Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Alışveriş Sitesi yapımı için yardım lütfen!

cokolopes

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.sametayten.com
Merhaba arkadaşlar,

koysepete özelliklerinde bir alışveriş sitesi yapmak istiyorum ama
daha önce web üzerinde fazla deneyim sahibi değilim.

Bu siteyi yapmam için ne gibi bir yol izlemeliyim, ne gibi programlar kullanmalıyım, şablon olarak bulabileceğim bir durum mudur?

Hali hazırda profesyonel olarak Freehand, Photoshop, Quarkxpresss, illustrator programlarına vakıfım.

Dreamweaver'ı da orta derece de kullanarak html site yapabiliyorum. (Kendi çapımda :smile:)

Arkadaşlar durum bundan ibaret ne yapmalıyım?

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba arkadaşlar,

Bu siteyi yapmam için ne gibi bir yol izlemeliyim, ne gibi programlar kullanmalıyım, şablon olarak bulabileceğim bir durum mudur?

Hali hazırda profesyonel olarak Freehand, Photoshop, Quarkxpresss, illustrator programlarına vakıfım.

Dreamweaver'ı da orta derece de kullanarak html site yapabiliyorum. (Kendi çapımda :smile:)

Eğer hiç bir deneyiminiz yoksa anlayan birisine bedel ödeyerek işi yaptırmanız en mantıklısıdır.

Ayrıca bu gibi siteler hazır scriptlerle de kurulabilir. Tabi lisanslıscriptlerden bahsediyorum. Piyasada kanunsuz yoldan dağıtılan scriptlere de güvenmemenizi tavsiye ederim.

Tasarımına gelince. Eğer kod bilginiz yoksa bu konuda da tasarım yapmak yetmeyecektir. Bilginize...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba arkadaşlar,

Profesyonel ps, ai, fh ve quark, orta halli html biliyorsun ve yol göstermemizi istiyorsun..İlginç..
Bedelini verip yaptırınız..

masmavi_7

🏅Acemi Tasarımcı🏅
üst düzey kodlama dilleri bilmiyorsanız, bence ilk olarak alışveriş sitesinden başlamayın bu işe....

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
Dostum PrestaShop diye yeni bir script çıktı üstelik ücretsiz ancak weble haşırneşir değilsen işin zor olur. o nedenle anlayan biriyle girmelisin bu işe...
Kolay gelsin

Ufuk Cebeci

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu konuda şu aşamada yapabileceğin hiçbirşey yok sanırım bir vakıf oldugun programların neredeyse hiçbiri bu konuda sana fayda saglamayacaktır. orta duzeyde dw bilmen ile hiç bilmemen arasında bu siteyi yapman için bi fark yok kesinlikle bu konuda tecrubesi olan bir firmaay ya da şahısa yaptrmalısn bunu grafik değil kodla alakalı bir iş bu çunku bu konuda da kendini gelştirebilirsin ama oncelikle boyle bi işle başlamamalısın.
kolay gelsin

asit

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.hamzaerbay.com
tecrübe edinmeden kalkışmamanı öneririm sağlam bir e ticaret sitesi için ileri düzey kod bilmen gerekiyor biraz çetrefilli iş bu şu olmuyor sen yapamazsın değil fakat senin için çok uzun bir süreç bu sıfırdan öğrenen için ama daha önceden bu işi yapmış firmaları tercih edersen daha kolay olur senin için şimdiden kolay gelsin

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
OsCommerce ile yapılmış ve türk bankalarından onay almış siteler var. öğrenmek için oscommerce'i kurcalayabilirsin. oscommerce'i nasıl kullanacağını sıfırdan anlatan forum siteleri de var. kolay gelsin.

koronz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.lebuso.com
Mysql - php - vs vs - kredi kartı işi maliyetli. güvenlik sertifikası ve sanal pos gerekiyor.

onuryildirim

🌱Yeni Üye🌱
ciddi olamassın ya
kodlama bilmeden direk alışveriş :)
bunun yazılımı var
yazılım açıkları var
hosting bilgin olması gerek bunlar görülen dağın sadece bir ucu :)
Senin sorun yayan amerikaya nasıl giderim gibi bişi,çok saçma bi örnek oldu ama senin sorunda öyle yani

burweb

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.burweb.net
Joomle nin commerce sistemi var onuda kurabilirsin ama sağlıklı olmaz

böyle bir alış veriş sistemini sıfırdan yazmak lazım

hokiri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Joom la tavsiye ederim 3 gunde ogrenirsin takildigin yerde PM atarsin iyi calismalar