Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Banner Tasarımı imaj sorunu

naru

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir web sayfası yapacağım. banner kısmı sayfa açıldığında enine tam kaplasın istiyorum ben sadece tasarım kısmını yapacağım. fakat banner kısmına foto koyduğumda banner için ayarladığım yere bir türlü olmuyor. mesela anadolu üniversitesininin yada mimer sinan üninin sayfalarına bakın photosop da öyle banner için yer ayarlıyorum fakat yerleşmiyor. Anadolu üninin sayfasında lir çalan bi kız fotosu var ben de kendi tasarımımda benzer bir foto yerleştiriyorum ayarladığım alana sığcak kadar büyüttüğümde yanlar boş kalıyor. Yanlarda dolsun dediğimde imaj çok büyük oluyor. Anadolu üni vb sitelerde bunu nasıl ayarlıyorlar.

OkLQj.jpg
[/url][/IMG]

kırmızı alanı banner alanı olarak varsayarsak

yani buna benzer fotoları bannerı tam kaplayan siteler varn Nasıl ayarlanıyor acaba o sitelerde bu iş

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
Anadolü üniversitesi sitesi responsive hazırlanmış ve full genişlik kullanılmış yani oradaki div kısmına width:100% olarak ayarlar height kısmınıda slide yüksekliğine göre ayarlamalısınız.

naru

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Anadolü üniversitesi sitesi responsive hazırlanmış ve full genişlik kullanılmış yani oradaki div kısmına width:100% olarak ayarlar height kısmınıda slide yüksekliğine göre ayarlamalısınız.

Yani bunu yazılımcı arkadaş mı yapması lazım. Ben Photoshop da tasarımı hazırlıyorum sadece sunumu yaparken slide kısmına görsel koymam lazım ama o genişlikte hangi görseli koyarsam koyayım width denk gelse height denk gelmiyor. Yazılımı kime yaptıracaklar bilmiyorum ben sadece tasarımı yaparım dedim. Ben slide kısmını sunum için bir şekilde doldursam site aktif hale galince yazılımcı slide kısmını sizin dedğiniz gibi yapsa hangi görsel yüklenirse yüklensin sistem onu oto uyarlar mı bozmadan

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
Siz sadece psd olarak hazırlıyor iseniz geniş ekran orantıda oraya denk gelecek resim seçmelisiniz.Ben HTML css hazırlıyordu buz zannettim.Bu kısmı siz hazırlamak ışınım onun için daha büyük pikselli resim bulmalısınız yada yüksekliği artırmalısınız

naru

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Siz sadece psd olarak hazırlıyor iseniz geniş ekran orantıda oraya denk gelecek resim seçmelisiniz.Ben HTML css hazırlıyordu buz zannettim.Bu kısmı siz hazırlamak ışınım onun için daha büyük pikselli resim bulmalısınız yada yüksekliği artırmalısınız

Tamam ben sunum için hazırlarken orayı uygun bir şekilde doldurdum diyelim ve siteyi teslim ettim. site benden çıkıp yazılımı yapıldıktan sonra sahipleri kendileri foto yüklerken sorun yaşarlar mı? Yoksa sistem fotoyu bozmadan oraya uyarlar mı?

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
Oraya aynı boyutta görsel eklediklerinde sorun olmaz.

naru

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Oraya aynı boyutta görsel eklediklerinde sorun olmaz.

Ama ben şunu anlayamıyorum. Örneğin Anadolu üniversitesinin sayfasındaki slide da yer alan 2. görseldeki arp çalan kız. Yani o ende ve yükseklikte bi foto çekmek mümkün değil. eni tutturdu yüksekliği tutmaz

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
Nasıl yani mümkün değil belki o resimde gökyüzü var ama o kısmı silmiş olamazlar mı?Yani oradaki resmin gerçek boyutu değil ama kırpılmıştır

naru

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Nasıl yani mümkün değil belki o resimde gökyüzü var ama o kısmı silmiş olamazlar mı?Yani oradaki resmin gerçek boyutu değil ama kırpılmıştır

Anlıyorum. Ben hangi fotoyu kullanırsam kullanayım bir türlü denk gelmiyordu yada height ı yükseltmem gerekiyordu ki öyle oluncada slide için ayarladığım alan çok büyük oluyordu onun için işin içinden çıkamadım. height ı yüksek tutunca site açıldığında ekranı slide kaplasın da istemiyorum :( ne yapacağmı bilemedim.
Bir öneriniz var mı acaba :D bu işlerde biraz yeniyim