Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Autocad 2009 ve yenilikler

Moment

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mahmutozpinar.com
autocad_2009.jpg

Ekran Görüntüleri

Göze çarpanlar
  • Mart 2009 da piyasaya sürülecek olan yeni versiyon görsel olarak tamamen değiştirilmiş, görüntüsü hoş bir hale gelmiş.
  • MacOS u ne zaman çıkar diye ümitle beklerken Autodesk yine Microsofttan farkı olmadığını kanıtladı. Sistem gereksinimlerinde işletim sistemi olarak sadece Windows versiyonlarında çalışıyor.
  • Autodesk DWG TrueView 2009 adında DWG dosyalarını gösteren, yazıcı cıktısı gönderen, dosyada hesap yapılabilen (uzunluk,alan vs.) yan bir program icat etmişler. Buna benzer bir programı IdeCAD kullananlar bilir.
  • AutoCAD R14 e geçtikten sonra en gelitirlen çekirdek yapı R17.2 (2007) üzerinden 2009 un yapısı üretilecektir. Özetle köklü bir değişiklik yok.
  • Autodesk Design Review 2009 adında bir kit halinde satılacak. Adobe nin yaptığı gibi Adobe Design Premium CS3 içide photoshop cs3, dreamweaver cs3 vs. programlar vadı. Autodesk Design Review 2009 un içindede buna benzer olarak artık birkaç program göreceğe benzeriz. Yeni yan yazılımlar çıkartabilirler. Autocad + Architecture + Mechanical + 3ds max vs. hepsi bir kit içinde olabilir.

Sonuç olarak bence Autodesk zeki bir pazarlama yöntemi olan her sene yeni bir versiyonla kullanıcılarının gözlerini boyayıp satışına devam ediyor. Allah bereket versin ne diyelim. Ama en azından şu programı her yıl cıkartıcağınıza 3 yıl sonra cıkartında adam akıllı yenilik ve teknolojiler geliştirin, bizde faydalanalım..

Benzer konular

leventyurt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Piyasaya sürülme tarihi mart 2009 değil mart 2008. Autodesk in taktiğide bu, piyasaya çıkardığı programa sonraki yılın adını veriyor otomobil firmaları gibi...
Her neyse; x64 ve x86 olarak 2 sürümü çıktı, x64 sürümünü henüz kurdum fakat incelemedim.

kaya1071

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar autocad 2009
olan varsa verebilirmi nereden alabilirim yüklyebilirmisiniz

haldunn

🌱Yeni Üye🌱
teknik ressam olarak katılıyorum bnde süper bir program

rapid

🏅Acemi Tasarımcı🏅
waauw süperr ben 2007 kullanıyodum rahat geliyodu bana ama 2009 harikaymış ama şu saatten sonra lazım olurmu onuda bilmem =) artık tamamen grafikeriz yapı ressamlığı geride kaldı :)

18asker

🌱Yeni Üye🌱
gerçekten arayüzü çok güzel bu yeni sürümün, ama görünüm dışında öok ciddi eklemeler yok bence, bir ay kullandıktan sonra 2007 ye döndüm ben. Bilgisayarı gereksiz yere kastırdığını düşünüyorum 2009 un...

alim84

🌱Yeni Üye🌱
2009 geçekten süper:) benim işimi%50 hızlandırdı. teşekkürler AutoCAD :)

aylin57

🌱Yeni Üye🌱
auto cad 2009 güzel program gerçekten ama ben daha 1. sınıfım:))
yavaş yavaş öğreniyorum..

kenando_08@hotm

🌱Yeni Üye🌱
slm site sahibi abim siteniz çok güzel size çok teşekküer ediyorum :)
ben lise mezunuyum resim ve çizim işine çocukluktan beri çok hevesliyim. autocad 1 ayda bayağı öğrendim hiç kursa gitmden imkansızlık işte ama 3D çizimim çok iyi kendi evimin içini çizdim giç ayırt bile edemezsin :) ah elimden bi tutan olsa teşke :( cnc metalix de öğrendim çok iyi biliyom onu ama neye yarar iş yok güç yok :( off offf :(

kenando_08@hotm

🌱Yeni Üye🌱
isteyen alınsın isteyen alınmasın... çizimin okuluna gidendenden bile çok iyi yapacağıma tüm kabimle nanıyorum :)

karanfil54

🏅Acemi Tasarımcı🏅
herşey okula gitmek değil kardeşim bu bi gerçek alınacak bişi yok, yapacağına inanıyosan yaparsın o kadar !!

inanç tekeden süt çıkartırmış... :))

Rabbim yardımcın olsun kardeşim..