Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Audi - Anahtarlık ve Özellik

Benzer konular

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Çok iyi düşünülmüş.Diğer markalar bu kadar göz önünde olmasaydı bu başarılı etkiyi de bırakmazdı.

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
Çok iyi fikir walla paylaşım için teşekkürler

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Mükemmel düşünülmüş bir fikir..Diğer markaları da rahatsız edicek bir durum yok bence..Teşekkurler paylaşım için.

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu reklam yasaklanmakta haklı. Etik dışı. Rekabet firmaları ön plana öıkararak zedeleme unsuruda mevcut.
Ama fikir, uygulama gayet başarılı.
Teşekkürler Onur

mac_ist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.matbaa.org
Bence de marka belirtilmeden yapılabilirse daha etik olabilir. Lakin diğer firmalara da övgü niteliğinde göndermeler de yok değil. Yasaklanma boyutunda oluşu tartışılabilir belki...

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
süperr bir fikirrr tebrikler vala kim yaptısaa paylaşım için teşekkürler arkadaşım...

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Bence de marka belirtilmeden yapılabilirse daha etik olabilir. Lakin diğer firmalara da övgü niteliğinde göndermeler de yok değil. Yasaklanma boyutunda oluşu tartışılabilir belki...

Seninle aynı fikirdeyim.. Yasak konusu tartışılmalı bana göre yasaklanmamalı nitekim bir çok firma kendi rakiplerine hem övgü hem atıfta bulunarak çok reklam yayınladı gayat başarılı oluyor buda onlardan biri..:rofl:

Bir hikaye duymuştum.. Coca-Cola ve Pepsi arasında geçen.. Daha sonra danışıklı dövüş olduğu dedikoduları çıktı hatta.. Şöyleki:

Günün birinde Pepsi firması cola-cola ya telefon açıyor:

P - Merhaba..
P - Geçen ay sizden ayrılan gıda mühendisi bay Josehp T.... hatırladınızmı

C - Evet efendim kendi isteğiyle ayrılmıştı

P - Bize geldi..

C- Anlıyorum efendim olabilir, kendisi işinde iyidir.

P- Ama iş başvurusu için değil!..
P- Coca-Cola'nın formülünü getirdiğini idda ediyor

C- Bi Sny. Yetkiliye bağlıyorum..

C.Y.- Durumu anlattılar sayın Pepsi Yetkilisi, Sizin tavrınız ve düşünceniz nedir
C.Y.- Çonkü Formülü getirebilmesi mümkündür.

P- Kabul etmedik. Kendisine uygun bir dille dışarı çıkmasını ve asla gelmemesini söyledik.
-----------------------------------------------------------------------

Ve bu haber Başta Amerika olmak üzerine tüm dünyaya TV, Radyo ve İnternet yoluyla yayıldı.. Sonuç: Coca-Cola'nın ve Pepsi'nin satışları 1 ay içersinde 2 ye katlandı.. :wink:

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Anahtarlıkları audi nin logosuna bağlamak çok hoş olmuş ama etik değil.Böyle reklamlar gerçekten hiç hoş değil.Arkadaşların bahsettiği gibi böyle bir çok reklam var.Heleki pepsi ile coca-cola arasındaki ezeli rekabeti anlatan reklamlar mevcut ve onlarda gösterilmiyor.Haklılarda.Daha önce bir tanesini izlemiştim baktım tekrar ama bulamadım,ekleyemiyorum.Ama kısaca anlatacağım.Yasaklanmasını haklı bulacağınızı düşünüyorum.
10-12 yaşlarında bir erkek çocuk,bozuk para karşılığı soğuk içecek veren makinalardan birinin önüne geliyor.Bozuk parasını atıp coca-cola'nın tuşuna basıyor ve bir tane coca-cola alıyor.Aldığı coca-colayı tam ayağının önüne yere koyuyor.Sonra aynı işlemi tekrar yapıp,aldığı diğer kutu coca-colayı da diğer coca-cola'nın yanına koyuyor.Ayaklarını yerdeki coca-cola'lara basıp üzerlerine çıkıyor.Tekrar para atıyor.Bu sefer yukarı doğru iyice uzanarak pepsi'nin tuşuna basıyor ve bir kutu pepsi alıp,üzerine bastığı coca-colalardan inip,elindeki kutu pepsiyle yürüyüp gidiyor.Yerde Coca-colalar öylece kalıveriyor...
Reklam müthiş,fikir süper ama coca-colanın ayaklar altında rencide edilmesi beni bile rahatsız etmişti.Bilmem anlatabildim mi?
Saygılar

mac_ist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.matbaa.org
Seninle aynı fikirdeyim.. Yasak konusu tartışılmalı bana göre yasaklanmamalı nitekim bir çok firma kendi rakiplerine hem övgü hem atıfta bulunarak çok reklam yayınladı gayat başarılı oluyor buda onlardan biri..:rofl:

Bir hikaye duymuştum.. Coca-Cola ve Pepsi arasında geçen.. Daha sonra danışıklı dövüş olduğu dedikoduları çıktı hatta.. Şöyleki:

Günün birinde Pepsi firması cola-cola ya telefon açıyor:

P - Merhaba..
P - Geçen ay sizden ayrılan gıda mühendisi bay Josehp T.... hatırladınızmı

C - Evet efendim kendi isteğiyle ayrılmıştı

P - Bize geldi..

C- Anlıyorum efendim olabilir, kendisi işinde iyidir.

P- Ama iş başvurusu için değil!..
P- Coca-Cola'nın formülünü getirdiğini idda ediyor

C- Bi Sny. Yetkiliye bağlıyorum..

C.Y.- Durumu anlattılar sayın Pepsi Yetkilisi, Sizin tavrınız ve düşünceniz nedir
C.Y.- Çonkü Formülü getirebilmesi mümkündür.

P- Kabul etmedik. Kendisine uygun bir dille dışarı çıkmasını ve asla gelmemesini söyledik.
-----------------------------------------------------------------------

Ve bu haber Başta Amerika olmak üzerine tüm dünyaya TV, Radyo ve İnternet yoluyla yayıldı.. Sonuç: Coca-Cola'nın ve Pepsi'nin satışları 1 ay içersinde 2 ye katlandı.. :wink:

Reklamın iyisi kötüsü olmaz diye boşuna söylemiyorlar...

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Hala daha bu zekilikte bir reklam görmedim.. Konunun üstlerde olması gerek :D

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Kesinlikle :D bu başlıktan geçenlerde forumda yine açılmıştı 2. kez izlemistim şimdide izliyorum 3 olcak :D

Hatta audi ile ilgili bi reklam izledim geçenlerde bulursam paylaşırım :) hırsız kadını bırakıp arabaya silah doğrultuyor ve polisin silahı atmasını istiyor ki poliste silahı yere bırakıyor :D

Son düzenleme:

ataaa

🌟Usta Tasarımcı🌟
bir coca cola reklamı vardı..cocuk sokaktakı bozuk para makınasına gıder ve para atarak bı pepsı alır...sonra pepsıyı yere koyup uzerıne basarak yukselır ve daha yukardakı tusa basarak bır coca cola alıp ıcer.. (markalar tam tersi olabılır)

Chr0n0-Trigger

🌱Yeni Üye🌱
Audi zaten first class car reklam hoş olmuş....ama yayınlaması dogru olmaz

adul

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok kaliteli olmuş