Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

arapça yazıyı corel e aktarmada yardım lütfen

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar corel de arapça kitaplar Kuran ı Kerim vs. kitaplar hazırlıyoz.ama word deki arapça yazıyı corel e sorunsuz bir şekilde almayı çözemedim.lütfen yardım edin ama şunları tavsiye etmeyin
1-kopyala yapıştır
2-kopyala farklı yapıştır
3-kopyala farklı yapıştırın altındaki diğer seçenekler
4-open office ye al ordan kopyala yapıştır yap
5-not defteri veya wordpad da aç ordan kopyala
belki ben yapamıyorumdur.ben şöyle yapyom oluyo diyen arkadaşlar varsa lütfen yazsın
ikinci bir konu arkadaşım corelinde de arapçayı sorunsuz yazarken ben الله
yazısını yazarken başında kutucuk oluyo ondan kurtarabilmek için convert sonra break yapmalıyım bu hem zahmetli hemde belki değişiklik yapcam üzerinde sonra yapamıyom.

Benzer konular

ordu52

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pdf ye çevirmeyi denedinmi.

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sonra corelde nasıl oynarım bana vector olarak lazım ben onları boyuyom kesiyom parçalıyom vs.

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
eps yapıp almayı denedinmi olur sanıyorum bide böyle dene kolay gelsin

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım bana vector olarak lazım

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
fontları bilgisayara yükleyin,
bilgisayarım / c / windows / fonts klasörüne öyle deneyin,

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım fontlarla alakası yok.ben word de yazıyom zaten ama oynama yapmak için corele almam lazım.isterseniz şu besmele yazısını alın vord e koyun ordan alın corele. bakın nasıl bozuluyo. bana da ona göre yardımcı olun
بسم الله الرحمن الرحيم بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
trd.arabic fontudur.windows ta zaten var.harekeli ve harekesiz iki çeşit olarak yolluyorum.hadi cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

ceykar

🌱Yeni Üye🌱
yolun yarısını aşmışsın zaten...corel ayarını (language sekmesinden) arabic yap.yazıyı corele transfer ederken özel yapıştırma bölümünü kullan (rich sekmesi ile transfer yap)

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu sekme nerde. nasıl oluyor arkadaşım izah edermisin

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
language sekmesi yazıyı yapıştımadan aktif olmuyor.yazıyı yapıştırdıktan sonra aktif oluyor ama bu sefer de yazının bozulmasına biraz daha katkıda bulunuyor.ilgine teşekkürler. sen bunu denedinmi.bende olmuyor.başka cevaplar bekliyprum.şimdiden teşekkürler

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar yardımcı olur diye yolluyorum.bu olay sadece aktarmada değil yazarkende yazımda bazen kutucuklar oluşuyo özellikle Allah yazısında.ama arkadaşınkinde olmuyo.sizden bir isteğimde arapça klavyesi olan Allah yazısını yazıp haber verebilirmi.corel i arapça yazmasından dolayı çok seviyom ama arapça dan mıdır anlamadım bazen arapça çok yazdığımda veya arapça yazısı çok olan belgelerde kapanma da yapabiliyo.
grafikerlerqm4.gif

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşım senin bi önceki sayfada yazmış olduğun besmele yazısını kopyaladım corele yapıştırdım sorunsuz oldu fakat değiştirme yapılamıyor... belki senin corelde versiyon sorunundan kaynaklı bi sorun olabilir mi

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben vista da x3 kullanıyorum.xp de kullanırken de aynı idi.değiştirme yapamamanı anlamıyorum. istediğin gibi oynarsın ungurup yaptıktan sonra.peki siz corel e nasıl aldınız.hani birde bana eps olarak dedinizya tamam eps vector formatı ama vord den corel e eps olarak nasıl alcam....ilginize teşekkürler.bu site için Türkiye nin en büyük grafikerler topluluğu düyorlar ama bu işi hallededecek cevabı yazmaya ya üşeniyorlar yani ilgilenmiyorlar yada bilmiyorlar.doğrusu şaşıyorum.bu konuyu birçok grafikerin bildiğine de inanıyorum(tabi kimse bana cevp yazmak zorunda değil.en iyi vectorize eden hangisi sorumda olduğu gibi)

ordu52

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm

Öncelikle baştada dediğim gibi pdf ye çevirirsen bi bozulma olmaz. Pdf dosyasını kaydederken eğer çalışmanda resim var ise Pdf dosyasında resim olacaktır. ama yazı falan varda vektör olacaktır.

https://www.pdf-convert.com/download.htm

Buradan işine yarayacak converterleri bulabilirsin.

Ha sen corele aktarim. yazı karakterleri ile oynama yapabileyim diyorsan. Corelde yapıcaksın. Text ve font ayarlarını yapıcaksın.

Encoding ayarlarına dikkat et.
Bi öneri bir metni corel aktarmadan önce bir Paragraf text oluştur ve encoding den arabic yap. daha sonra world deki yazıları kopyala ve bu Paragraf text in içine yapıştır. gelen ekranda "Hayır biçimlendirmeyi olduğu gibi bırak" de.
" Maintaing Formatting Only" seç tamam de. bu sefer yapıştırdığın metin önceden ayarlamış olduğun biçimde yapışacaktır. encoding dahil...

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeş öyle birşey olmuyo.yani encode language falan işe yaramıyo dediğin gibide bir yazı çıkmıyo.yahu kafayı yiycem bendemi sorun var programdamı.Allah aşkına arkadaşlar deneme yapında birşeyler söyleyin ya.isterseniz çok basit bir şekilde online arabic sözlükte bir kelime yazar bunu denersin veya arapça klavyeyi indirin dursun yav lazım olur corelde arapça bişeyler yazında söyleyin.bekliyorum

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
bunun en güzel çözümü benimde yıllardır sorunsuz olarak olarak kullandığım yöntem olan al-rassam programıdır. O programda arapça olarak yazıp corele de arapça olarak sorunsuz bir şekilde atabilirsin.

grafiker_hakan

🌱Yeni Üye🌱
aysgl arkadaşım eps ye çevir de bir corelDraw a at bakalım sana nasıl bir görüntü verecek :D

keskintepe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
word formatındaki yazıyı kopyala daha sonra corelde Text ile boş alana tıkla ve yapıştır.

Ama text aracı ile yapştır bunu istediğin gibi oynama değişiklik renk değiikliği vs. yapabilrisin tabi arapca fontlar pc de yüklüyse eğer. Daha sonra convertleyip istediğin parcalara bölebilirsin

bilinmezmen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Wordde tüm istediğimiz değişiklikleri yapıp, PDF'e çevirdik. sonra PS'de açtık. Onu da arkası transparan olarak TİFF yapıp. kaydettim. Corel'e de alıyorum. Freehand'de de alıyorum.

meşguf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corele aldığında oynama yapabiliyomusun