Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

AutoCAD'ten Coreldraw'a veri aktarma sorunu...

Lovejoy_048

🏅Acemi Tasarımcı🏅
AutoCAD'te çizilmiş bir haritayı, Coreldraw'a aktarıp üzerinde değişiklik yapmak istiyorum.Konu hakkında bilgisi olan varsa acilen yardımcı olabilirmi...Bu arada AutoCAD'te yapılan işi DXF formatında alırsam CDR de açabilirimiyim

karyasu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
auto cad dosyasını export ile wmf formatına çevirip corele atabilirsin sonra istediğin gibi üstünde oynayabilirisn arkadaşım kolay gelsin

karanfil54

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet wmf işe yarıyor ama çizgiler kırık kırık çıkar ve yeniden üstünden çizmeniz gerekir ben öyle bir figür çalışması yapıp baskıya gönderdim ama çizgiler kesik kesik olduğundan makine algılayamıyor ve kesim atılıyorsa eğer kesmeden geçiyor

bunun dışında coreldede zaten çizgiler tam olrak görünmüyor bende denedim çok ama başka bir fomülünü bulamadım...

bilgisi olan varsa paylaşımlarını bekleriz

iyi çalışmalar...

iborem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corelde dwg veya dxf formatını hatasız açmak istiyorsan autocad dosyasını corelde import seçeneğinden açmalısınız dosya aç seçeneğinden değil.

turkgaraj

🌱Yeni Üye🌱
autocad 2004 ten eps olarak exportla.biraz gözden gecir yeterli olur.

sinsi-34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
corel x3 autocad dosyasını direk açıyo dostum ben her zaman yapıyorum ..kolay gelsin.

eraksa

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar bizde corelden autocad e çalışma gönderip kesim yaptırtmak istiyoruz ama kırıklar çıkıyor dediğiniz gibi wmf dosyasına çeviririrsek corelden olurmu?

karanfil54

🏅Acemi Tasarımcı🏅
neden corelden Autocad e kii , corelden direk kesim yaptıramıyomusun ?
daha net ve orjınal kesim atar
illaki atıcam ordan kestirmem gerekiyo diyosanda
dxf formatında kaydedip coralde açman işini çözebilir
ama ben cnc de kesim yaptıracağım zaman corel çizimlerimi dwg olarak kaydedip öyle kestiriyorum bir problemde çıkmıyor

kolay gelsin...

troyali

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
corel x3, x4 ve x5 te dwg uzantılarını açabilir dosyaları dwg olarak kayıt ederbilirsiniz. Importtan dosyayı seçin sonra da corel de uygun dwg formatında açmasını isteyin tabi curve olarak seçimi yapın

peace06d

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar autocadden corele dosyayı eps exportluyorum fakat ölçüsü değişiyor :( ne yapmalıyım acil yardım

pharuq

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel drsw x5 sürümü dwg formatını direkt olarak kabul ediyor olmaz sa x4 te svg olaarak kabul açmaya çalış o da olmaz sa önce ps daha sonra illustratordan eps -yalnız convert seçeneğini işaretleyin-olarak alın onu da x5 ile açın bir sorun çıkmayacaktır ancak renk ler rgb olur baskı için editten renk kartelasını cmyk ya çevirin yine sorun olursa numaranızız bırakın özelime yardımcı olurum size.oh be ne kadar uzun bi cümleydi böle :)