Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Acil matbaa ve ambalajjı yardım

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkaşalar elimde 14x6 cm lik bi etiket var.Bunu içerden yapıştırmak istiyorum.Onun matbaacılar arsındaki ismi nedir.Veya bunu yapacak arkaşlar varmı?Varsa acil Olarak mail adreslerini veya telefonlarını mail pm atabilirlermi
Teşekkürler

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
merhaba;

içerden yapışmalı etiketler şeffaf materyallerdir..
bu etiketler serigrafi baskı ile üretilir..ancak;
yeni teknoloji ofset makinalarında da bu üretim yapılmakta..
eğer işin trigromi değil ise ekonomik olması açısından serigrafi baskıyı öneririm..

saygılarımla

KOMORI

🏅Acemi Tasarımcı🏅
@ufukdural

hocam ilk defa sizden bunun Ofset makinalarinda basilabilecegini duydum, yanis anlamdimsa sanirim arkadasin anlattigi cama icerden yapistirlan ve disardan vitrinden bakilabilen stickerler, eger öyle ise onlar sadece serigrafi baskida yapilabilir.

Cünki yapiskali yere ofset makinada baski olmaz blakete yapisir kalir.

normal etiket ise, önü baski arkasi tutkalli kagit krumali ( CRACK BACK ) olanlar ofsetde basilabilir.

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
@ufukdural

hocam ilk defa sizden bunun Ofset makinalarinda basilabilecegini duydum, yanis anlamdimsa sanirim arkadasin anlattigi cama icerden yapistirlan ve disardan vitrinden bakilabilen stickerler, eger öyle ise onlar sadece serigrafi baskida yapilabilir.

normal etiket ise, önü baski arkasi tutkalli kagit krumali ( CRACK BACK ) olanlar ofsetde basilabilir.

komori; dikkatin için önce teşekkürler :peace1:
zaten serigrafi etikette de, yapışkanlı yere baskı yapılmıyor..
şeffaf sticker malzemeye ters baskı yapılıyor, en son olarak da beyaz renk basıldımı istenilen sonuç ortaya çıkıyor..;)

bu arada teknoloji bayağı ilerledi artık..
istersen jean kumaşın üzerine de ofset baskı yapılabilir artık.. ;)

hatta şu an Türkiye'de olmamakla beraber varak baskı bile yapılabilir ofset makinalarında, ilave ünitelerle. baskıda alınabilecek sonucu hayal edebiliyor musun? muhteşem ..:rolleyes:

saygılarımla..

KOMORI

🏅Acemi Tasarımcı🏅
folyoda iyi bi sonuc alinmak isteniyorsa, serigrafigin alternatifi yoktur diyorum.

ofsetde serigrafideki kadar baski maddesine yogun boya aktarilamaz, aktarilsa kuruma problemi olur, arasira gelecek 50 - 100 baski icinde kurutma almak yazik olur.

--------

Kumas baskisi ofset teknigidir ama bobin baskisi gibidir sanirim, haksizmiyim ?

--------------

Youtubede birde buna bakabilirsniz

https://www.youtube.com/watch?v=hRcB_UML2cc&NR=1

Son düzenleme:

yubi38

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaş bunun adı flexi baskıdır. ancak bu şekilde yapan yer bulursun

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
elbette serigrafa göre pahalı teknoloji..
ancak; kalite aranıyorsa o da var artık..

kumaş baskısı da bobin olarak değil tabaka olarak yapılıyor..

mesela, serigrafta özel kağıtlara kısmi lak basılamaz çünkü; kağıt dokulu olduğundan lak malzemeyi emer ve lak etkisini kaybeder, bahsi geçen ofset makinasında kısmi lakta atılıyor..:)
hatta siyah özel kağıda beyaz renk bile basılıyor..:)

saygılarımla

KOMORI

🏅Acemi Tasarımcı🏅
@ufukdural

kumasa ofset tabaka basan makinanin markasini biliyormusun ?

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok teşekkürler arkadaşlar çok faydalı bilgiler verdiniz.Serigrafi işin içine girince baya bi masraflı olur.Biz yine bunu mecburen önden baskı yapıp dijital baskı yapmamız lazım.

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
önden baskı yapsanda ters olarak basmalısın, okunur şekilde üretirsen içten yapıştıramazsın..dikkatli ol..

saygılarımla

Son düzenleme:

ersintambova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba;

içerden yapışmalı etiketler şeffaf materyallerdir..
bu etiketler serigrafi baskı ile üretilir..ancak;
yeni teknoloji ofset makinalarında da bu üretim yapılmakta..
eğer işin trigromi değil ise ekonomik olması açısından serigrafi baskıyı öneririm..

saygılarımla

Yanlış bilgiler veriyorsunuz. daha farklı sistemlerdede basılabilir

ersintambova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
@ufukdural

yanlış biliyorsun ofset baskı sistemleri artık değişti kuru ofsetler var o sistem ofsetlerdede basılabilir ve boyaları farklıdır arka verme olayı yoktu baskı basıldığı anda ultraviole ışınlarla kurur ve diğer rengi basar ve yine aynı işlem vs vs

ersintambova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
komori; dikkatin için önce teşekkürler :peace1:
zaten serigrafi etikette de, yapışkanlı yere baskı yapılmıyor..
şeffaf sticker malzemeye ters baskı yapılıyor, en son olarak da beyaz renk basıldımı istenilen sonuç ortaya çıkıyor..;)

bu arada teknoloji bayağı ilerledi artık..
istersen jean kumaşın üzerine de ofset baskı yapılabilir artık.. ;)

hatta şu an Türkiye'de olmamakla beraber varak baskı bile yapılabilir ofset makinalarında, ilave ünitelerle. baskıda alınabilecek sonucu hayal edebiliyor musun? muhteşem ..:rolleyes:

saygılarımla..

tekrar yanlış bilgi veriyorsunuz türkiyede var bu sistemler

ersintambova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
folyoda iyi bi sonuc alinmak isteniyorsa, serigrafigin alternatifi yoktur diyorum.

ofsetde serigrafideki kadar baski maddesine yogun boya aktarilamaz, aktarilsa kuruma problemi olur, arasira gelecek 50 - 100 baski icinde kurutma almak yazik olur.

--------

Kumas baskisi ofset teknigidir ama bobin baskisi gibidir sanirim, haksizmiyim ?

--------------

Youtubede birde buna bakabilirsniz

https://www.youtube.com/watch?v=hRcB_UML2cc&NR=1

yanlış bilgiler veriyorsunuz serigrafiden daha iyi baskılar yapılır hatta kuru ofset letterpress sistemlerde 80 trama kadar cıkılabilir ofset ( kuru ofsetler) serigrafi kadar yoğun boya aktarımı sağlar