Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

adobe mimarlık logotyp

tabu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Adobe mimarlık, mimari tasarımlar yapan bir kurum. mimaride düşünce nin ön plana çıkartılması, Denge unsurunun vurgulanması istendi. yorumlarınızı belklerim.
Saygılar
adobejg3.jpg

dmtsign

🌱Yeni Üye🌱
merhaba, öncelikle düşünce unsuru ve denge gibi kavramları bir logoya yansıtmanı isteyen bir müşteriyle calıstıgın için sanslı oldugunu düşünüyorum.ama bir o kadar da zor tabi.
bunun yanında logonda harfler arasındaki bosluk ilişkileri rahatsızlık verici geldi bana.a harfinde de bir rahatsızlık hissediliyor.adobe kelimesinin harflerini simetrik biçimde tekrarlayarak saglamaya calısmıssın dengeyi ama asimetrik bir yapı ile denge unsurunu daha göze batıcı bir biçimde sunabilirsin.bu simetriklik rahatsızlık verdiği gibi yarattıgın karakterde iletişim sektöründe bolca kullanılan bir karaktere benziyor.üstelik sen bir de düşünce/konusma balonları ekledigin için sektörün dogru anlasılması sadece alttaki yazıya düşüyor. düşünce/konusma balonların belki daha yumusak,daha yuvarlak olabilir tabi ama buna gelene kadar yukarıda yazdıklarım daha önemli problemler...

İyi calısmalar dilerim...

tabu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Espas

merhaba, öncelikle düşünce unsuru ve denge gibi kavramları bir logoya yansıtmanı isteyen bir müşteriyle calıstıgın için sanslı oldugunu düşünüyorum.ama bir o kadar da zor tabi.
bunun yanında logonda harfler arasındaki bosluk ilişkileri rahatsızlık verici geldi bana.a harfinde de bir rahatsızlık hissediliyor.adobe kelimesinin harflerini simetrik biçimde tekrarlayarak saglamaya calısmıssın dengeyi ama asimetrik bir yapı ile denge unsurunu daha göze batıcı bir biçimde sunabilirsin.bu simetriklik rahatsızlık verdiği gibi yarattıgın karakterde iletişim sektöründe bolca kullanılan bir karaktere benziyor.üstelik sen bir de düşünce/konusma balonları ekledigin için sektörün dogru anlasılması sadece alttaki yazıya düşüyor. düşünce/konusma balonların belki daha yumusak,daha yuvarlak olabilir tabi ama buna gelene kadar yukarıda yazdıklarım daha önemli problemler...

İyi calısmalar dilerim...
espas konusundaki görüşünüze katılıyorum. balon ise konuşma balonu değil düşünmeyi vurguluyor
eleştirin için teşekkürler

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Şimdi bende autodesk adlı bir mühendislik şirketi veya microsoft isimli bir elektronik şirketi kurabilirmiyim?
Adobe isimli bir şirket var zaten, eğer bu arkadaşlar bir kaç ay içinde kuruluşu kapatmak istiyorlarsa kendileri bilir. Bu gerçeği bilirlerse senin belkide bu logoyu çalışma şansın kalmayabilir.

Yinede kolay gelsin sen alacağın ücreti bilirsin gerisi onların sorunu.

kullanıcı001

🌱Yeni Üye🌱
nacizane bir kaç fikir vermek isterim logon hoş görünüyor fakat ortadaki o harfi yada balon b ve d harflerine tam ortalı değil altta yazan MİMARLIK kelimesini MiMARLIK olarak yani İ harfini küçük yaz ki tam bir blok sağlamış olursun buda tam bir denge sağlamış olur balon fikri güzel ortadaki baloncuğa da dikkat et gene bir ortalama problemi var galiba ama genel olarak yani fikir olarak bence güzel

puhuma

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.grafikerler.net
"Adobe mimarlık, mimari tasarımlar yapan bir kurum."

nasıl yani? :anlamadim: bu firma ne zamandır faaliyette ve kime bağlı? marka kullanım izni var ise firma bunu nasıl başarmış?

İzinsiz Marka Kullanımının Cezaları:
1-) 1-4 yıl arasında hapis cezası verilmesini.
2-) 300 milyon lira ile 1 milyar lira arasında para cezası verilmesini.
3-) 1 yıldan az olmak üzere işyerinin kapatılması ve aynı süre ile ticaretten men edilmesini.
4-) Üretim araçlarına ve mallarına el koyulmasını.

+ işin içinde bir de adobe olunca artık; trips, nice...

v!ct0ry

🌱Yeni Üye🌱
ya bana bilgi verin grafikerlik hakkında hangi liseden oluyo nasıl giriliyo