Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bana Matba Makinası tavsiye edermisiniz

muhabir01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yerel Gazetemizi + afiş + el ilanı ve benzeri işlerimizi basmak için hangi ofset makinasını tavsiye edersiniz.
Tavsiye edeceğiniz makinanın
markasını
özelliklerini açıklarsanız sevinirim
sıfır ve ikinci el fiyatları hakkında kısa notlarınızı bekliyorum.

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
50 x 70 HEIDELBERG POMPALI ofset YATIK ofset olarakta bilinir

30.000 YTL ---- 40.000 YTL Arası fiyatlarda bulabilirsin

Makinalar siyah ve gri olmak üzere ikiye ayrılır belli bir tarih öncesi üretilenler SİYAH Sonra üretilenler GRİ renktedir Bazı uyanıklar siyah makineleri griye boyayıp satmaya çalışırlar bazende öyle Gri makineler vardırki kötü kullanım sonucu berbat durumdadır Eğer anlamıyorsanız Mutlaka!! bir anlayan bulun vede bu kişi güvenilir olsun Aksi takdirde sorunlu bir makina alırsanız hem işiniz aksar hemde paranız boşa gider....

muhabir01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu dediğiniz ikinci el mi?
çin malı makinalar hakkında neler dersiniz.
Birde bu makinalar ı ve yedek parçalarını nereden temin edebiliriz

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu dediğiniz ikinci el mi?
çin malı makinalar hakkında neler dersiniz.
Birde bu makinalar ı ve yedek parçalarını nereden temin edebiliriz

Bu dediğim Alman malı olup Dünyanın Sağlam makinalarındandır Eğer temizini bulupta Sizde düzgün kullanırsanız Yağını bakımını ihmal etmezseniz Ölümsüz bir makinadır...

Yedek parçalarını Türkiye'nin pek çok yerinde bulabilirsiniz Bulunmayanlarda tornada yapılabilir. Dediğim gibi temiz makine bulursanız ve iyi bakarsanız yedek parça aramak yada değiştirmek gibi bir sorununuz olmayacaktır sadece Blanket, Merdane, Merdane Kılıfı vss.. değişir belli zamanlarda..

Çin Makinalarına gelince Ben onların isimlerini bile telefuz etmekten kaçınırım...

Çinden hiçbirşey alınmayacağı gibi Matbaa makinasıda alınmaz..

muhabir01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Şu an kullanıpta memnun olduğunuz başka makinalar varmı
Arkadaşlar ussamx güzel tavsiyelerde bulundu
siz neler söyleyeceksiniz

sbay

🌱Yeni Üye🌱
Mutlaka!! bir anlayan bulun vede bu kişi güvenilir olsun Aksi takdirde sorunlu bir makina alırsanız hem işiniz aksar hemde paranız boşa gider....

horaburhan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Afiş, broşur, kartvizit, küçük çaplı kataloğlar, yani parça iş diye tabir ettiğimiz işler için 50X70 veya 46x64, veya 40x57 ebatlarında heıdelberg pompalı makina işinizi görür. Çin malı makinalar ucuz rakamlarala satılıyor, fakat sorun yaşarsınız, parça temin edemezsiniz. Ama alman malı bu makinayı kırmak bile zordur. İstesenizde başaramassınız. Ama gazete deyince her şey değişir. Öncelikle nasıl bir gazete. Ebat nedir, tiraj nedir, benim söylediğim makinalarda gazete basılır ama ebatlarını makinaya göre ayarlamanız gerekir. Şu anda gazete basacak, hemde çok çok ucuza, öyle veb makinalar varki, benim tavsiye ettiğim makinalarda basmak akıl işi değil. Makine alımında yardımcı olabilirim. Basacağınız işi göre makina almanızda yarar var diye düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin.

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
gazete basımı için Roland 200 ama başka işlerde basacağım diyorsan daha pratik Heidelberg Pompalı derim hem heidelbergin parçaları daha çok yaygın olmayanıda istediğin tornacıda yaptırırsın roland arıza verdiğinde montöre muhtacsın

monaroza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.atescioglubasimevi.com
öncelikle amacına uggum makine araman güzel ama her içi tek makinede yapmak istiyosan bu zor olur.
Gazete basmak istiyorum diyosan ebat olarak makinenin büyük olmalı birde (tek renk makine de gazeteyi renkli basmak istersen ) en iyisi web onun yanında kartvizit, antetli, zarf (kısaca A4'ü gecmeyen işlerde basarım dersen sana daha ucuz bir makine olan gesnetter makinesini öneririm 35*50 gibi afişdersen pompalı ) herkez pompalı demiş dimi çünkü pıratik makine ve ucuz parcasını bulmakta bi o kadar kolay hiç bir yerde bulamasan (yansanayi) heildelberg firmasından temin edersin :)

yapman gereken ne yapıcağına iyi karar vermen gerek bu makineler o kadarda ucuz değil çünkü

ugur_34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ugurkaralar.com
Ben gazete baskısında Roland-Parva kullanıyordum. Gazete için en uygunu. tabi sizin bu işe ayırdıgınız parada önemli. hepsinden önemlisi pompalıda gazete baskısı sorunçıkarabilir tabi ustaya bağlı. en rahat ve seri makına aparatlı makinalar.

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tüm baskılarımın yanında gazete de basarım derseniz 50x70 gri pompalı heidelberg hocam.bence hem cebinifazla rahatsız etmez,hem de pratiktir.

mithat57

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gazete ebadı itibariyle 57x82 cm basılır. o yüzden aparatlı bir 57x82 veya 60x 84 cm bir Heidelberg düşün. Ama ebat büyüdükçe minimum baskı ebadınında büyüyeceği unutulmamalı. Yukarda bahsi geçen 50x70 pompalı baskı makinesinde baskı kroslarını üst üste oturtmak oldukça zordur. Ama sağlamlık ve dayanıklılık söz konusu ise Heidelberg marka makineleri (arkadaşların dediği gibi) isteyerek kırmak bile çok zordur. Eğer uzak doğu ofset baskı makinesi alacaksan Komori düşün (ama komori nin almanlardan kalite ödülü aldığını unutma). Bana özel mesaj atarsanız makine alımı konusunda size yardımcı olabilirim.

oBİwAN

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hurriyetmatbaasi.com.tr
Yerel Gazetemizi + afiş + el ilanı ve benzeri işlerimizi basmak için hangi ofset makinasını tavsiye edersiniz.
Tavsiye edeceğiniz makinanın
markasını
özelliklerini açıklarsanız sevinirim
sıfır ve ikinci el fiyatları hakkında kısa notlarınızı bekliyorum.

arkadaşım öncelikle bu makineye ne kadar para ayracaksın o önemli 20 milyardan tutuda 1 trilyona bile makine var. eğer bütçeniz ufak çaplı ise tek renk roland veya heildelber yada adast üzerinde düşünün ve ona göre makine arayın eğer biraz daha çok paraya kıyarsanız benim tavsiyem speedmaster yada roland 200 toob olur size bunlarında 2. elini 75 bin euro ile 125 bin euro arasında bulabilrisiniz tabi burda alacağınız makinenin üretim yılıda çok önemli su bazlı makineler alcolor sistemlere göre daha ucuz ama baskı kalitesi daha düşüktür eğer yerel gazetenizi 3 hamur kağıda basacak ve film çıkış değilde aydınger kullanacaksanız çok fazla yüksek model size lüks olur siz fiyet politikanızı ve tam anlamıyla hangi kalitede iş yapacağınzı belirleyin bana özel mesaj gönderin size hangi makine uyar sölerim

aksu34

🌱Yeni Üye🌱
dostum pompalı makinası işine az gelir çünki günlük üretimi azdır saatte 4000 adedin üzerine cıkamassın budaen ii hali
sana tavsiyem 50x70 2 renkli HEIDELBERG İŞİNİ çözer bunun hızı gayet ii bunun dışına cıkma derim parçalarını ve montörünü rahat bulabişleceğin bir makinadır matba piyasasında gerekli parçalarını bulursun saygılar

dr.grfk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ulusal ebat gazete baskısı için 50*70 işinizi görmez yukarıda verilen makinalarla sizin sadece afiş, el ilanı vs. baskılarınızı yapabilisiniz ulusal gazetenin ebadı 57*76'dır bu ebatta basmanız için roland parva ve buna muadil ebatlarda makinaları almanız gerekir 50*70 yada 46*64 ebat bir makinada gazate basmanızda mümkün ama bir o kadar zordur gazeteyi katlayıp basmanız gerekir bu hem zaman hemde maliyet artırır.

tek renk gazete çıkarmayı düşünüyorsanız roland parva ve haidelberg 57*76 baskı yapan makinalar işinizi görür bunların sıfırını bulmanız imkansız 70-90 model arası makinalar bulabilirsiniz tabi bunu için sağlam bir montör yada güvenilir bir firma bulmanız lazım

ermat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tirajı düşük bir gazetem ve diğer işlerim var diyorsan, bence Heidelberg Tek Renkli Aparatlı bir makina senin bütün işlerini görür heleki alkollü olursa rahatlıkla seni taşır düzgün bir makinanın fiyatıda 35 - 40 bin euro civarında....

pozamat

🌱Yeni Üye🌱
Emo baskı makinası hakkında bilgisi olanların yorumlarına ihtiyacım var şimdiden tşekkürler.

bay-jjj

🌱Yeni Üye🌱
heidelberg pompalı
üzerine tanımama
matbaa nın mercedes i diebilirim ;)

al78

🌱Yeni Üye🌱
selam bence kesinlikle roland makine tercih etmelisiniz yerel gazete çıkaracaksanız favorit işinizi görür ama kartvizit kadar küçük veya hazır bir davetiye basmanız imkansızdır bunları pompalıda basabilirsiniz
ama pompalının dezavantajı mürekkebi aşşağıdan yukarı taşımasıdır
birde çin makinelerine gelince 1970 model roland veya heidelberk 29 model çin makinelerine bin basar ama çin makineleri ile japon makinelerini karıştırmayalım lütfen japonların ürettikleri makineler oldukça kalitelidir önde gelen japon markaları komori ve mitsubishi dir sıfır makine almanız zaten akıl karı değildir çünkü fiyatları 50*70 için 500bin usd den başlamaktadır
yine de kararı siz verirsiniz ama kesinlikle roland , heidelberg , kba , komori , mitsubishi dışında bir makine düşünmenizi tavsiye etmem
tabi ebad önemli bence en ekonomik ebad 50*70 dir katlayınca 35*50 ebadında bir gazete elde edersiniz ki bu ebadda gazete habertürk'ün ebadına eşittir kağıt maliyeti açısından da 50*70 çok karlıdır

al78

🌱Yeni Üye🌱
birde çin makinelerine gelince 1970 model roland veya heidelberk 29 model çin makinelerine bin basar r

bir düzeltme yapayım "heidelberk" değil "heidelberg" "29" değil "2009" olacak
yanlışlık için özür dilerim