Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Acrobat Distiller yardımıyla Pdf boyutunu küçültme

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Pdf dökümanınızı Acrobat'ta açın.
Print bölümüne gelin ve Save PDF as PostScript'i seçin ve kayıt edin.

picture2th3.png

Acrobat Distiller programınızı açın ve Smallest File Size bölümünü seçin.

picture1wy4.png

Ben daha önce 193 mb olan bir Pdf belgesini Save PDF as PostScript'i seçeneğini kullanarak ve belge 255 mb oldu. Paniğe gerek yok.

Hazırladığım 255 mb'lık PostScript uzantılı belgemi Acrobat Distiller'da az önce hazırladığım ve Smallest File Size seçeneğini işaretlediğim pencereye sürüklüyorum işlemimiz bu kadar.

picture3ru0.png

picture4qy1.png

Acrobat Distiller 255 mb olan bu belgeyi bize 1,6 mb'a düşürdü.

Saygılarımla

Benzer konular

tuba84

🌱Yeni Üye🌱
yaptım ama dosyamın çözünürlüğünde bozulma oldu. Bu yöntem baskıda sorun çıkarırmı? bide acrobatta postscript kayıtı export diyerek yaptım doğrumudur...

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Acrobat'ta Export>Postscript kayıt ile ilgili bir sorun yok ancak, bu işlem
büyük gelmiş Pdf dosyasını mail olarak gönderim için ufaltmak amaçlıdır.
Baskı için uygun değil tabiiki. Baskı için uygun olmasını istiyorsanız High Quality Print seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu pdf olayını daha öncede toplu halde dökümanları bir pdf yapımını gösermistin bize buda boyutlandırma adına güzel bir bilgi olmuş aklına eline sağlık Ufuk abi.:) sevgiler saygılar :angel:

tuba84

🌱Yeni Üye🌱
36 mb bir çalışmam vardı boyutunu 3,5 mb a düşürdü. Kalitesinde sorun yok gibi gözüküyor. Bu şekilde matbaaya gider değilmi baskıda sorun olmaz. Çok sağol ya gerçekten çokkkk işime yarıcak ve pek çok kişininde işine yarayacak eminim.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
36 mb bir çalışmam vardı boyutunu 3,5 mb a düşürdü. Kalitesinde sorun yok gibi gözüküyor. Bu şekilde matbaaya gider değilmi baskıda sorun olmaz. Çok sağol ya gerçekten çokkkk işime yarıcak ve pek çok kişininde işine yarayacak eminim.

Bakınız yukarıda aynı sizin sorunuza benzer bir soru sorulmuş. Bence baskıya gönderirken bu şekilde küçültmeden gönderin. Bu işlem daha çok elektronik posta ile gönderirken daha çok işinize yarar.

tuba84

🌱Yeni Üye🌱
High quality seçeneği etkin olunca çalışmanın boyutunda herhangi bir bozulma olmadı. Göndereceğim kişi ankarada ve çalışmayı ****le göndermek istiyorum. Aslında acil ama boyutu düşüremedim. Bize ****le gelen çalışmalarda oluyor ve onu direk baskıya gönderebiliyoruz. Sorum şu: bu şekilde high quality yoluyla boyutunu düşürp göndercm baskıda çok fazla sorun olmaz değilmi.

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Evet haklısınız bu şekilde Pdf dökümanınız ciddi boyutlarda ufalır haklısınız.
Ancak %30 dolayında bir bulanıklık olacaktır işinizde. Bu dediğim bulanıklığı daha net görmeniz için asıl Pdf dökümanınızla Distiller ile boyutunu ufalttığınız dökümanı Photoshop'ta 300 Dpi olarak açıp, Actual Size ile büyütün ve Channel paletinden bir kontrol edin. İki döküman arasındaki bulanıklık farkını göreceksiniz.

Görsel olarak da görmeniz için ben aynı işlemi gerçekleştirdim.
Soldaki orijinal Pdf sağdaki ise Distiller ile ufalmış olandır. Bulanıklığı görüyorsunuz değil mi?
picture1rv5.jpg

Saygılarımla

Son düzenleme:

tuba84

🌱Yeni Üye🌱
Bundan başka daha net pdf boyut düşürme yolu yoktur diyorsunuz dimi. Ya % 30 bulanıklık olur baskıya o şekilde girer veya cd ile tam halini gönderirsiniz diyosunuz. % 30 bulanıklık çok sorun olurmuki acaba. Çok soru sordum bu konu ile ilgili ama ilgilenipte cevap veren arkadaşım çok teşekkür ederim.

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
tuba84, benim yaptığım gibi işine aç bir bak.
Bu karar sizin artık.
Ama bana soracak olursan ben bu konularda katıyım yani en güzelini ararım.
Bir iş iyi ya da kötü'dür. İdare eder demeyi sevmiyorum anlıyacağın.
Sende işinin sorunsuz ve net olmasını iste derim.
En güzeli cd yap ya da ftp ile dökümanını sorunsuz olarak gönder.

Saygılarımla

emrgnc

🌱Yeni Üye🌱
ellerine sağlık güzel anlatmışsın ama programı nereden indirebiliriz, biri yardımcı olabilir mi

Moderatör tarafında düzenlendi:

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
genelde acrobatın içinde kendiliğinden yüklü oluyor... klasörünüzün içine bir bakın isterseniz... eksik yüklenmiş olamaz...

emrgnc

🌱Yeni Üye🌱
peki bir bakıyım , anlatımdaki sürüm hangisi ?

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
acrobat ta kendi job option ınızı belirleyebilirsiniz..ben insert yapıyorum Bi sürü resim var. Dosya collect olarak 1 gb yi buluyor. Bunu ftp ye atsam can dayanmaz. Bunu adobe profeyonelde ps yapıyorum 3 veya 3,5 gb yi buluyor . Sonra bunı distilerden pdf yapıyorum . Benim distilerimde job optionsta resim sıkıştırma jpg işaretli ve kalite maksimumda, grayscale ayarı da jpg kalite yine maksimumda ve her ikiside 300-330 piksel per inch..Bu ayarlarda benim dosyam distilerde 50 mb ye falan düşüyor ( 16 sayfa ) ve baskıda cam gibi çıkıyor maşallah..ama siz kendiniz ayar yapmadan filciden job options ayarlarını isyeyebilirsiniz veya matbaanın ctp sinin ( genellikle creo ) distiler ayarlarını isteyebilirsiniz..Saygılar

okguler

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşlar güzel anlatmışsınız pdf dosyasını distiller programıyla küçültmeyi.. ama benim acilen yardıma ihtiyacım var çünkü adobe acrobat distiller programının free olarak bulamıyorum.. bulabileceğim bir link olursa bildirirseniz sevinirim.. şimdiden teşekkürler.. Not. Pc kullanıyorum...

shanti77

🌱Yeni Üye🌱
hocam çok güzel anlatmışsın ellerine sağlık ancak ben yaptığımda dosyamın boyutunu küçültemiyorum. acaba neden olabilir senin dediğin şekilde değilde save as üzerinden dosyayı ps e çeviriyorum ondan olabilirmi bi yardımcı olursan çok minettar olucam:)

elyense

🌱Yeni Üye🌱
Distiller programına nasıl ulaşıcaz
bulduğum programın arayüzü resimlerdeki gibi değil