Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Araç Kaplamada Kaymaları Önleme

dgul79

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar araç kaplarken bir sorunla karşılaşıyorum......

Avea'anın yeni reklamlarını giydiriyorum.fakat görselleri uygularken cast folyo kullanıyorum.aracın yan kısımları 3 veya 4 bölüm halinde uygulandığı için yanyana gelen görsellerin birleşiminde kayıklıklar meydana geliyo...acaba bunu nasıl bir yöntemle halledebilirim.

Benzer konular

boss29

🌱Yeni Üye🌱
slm sevgili arkadaşım bence senin ragle kullanuımında bi sorun olabilir ragleyi daha düz ve yay halinde atarsan belki düzenli olabilir

dgul79

🏅Acemi Tasarımcı🏅
asıl senin raglende sorun var :D.......sen dikine iş yaparsan öle dersin

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
malzemeyi dikine ragleyi sağdan sola kullanacaksın arkadaşım
uygulama esnasındada folyo gerginliğini sağlarken sündürmemeye dikkat et
ikinci parçayı uygularkende ortadan yapıştırmaya başlarsın uclara doğru gidersin
duruma göre bazı yerlerinde sündürme yapabilirsin (ama fazla olacağını sanmıyorum)

bizim elemanlar bu şekilde çalışıyorlar ve herhangi bir soru yaşamıyorlar

kolay gelsin...

costigan

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım onun ragle ile ilgisi yol sanırım önce şunu sorayım yapıştırmacımısın grafikermi??
eğer grafiker isen sana tavsiyem sudur
görseli photoshopta croplaman dır paylarını iyi ayarlamıyorsun demekki

Mehmet Utku DİLER

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaslar bu kadar kasmanıza gerek yok folyonun cast olması ve uygulanan ortamın sıcaklığı ön plandadır. Bildiğiniz üzere folyo sıcakta süner, ayrıca baskı sonrası folyonun 24 saat yada daha fazla dinlendirilmesi gerekiyor, eger bunu yapmazsak folyo da sünme olması normaldir. Ayrıca uygulayan arkadaşlar uygulama yaparken, direk uygulama yerine folyo ile uygulancak yer arasına camsil tarzı kaygan bir sıvı dökerse daha düzgün bi uygulama çıkar, özellikle kışın camsil kullanmanızı tavsiye ederin gevrememesi için folyonun...

lalereklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arac giydırmede camsıl kullanılırmı yav

skayhan_87

🌱Yeni Üye🌱
evet kullanılır :D folyoyu yanlış yapıştırırsanız geri çıkartabilirsiniz bu sayede.ama sadece o an için geçerli bu kuruduktan sonra çıkmaz tabi :)

wornheart

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım onun ragle ile ilgisi yol sanırım önce şunu sorayım yapıştırmacımısın grafikermi??
eğer grafiker isen sana tavsiyem sudur
görseli photoshopta croplaman dır paylarını iyi ayarlamıyorsun demekki

kesinlikle katılıyorum baskıda eger sorun yaşanıyosa parçalar birbirini tutmuyosa ki büyük ihtimalle tutmaz
baskıya gönderdiğin proğrama parçalattırmıcan kendin corel yada p.shopta basma payını verip ölçüne göre parçalıcan

korkaks

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
t.me
bence cast folyo cok esnek bi malzeme oldugundan yukarıdan yapıstırıyor ve asagı dogru cektiriyor bu nedenle biraz esniyor folyo ve gorseller oturmuyor

aşşk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya şimdi anlamadığım camsili altınamı üstünemi sıkıyonuz eğer altına sıkıyo iseniz bu kanalları nasıl yedirionuz o camsille vallaha başka yerde sölemeyin araç giydirmede camsil kullanıoruz die gülerler :) dostum senin sorununa gelince ben folyo yu zemine ölçülü koyduktan sonra yarıya kadar açar elimle aracın üstüne sündürmeden düz bi şekilde yatırıp sonra ragleyi geçiorum bugüne kadarda hiç problem yaşamadım bence sende öle dene

aşşk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu arada sunu sölim ragleye fazla basmanla serbest bırakarak hafif sürmen arasında bi değişiklik yok o yüzden ragleyi rahat bırak parmak uclarınla tutarsan ragleyi biraz daha ii olur

abdullah005

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sayın aşkk;
aracı kaplarken yukarıdan mı yarıya kadar açıp yapıştırıyonuz yoksa aşağıdan mı ayrıya kadar açıp yapıştırıyonuz kolay gelsin...

Mehmet Utku DİLER

🌟Usta Tasarımcı🌟
sayın aşkk;
aracı kaplarken yukarıdan mı yarıya kadar açıp yapıştırıyonuz yoksa aşağıdan mı ayrıya kadar açıp yapıştırıyonuz kolay gelsin...

Farkı olmaz onun arkadasım sonuc olarak actıgında sündürme payıdır önemli olan yarıya kadar acmasa daha iyi olur hatta, parca parca daha az sekilde daha dusgun bi uygulama ortaya cıkar...

aşşk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yukarıdan açıorum önce yarıya kadar uyguladıktan sonra folyonun kağıdı üzerinde kalacak şekilde üzerindeki kalan yarıyı 25 - 30 cm kadar aça aça yapıştırıorum

medyaajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yaa arkadaslar ben bi aplikasyoncu olarak sizin yaptıklarınızı desteklemiyorum bende bildiğimi şöle anlatayım. araca uygulanacak bi parçayı önce aracın üzerine kağıt bantla tuturulur yukardan başlıcağımız için başlama yerinden 20 - 30 santim aşasına sonra gereken ölçülerinizi yaptıktan sonra yukardan bıraktığınız mesafeyi açarsınız kağıdını kesersiniz sonra açtığınız yeri yapıstırırsınız ve alttan rulo yaparak yukarı doğru çıkarsınız kağıdını 40 santim kadar açtığınızda o folyo sıvanmaya hazır demektirr gerisi sizin ustalığınıza kalmıs bunu anlatmamın sebebide günde 2-3 adet araç kaplamamdandır ve bi sorun yasamıyorum yaptığım teknikden dolayıı

medyaajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
araç sıvamalarında kesinlikle altına su sıkmayı tavsiye de etmiyorum bu çok yalnıs bir harakettir işiniz çok zorlasır

lalereklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadasım camsılı gırıntili yerlerde nasıl kurutacaksın
düz bizemin yapıstırmıyorsunki