladığım kadarı ile, OPTİK OKUYUCULU bir kesim printerı almış. Cihazın pozalı kesim yapabilmesi için crosları okuması lazım. Bütün sorunu bu.

vuralis

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.soyofreklam.com
kulandığım makina graphtec ce500-120 xmen arkadaşım sen konuyu tam anlayamıyorsun olay kontür atmak deyil olay kesim makinasının görebileceği baskının kodlarını iceren pozalar atmak bu link de yabıyor adamlar bi bak isdersen özel mesaj olarak adıyorum linki sana

vuralis

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.soyofreklam.com
cazgir kardeşim haklısın ama bunlar cros deyil bunlar poza yani baskının kodlarını iceren cigiler sanada atıyorum linki incele bir

cazgir35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ozkaner.com
Optik okuyucunun baskı ayarlarını yani pozayı okuyabilmesi için atılan croslardır. Sayfanın 4 köşesine atılması gerekir. Ayrıca çihazın zaten kendi baskı programı vardır. Sen Corel'dan yazdırmak istiyorsan işlem biraz değişir. Baskıdan çıkan işi kesim makinasına ters olarak vermen gerekir.

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
dış pozanın etrafını yani diktörgen alanı baz alıp içindeki motorsiklet resmine benzettim onun etrafından yeşil ve kırmıznın dış çizgilerinden kestirceksin sanırım yanlış anlamadıysam

cazgir35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ozkaner.com

A4 sayfa düzeni için örnektir. Kendi makinanıza göre uygulamanız önerilir. Baskı ve kesim CorelDraw'dır.

vuralis

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.soyofreklam.com
ustala bu işe kesin olarak cözüm bulabilecek fikerlere ihtiyacım bu makinanın servisi bü yöntemi öğretme karşılığı 500 avro isdiyor bu malum firma heb böyle yabıyor ama bende bunu onlara mecbur kalmatan haletmeya calışıyorum yardımcı olursanız sevinirim

cazgir35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ozkaner.com
Arkadaş ilk önce kullandığın programı yaz ki yardımcı olmaya çalışalım. Cihazın zaten kendi programı var onu mu kullanıyorsun yoksa başka programlardan mı yapıyorsun işlemi?

vuralis

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.soyofreklam.com
corelx4 kullanıyorum makinanın orjinal programı olan cutting master 21,50 ile makinaya yazı göndermekde kullanıyorum corelx4 bu programı görüyor ve corelle cutting master arasında geciş yababiliyorum

vuralis

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.soyofreklam.com
şu an makinaya vereceğim baskının etrafına poza adabiliyorum makina bu bozaları görüyor ama baskının etrafını kesmiyor başka yerleri kesiyor

kon günceldir hala bir cara bulabilmiş deyilim bulursam ilk iş badeva yabacağım vallahi

Moderatör tarafında düzenlendi: