Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Arama motoru tam bir Problem!!!!

mgrafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sayın yetkili arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır forumdayım aradığımı hemen bulebilirken her ne olduysa su 15 gündür aradığım hiçbişeyi bulamıyorum bunu sebebi nedir bilgi verirseniz sevinirim....

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Sitenin yenilenme çalışmaları sebebiyle bazı aksaklıklar olabilir. :)

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet bu konuda bir şeyler yapılmalı bencede.
bu arama kriterleri etiketlerimi baz alıyor bilmiyorum ama ...
bi çözüm bulunmalı.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Mesela ne arıyorsunuz da bulamıyorsunuz ? Bir örnek mevcutmu?

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Yanlış olan nedir bu konuda arkadaşlar :) İçinde corel ve ders olan her konu listelenmiş . Bir karışıklık söz konusu değil . Forumda iki çeşit arama vardır. Birincisi sizin yaptığınız ikinciside tags lardan arama şekli.

Tagslar da arama yapabilmek için ;
Grafikerler.net - Forumları ara linkine tıklayıp , Search by Tag kısmına istediğiniz kelimeyi yazın . Eğer konuları açan kişiler tagsları doldurdu ise mutlaka çıkacaktır :) Ben bugüne kadar çok az kez aradığım şeyi bulamamazlık gibi durumla karşılaştım oda konuları açan kişilerin hataları yüzünden sistemden kaynaklanan bir problem yüzünden değil.

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
ama gökhan bey dikkat ederseniz ilk sırada işveren ilanları var.
ondan sonra İllüstrasyon, anketler, draw draw diye devam ediyo.
benmi yanlış anlıyorum yoksa anlatamıyor muyum?
corel dersi yazdığımızda listelenmesi gereken corel dersi konuları sırayla çıkmalı değilmi.
bu sıralamada tarihe göre yada istenilen bir değere göre gelişmiş arama yapılabilir ama,
öncesinde corel dersleri sıralanmazken buna gerek bile yok.

enson olarakta clipart olarak yaptığım arama neticesi;
Grafikerler.net - Arama Sonuçları

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Anlatamıyor değilsiniz. Sadece sistemin alt yapısını anlamadığınız ve php,asp, vb. dil kodlarından anlamadığınız için sadece gördüğünüzü yorumluyorsunuz. Şu anda yazmış olduğunuz kelimeler bizim siteme değil jelsoft şirketinin i ücretli bir sistemine yazmış olduğunuz kelimeler alt yapımız ve forum vbulletin dir. Arama sistemi hakkında ilk defa böyle garip kelimeler duyuyorum bugüne kadar. Senelerdir açık olup tüm dünyada kullanılan bir sistemin arama sistemindeki bozukluktan bahsediyorsunuz bununla ilk defa karşılaştım doğrusu. Vermiş olduğunuz linke ulaşılmıyor. Clip art kelimesinin sonuçları için tıklayınız.

Örnek tags kelimelerinin aranmasına istinaden bir konu :
https://www.grafikerler.net/clipart-design-t15782.html
Konusuna gidiniz konunun en altında etiket bulutu kısmında hangi kelimeleri yazıyor ?
art, clip, clip art, clipart
bu kelimeleri gelin beraber Grafikerler.net - Forumları ara linkinden arıyalım. Grafikerler.net - Forumları ara linkine girdinizde karşınıza seçenekler çıkacak. Search by Tag kısmına geçelim Tag : kısmına clip art yazalım. Ve bütün açık forumlarda ara kısmını seçerek ara diyelim. Bakalım karşımıza hangi konu çıkacak ? Karşımıza çıkan konu Grafikerler.net - Threads Tagged with clip art linkindeki konudur. Bu da
https://www.grafikerler.net/clipart-design-t15782.html bu konunun sahibinin etiket kısmını doldurup o kelimeyi sisteme tanıtarak sistemde clip art yapıldığında benim konum da arama sonuçlarına çıksın diye kayıt etmesinden kaynaklanıyor.

Kurallarımız açık nasıl konu açılır etiketler nedir diye defalarca konuştuk bu konuda siz konu açanlar baştan sağma konu açarak arama sisteminin algoritmasını bilmeden bu şekilde konuşmanızı garipsiyorum açıkcası. Bilmemek ayıp değildir öğrenmemek ayıptır. Lütfen bir şeyi bilmeden alakasız polemiklere girmeyiniz. Arama sisteminde bir önceki mesajımda söylediğim gibi bir hata yok. Sadece doğru aramayı ve doğru arama tercihlerini seçmesini bilmesiniz. Buda bir zaman sonra forum işleyişi ve hiyeraşisini tam olarak kavradıkdan sonra olabilecek birşeydir. Dünyaya kendini kanıtlamış olan jelsoft şirketinin vbulletin ürününün arama motor sistemi tüm dünyaya kendini kanıtlamıştır. Bunda hala size garip gelen kısmını anlamayarak garipsediğimi belirtiyorum...

Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur, bu yazdıklarım bilgilendirme maksadıyla yazılan bir mesajdır.

Saygılarımla.