Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ahmet Karataş

waltro

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bd16422b575c2127e573af609d0a5bdb.jpg

ae5c7a9ba65c2d07233eeede5b83bd19.jpg

139b8b78bcd74deee9bd8bd3bb7d2f1a.jpg

7f331e316838480a552f35daa593821a.jpg

847316234933bb69e130e8e3f4ed2ce1.jpg

efsunlu_kizz

🏆Pro Tasarımcı🏆
ikinci fotograftaki kız haric digerleri gayet güzel görünüyor fotografla ilgbir bilgim yok ama görsel olarak baktım emegine sağlık

waltro

🏅Acemi Tasarımcı🏅
beğeni ve ilgi için teşekkürler.

b2382c1108168cadb0da4c883d26b7c5.jpg

0168e66b7461a28fb7c3c744859e0208.jpg

3c18e92cb6b59de62c6fb0704513e4d9.jpg

b9205123735d4013c2a3b200dd780907.jpg

f81f7a31f12c1fd4206d78e7c52f1010.jpg

e7fb278e50ae831bcb3be2e593149f1d.jpg

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
selam.kullandıgın makinanın özellikeleri ne?markası?fazlasıyla profesyonel bir makina kullanıyor olman gerekir.12px veya üstü kalitede..nedir özellikleri?

2.fotografta sharpen etkisi fazla gibi,yada gözü rahatsız edici bişey var tam cıkaramadım bana sharpen gibi geldi.bilemiyorum..ters ışık çalışmalarında kullanmamanı tavsiye ederim.
genel olarak seyirlik kalitesi fazla sahiden.ellerine saglık.sectiğin kompozisyonlar ve kadrajlar fotografları izlettiryor..tebrik ederim..

waltro

🏅Acemi Tasarımcı🏅
OrenIshi; Selamlar görüşlerin için teşekkürler

Şuan elimde NİKON'nun D70s modeli var
Kimi zaman fotoğraflarımda sharpeni tercih ediyorum.ama gerektiğince fotoğraflarda düzenlemeler ve aşırı deişimlere gitmiyorum.Genelde beyaz dengesi ve contrast ararlarını tercih ediyorum.
2.sıradaki ters ışık çalışmamda kesinlşkle sharpen yoktur.contrastları ve koyu renkleri artırılmıştır.Zaten çekim sırasında mekanın dış kısmında bulunan yüksek ve güçlü gün ışığı bu sharpen etkisini bana veriyordu.

akifaytac

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Fotograflarınız çok hoş ahmet bey.Genel photoshop mudahalelerinde bulundugunuz açık...perspektif ve ışık kullanımınızda ayrıca çok çok hoşuma gitti...Tebrik ediyorum bu güzel çalışmalarıınızdan dolayı...:)

Son düzenleme:

waltro

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Fotograflarınız çok hoş ahmet bey.Genel photoshop mudahalelerinde bulundugunuz açık...perspektif ve ışık kullanımınızda ayrıca çok çok hoşuma gitti...Tebrik ediyorum bu güzel çalışmalarıınızdan dolayı...:)

Beğeniniz ve yorumunuz için çok teşekkürler.Devrimizde artık fotoğraflar dijital döngünün içinde olduğu için bi takım dijital müdahalelerde bulunmamak elde olmuyor kimi zaman.Ben fotoğraflar üzerinde düzenlemeninde ayrı bir sanat olduğu kanısındayım.
Bu konu kimi zaman yanlış polimeklere yol açtığı gibi fotoğrafçılığında artık öldürüldüğünden bahsediyor.
Ama herşeye yağmen görsellik ve görsel iletişim üretmek sanattır.

akifaytac

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sonuna kadar size katıldığımı bilmenizi isterim...Üstad ARA GÜLER in bu konudaki alışık olmadığımız uslubunu içeren roportajını okudugunuzu sanıyorum.Digitalleşme fotografçılıkta bana göre bir reform hareketidir.ve kaçınılmazdır...sayın hocama göre ise fotografcılıgı bırakmasının bir sebebi...Digital çalışmaların tamamen sanatı ortadan kaldırdığını dile getirmiş...aynı zamanda OKAN BAYÜLGEN in de digitalciler ve sanatçılar ayırımına sebeb olan açıklamalarınıda hatırlarsınız...Tartışmaya açık bir konu oldugu ortada :)

Deadworld

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence cok sacma sanat yok olmaz bence her ne olursa olsun

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Tebrikler ! Güzel kadrajlar güzel tonlar ...

Devamını görmek isterim ...
Saygılarımla

akifaytac

🏅Acemi Tasarımcı🏅
görsel sanat görecelik içerir...kişiden kişiye düşünce muhakkak değişicektir...

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet nikon d70s yada d80 oldugunu düşünmüştüm..ben ikisinide kullandm ama d70s in kalitesi herzaman baskadır..tekrar kutlarım...

waltro

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence ürünün son sunu kısmında bitiyor iş_evet belki çekim teknikleri bi takım kolaylıklar ve çekim sonrası ürüne verilen zaman ve zahmet ayrı bir konu.
Ama herşey bir yana işin kaymağı izleyicide bırakılan fikir ve bakarken aklından geçenler.
Ben fotoğrafın nasıl çekilmiş olduğuna değil benim gözümün nasıl bir kareyi gördüğüne inanır ve öyle düşünürüm.
işin zahmeti ise karenin derinliklerinde gizli olan çekim detayları.Elbetde bu izleyicinin bakış düşüncesine göre değişir.

Ben bir fotoğrafı izlerken önce kareyi hissederim.Sonrasında ise (ki buda işin en can alıcı noktasıdır benim için ) kareyi çeken üreticinin o an neler yaptığı ve hangi durumlarda nasıl ve pozisyon aldığı ne teknik kullandığına dikkat çekerim.Ve yorumlarım kimi zaman ise buna dayalı olmaktadır.

waltro

🏅Acemi Tasarımcı🏅
AYVALIK M A R T 2 0 0 7

486fa1c5b5875147c40ee66a9427f5d5.jpg

0c6edfa3e5edd9f8430d138d05b3606b.jpg

AYVALIK M A R T 2 0 0 7
6f15844c464a9b92c0c8212cd40b91cc.jpg

ESKİ FOÇA M A R T 2 0 0 7
3150c8c7d9ff5053c771d6a815d789a9.jpg

ÖDEMİŞ Birgi Ş U B A T 2 0 0 7
5fe73a9e7899da62919499c757ba423b.jpg

İZMİR Konak M A R T 2 0 0 7
99cdefa08d84dc9cd50dcb32abf96680.jpg

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Mükemmel fotoğraflar.

Ama ben hiç oynanmamis, sadece makineyle çekilmiş fotoları görmek isterim doğrusu.

waltro

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Oynanmamıştan kasıt nedir ? :)

Ayrıca fotoğrafları masaüstünüze indirip özelliklerinden gelişmiş ayarlarına bi göz gezdirdiğinizde bütün fotoğraf hakkında teknik detaylara ulaşabilirsiniz.;)

oynanmış kelimesi biraz üzücü oluyor benim için.Buna oynanmış yerine renk ve ışık kaliprasyonları uygulanmamış dersek benim için daha iyi olurdu. ;)

Son düzenleme:

akifaytac

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence ürünün son sunu kısmında bitiyor iş_evet belki çekim teknikleri bi takım kolaylıklar ve çekim sonrası ürüne verilen zaman ve zahmet ayrı bir konu.
Ama herşey bir yana işin kaymağı izleyicide bırakılan fikir ve bakarken aklından geçenler.
Ben fotoğrafın nasıl çekilmiş olduğuna değil benim gözümün nasıl bir kareyi gördüğüne inanır ve öyle düşünürüm.
işin zahmeti ise karenin derinliklerinde gizli olan çekim detayları.Elbetde bu izleyicinin bakış düşüncesine göre değişir.

Ben bir fotoğrafı izlerken önce kareyi hissederim.Sonrasında ise (ki buda işin en can alıcı noktasıdır benim için ) kareyi çeken üreticinin o an neler yaptığı ve hangi durumlarda nasıl ve pozisyon aldığı ne teknik kullandığına dikkat çekerim.Ve yorumlarım kimi zaman ise buna dayalı olmaktadır.

"Belgesel fotograf dersindeyiz. Hocamız Sabit Kalfagil önüne konan fotograflara bakar ve şu soruyu sorar.

- Evladım, neden çektin bu fotografı ?

Ögrenci cevap verir

-Hocam kötü bir gündü, hava soguktu, üşüyordum o sırada agacın dibine kıvrılmış kediyi gördüm. O da benim gibiydi umutsuz ve üşümüştü. Bu nedenle çektim.

-Evladım ben sana hikayeni sormadım. Bunu anılarında yazarsın. Ben seni bu fotografı çekmeğe iten görsel ögeleri soruyorum. Sözünü ettigin ruh halini ve soğuğu ben yaşamadım. Yani hikaye sana ait. Hikayenin beni de ilgilendirmesini saglayacak şey fotograftaki görsel ögelerdir.

Nedir görsel öğeler ? Başta fotografçının konusuna yaklaşımı ve kadraj seçimidir. Kullanılan ışıktır. Lekelerin dengeli dağılımıdır. Hareketin zamanlamasıdır. Siyah ve beyazın dengesidir. Sadeliktir, temiz bir fondur, fotografçının teknik performansıdır.

Senin sözünü ettigin atmosferi, duyguyu bize taşıyacak olan bu görsel öğelerdir ki, bunlar fotografın yapısal öğeleridir. Fotografın gücü, bu yapısal öğelerin kullanımındaki ustalıkla ortaya çıkar. İŞTE O ZAMAN ÇEKİLEN BU FOTOGRAF SALT SANA AİT OLMAKTAN ÇIKAR VE BİZLERİ DE KENDİSİNE BAKMAYA ZORLAR......"

Deadworld

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
"Belgesel fotograf dersindeyiz. Hocamız Sabit Kalfagil önüne konan fotograflara bakar ve şu soruyu sorar.

- Evladım, neden çektin bu fotografı ?

Ögrenci cevap verir

-Hocam kötü bir gündü, hava soguktu, üşüyordum o sırada agacın dibine kıvrılmış kediyi gördüm. O da benim gibiydi umutsuz ve üşümüştü. Bu nedenle çektim.

-Evladım ben sana hikayeni sormadım. Bunu anılarında yazarsın. Ben seni bu fotografı çekmeğe iten görsel ögeleri soruyorum. Sözünü ettigin ruh halini ve soğuğu ben yaşamadım. Yani hikaye sana ait. Hikayenin beni de ilgilendirmesini saglayacak şey fotograftaki görsel ögelerdir.

Nedir görsel öğeler ? Başta fotografçının konusuna yaklaşımı ve kadraj seçimidir. Kullanılan ışıktır. Lekelerin dengeli dağılımıdır. Hareketin zamanlamasıdır. Siyah ve beyazın dengesidir. Sadeliktir, temiz bir fondur, fotografçının teknik performansıdır.

Senin sözünü ettigin atmosferi, duyguyu bize taşıyacak olan bu görsel öğelerdir ki, bunlar fotografın yapısal öğeleridir. Fotografın gücü, bu yapısal öğelerin kullanımındaki ustalıkla ortaya çıkar. İŞTE O ZAMAN ÇEKİLEN BU FOTOGRAF SALT SANA AİT OLMAKTAN ÇIKAR VE BİZLERİ DE KENDİSİNE BAKMAYA ZORLAR......"
acıklaman cok guzel tebrık ederım

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Oynanmamıştan kasıt nedir ? :)

Ayrıca fotoğrafları masaüstünüze indirip özelliklerinden gelişmiş ayarlarına bi göz gezdirdiğinizde bütün fotoğraf hakkında teknik detaylara ulaşabilirsiniz.;)

oynanmış kelimesi biraz üzücü oluyor benim için.Buna oynanmış yerine renk ve ışık kaliprasyonları uygulanmamış dersek benim için daha iyi olurdu. ;)

:D Renk ve ışık kaliprasyonları uygulanmamıs fotoğraflarınızı görebilirmiyiz?

Photoshop uygulamadan, yani sadece makine ayarlarıyla çekmiş olduğunuz resimleri görmek istedim. Orjinal çekimleri yani.

Deadworld

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
şu en sondakı koltuk cekımı cok hosuma gıttı valla :D