Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Basın ilan kurumu amblem ve 50.yıl logo yarışması

sazaraki

🌱Yeni Üye🌱
ben logo tasarım işini 17 yıldır yapıyorum bir kez kurumun fesefesini anlatan bir ifadeyok ortada birisin de kitap diğerinde 4 adet teksir kagıdıvar sanki kurum teksir kağıdı uretimi yapan bir imalathane burda arkadaşların eserlerini kötülemekdeğil amacım ama bunları standart alırsak benim gönderdiklerimin hakını yemişler inanın birkaç cizgiyle kurumun amacını basının ve basında kullanılan meteryal leri anlattım yapana kadar gözlerim kor oldu yazıklar olsu malesef buişin standartı yok beğeni meselesi hangi birinin gönlünü yapacaksın

slave

🌱Yeni Üye🌱
BİK "SIRALAMA YÖNTEMİYLE" ödül dağıtacağını taahhüt etmiş ancak, bin çalışmanın katıldığı yarışmaya değer eser bulunamadı diyerek sadece iki adet mansiyon vermiştir. 50. yıl yarışması ise hala muallaktadır.

Ben mail atarak tepkimi dile getirdim, lütfen sizde aynı şeyi yaparak tepkinin etkisini artırın.

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

Amacım Basın İlan Kurumunun kusurlarını ortaya çıkarıp küçük düşürmek veya hakaret etmek değil. Ben bu kurumun logosundaki hataları göstermek isteseydim daha öncedende yapardım bunu. İlk defa şimdi farketmedim bunu. Yarışmaya katılan logolar bu logodan daha hatalı veya kötü olarak algılarım ben herhangi bir logo seçilmemişse eğer bu yarışmadan.:emo1:

slave

🌱Yeni Üye🌱
umursamazlık

O kadar ilgisizler ki gönderdiğim e-postaya birkaç gün geçmesine rağmen cevap yazma zahmetinde dahi bulunmuyorlar.

zizim

🌱Yeni Üye🌱
malesef mantık her yerde aynı, zihniyet heryerde sülük zihniyeti.
ellerinin altında çizilmiş hazır bi dünya çalışma var şu anda, milletin onaylı beyanları var çalışmalarının artık "bik" e ait olduğuna dair.
şimdi ;
yarışmalarda rapörtörlerin olduğundan, ilk turda elenen çalışmalarda dahil sonucun rapor şeklinde yayınlanması gerektiğinden bi habersiniz,
33 logonun finale kaldığınıda beyan edeceksiniz,

zizim

🌱Yeni Üye🌱
sonra günlerce düşüneceksiniz,
derken ee layık çalışma bulamadık diceksiniz,
çok güzel millette anlamayacak,
bu kadar düşünme seçim yapamamanın düşüncesimi, parayı kasada tutmanın yollarını arama düşünmesimi,,,
yazık, ucuz esnaf zihniyeti kurumlardan taşıyor,
katılanlara geçmiş olsun...

mcshn

🌱Yeni Üye🌱
gercekten cok haklısın soyleyecek herseyi soylemissin

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
Finale kalan 33 logonun öyle süper logolar olduğunu düşünmüyorum.Süper logolar mutlaka vardır o yarışmanın içinde ama finale bile girmeden sümen altı edildiği yönünde ciddi kuşkularım var. Asıl sizi derin düşündürecek kuşkulu bir senaryoyu ortaya atıyorum.Basın ilan kurumu seçici kurulun içerisinde Şimşek reklam sahibini neden görevlendirir? Bu ülkenin üniversitelerinde eğitim veren grafik tasarım hocaları varken. Haydi bakalım çık işin içinden şimdi.Zurnanın zırt dediği bir konuya parmak basdım.

tidus07

🌱Yeni Üye🌱
bunlara lambadan cin çıkarsak yinede beğendiremeyiz.:rofl:

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
bunlara lambadan cin çıkarsak yinede beğendiremeyiz.:rofl:

zaten mansiyon ödülü verilen logolardan biri lambadan cin çıkarma değilde lambadan kağıt çıkarma şeklinde tasarlamış.hayal gücünü fazla zorlamadan logaya odaklanamamış her yerinde hatalar yapmış.:smile: