Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Aracın Arkasındaki Beyazlığı nasıl yok edeceğim

spilenal4

🌱Yeni Üye🌱
RESMİN ARKASINDAKİ BEYAZLIGI NASIL YOK EDEBİLİRİM (TAKSİ).VE PROGRAMIMDA COREL 12

graphic1jw2.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır. Bu gibi durum/larda konuları kilitlenen üyelerin site yönetimine hesap sorma gibi bir hakları bulunmamaktadır.
Konu başlığınızı
edit.gif
butonu kullanarak değiştiriniz, aksi taktirde konu 15 dk. içinde kapatılacaktır...

kalphhirsizi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle photoshopta kesipte düzeltebilirsin. tabi coreldede var kesim ama unuttum yerini :$

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
RESMİN ARKASINDAKİ BEYAZLIGI NASIL YOK EDEBİLİRİM (TAKSİ).VE PROGRAMIMDA COREL 12

graphic1jw2.jpg

Resmi işaretleyin. Bitmaps / bitmap color mask'ı işaretleyiniz. color selector (pipet) beyaza getirip tıklayınız. renk tolerasına bir rakam verin ve apply tuşuna basınız.

İyi çalışmalar...

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑

BY KARMA

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
al işte corelin bir özelliği daha..bilmiyordum ben bunu..musdi çok saol..acil durumlarda ve basit işlerde cok iyi.. dekupe ile ugraşmayız.:)

spilenal4

🌱Yeni Üye🌱
yaf biri bana anlatsın corel 12 de biraz açıklayıcı olsun lütfen

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑

designeer_hsn

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.designerhsn.com
aracın kenarlarını pentoll ile çiz sonra resme tıkla effect powerclip tuşuna tıkla sonra çizdiğin şekle tıkla içine geçirecektir... Ama en iyisi photoshopta temizle corele importla...

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşın anlattığı farklı bir uygulama power clipi biliyorum ancak bunu bilmiyorum ve 12 de olmadı zaten sanırım 12 çok sıkıntı yaşatacak bana :(

eyub47

🏅Acemi Tasarımcı🏅
harika bir bilgi. çok teşekkürler

begumelif

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım sen resme tıkla edit bitmap de orda seçme tuşuyla beyaz alana 1 kere tıkla sonra delete de kapatırken kaydet de hepsi bu en kolayı

ayşa1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ama bnm corel tr yardımcı olurmusunuz

resimler menüsünden resim renk maskesi tıklıyosun.sağda çıkan menüden soldan birincisini(color selector)tıkla.resimdeki boş alana tıkla,yine sağda menüde bi değer vermen gerekiyo onuda 9-35 arası bi değer gir ve apply yap.bitti.ancak arkadaşın resminde bu işe yaramaz bence çünkü bu tek zeminli resimler için geçerli,taksinin gölgesi var düzgün olmaz bence.kolay gelsin.

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
corel x4

Aslında corel x4 kullanıyor olsaydınız; arabanın etrafını bezier tool aracı ile çiziyorsunuz. çizdiğinizi ve resmi işaretleyip property bar üzerinde çıkan veya Arrange / Shaping /intersect seçeneğini kullanarak tam olarak sadece arabayı dekope ederek, arabanın dışındaki gölgelerden ve renklerden kurtulmuş olurdunuz.

İyi çalışmalar...