Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Aİ sürükleme sorunu..

nuriQocca

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar ilk defa karşılaştığım bir sorun var siz yaşadınız mı bilmiyorum ama çizimler bir biriyle örtüşmüyor? Mesela mouse'dan sürüklüyorum çizdiğim üçgeni, diğer çizimin köşesine sıfırlanmıyor.. Bilmem derdimi anlatabildim mi enteresan değil mi.. tık tık şeklinde hareket ediyorlar takıntısız sürüklenmiyor.. Neyi yanlış yapıyorum ki?

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar ilk defa karşılaştığım bir sorun var siz yaşadınız mı bilmiyorum ama çizimler bir biriyle örtüşmüyor? Mesela mouse'dan sürüklüyorum çizdiğim üçgeni, diğer çizimin köşesine sıfırlanmıyor.. Bilmem derdimi anlatabildim mi enteresan değil mi.. tık tık şeklinde hareket ediyorlar takıntısız sürüklenmiyor.. Neyi yanlış yapıyorum ki?

Geometrik çizimler yaptığınızda kesim noktanız biri misal 10 cm diğeri 10,01 bile olsa bu sorun tüm programlarda karşılaşılır.

Bunun çözümü için tüm ölçülerin eşit olması gerekmektedir.

nuriQocca

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekkür ederim creedwar 'direct selection tools' ile hallettim artık işimi ama enteresan gelmişti sonra düşündüm belirli koordinatlara göre çizim yapma mantığı ile çalışıyorsa bu programlar olası geldi.. Cevabında bunu destekledi mantıklı..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkür ederim creedwar 'direct selection tools' ile hallettim artık işimi ama enteresan gelmişti sonra düşündüm belirli koordinatlara göre çizim yapma mantığı ile çalışıyorsa bu programlar olası geldi.. Cevabında bunu destekledi mantıklı..

Genelde bu tarz çizimleri mouse ile tut / uygula değil, shift ile basarak orantılı yapmanız dahilinde bu sorun kalmaz. Çözüme ulaştığınız için sevindim. Kolay gelsin.