Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adobe Illustrator de Brush Sorunum Var

pankemart

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba,
makineme bugün cs3 yükledim fakat fırça kullanımında bir sorunum var basınçlı şekilde çizim yapamıyorum..sadece standart bir şekilde çizgi oluşuyor bunu nasıl düzeltirim? teşekkür ederim.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar merhaba,
makineme bugün cs3 yükledim fakat fırça kullanımında bir sorunum var basınçlı şekilde çizim yapamıyorum..sadece standart bir şekilde çizgi oluşuyor bunu nasıl düzeltirim? teşekkür ederim.

basınçlı şekilde derken? İllustratorda karakalem çizmeye mı çalışıyorsunuz? imkansız... eğer çizim yapmak istiyorsunuz (mesela karakalem ya da karikatür çizimler) Photoshop programmı kullanın..daha garçek ve iyi sonuçları sahip olacaksınız... Photoshop programda basınç ayarları yapabilirsiniz... İllustrator programda o basınç ayarlar yük... anca brush üzerine kalınlık, yön vs...

mesela Brush ikonu üzerine maus üzerine çift tıklayarak ayaraşra girebilirsiniz, daha sonra Brush şekli üzerine tıklayarak üç gen üzerine tıkladığımız zaman çıkan menüden Brush Opytions'a girebiliyoruz.

kolay gelsin

pankemart

🌱Yeni Üye🌱
tam anlatamadım sanırım..Şöyle söyleyim kalligrafi fırça seçeneklerinde açı nın yanında fırça ayarları var..sabit,rastgele,basınç,.. işe orda sadece sabitve rastgele seçiliyor digerlerini seçemiyorum..yani bu normalde oluyor biliyorum çünkü laptop umda kullanabiliyorum..programı tekrar yukledım ama aynı sorun..neden acaba?

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
tam anlatamadım sanırım..Şöyle söyleyim kalligrafi fırça seçeneklerinde açı nın yanında fırça ayarları var..sabit,rastgele,basınç,.. işe orda sadece sabitve rastgele seçiliyor digerlerini seçemiyorum..yani bu normalde oluyor biliyorum çünkü laptop umda kullanabiliyorum..programı tekrar yukledım ama aynı sorun..neden acaba?

ne demek istiyorsunuz anlamayi çalışıyorum ama olmuyor:S

görsel ekleyip net bir cevap verebilirim...

Grafik34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
fırçaya iki kere hızlı tıkla araç çubuğundan.

pankemart

🌱Yeni Üye🌱
Kaligrafi fırça seneklerinde yer alan yani açı, yuvarlaklık ve çap üçlü kutucuğunun yanında yer alan sabit, rastgele, basınç, .. kısımlarından sadece sabit ve rastgele seçeneğini seçebiliyorum basınç neden seçilmiyor?

umitkaragoz1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bende yüklediğim brushları kullanamıyorum. isimlerini görüyorum fakat brushlar açılmıyor. bir kaç tane farklı sitelerden brushlar denedim