Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

dexigner_75

🌱Yeni Üye🌱
ben size şey soracaktım baskı öncesinde renk ayrımı yapılması gereken baskı çeşitleri nelerdir.jpeg kullanımında hangi baskı tercih edilir.tşk.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Herhangibi Baskıda Kaliteli resimler olmasını istiyorsan renk ayrımı yaptır ama Rezülasyon ayarları yapılmamış ekranda kendin yapmaya kalkarsan insanlar kurbağalar ve şirinler gibi dolaşabilir haberin olsun..
Sen nerde kullanacaksın renk ayrımını?

dexigner_75

🌱Yeni Üye🌱
baskıda serigrafa verdiğimizde resimlerin renk ayrımına gerek varmıdır hem resimde renk ayrımı nasıl olur

SHGİPTAR

🌟Usta Tasarımcı🌟
Serigrafide'de diğer baskı çeşitlerinde olduğu gibi her renk ayrı bir kalıba çalışılır, buda renk ayrımı'dır.
Her kalıp sırasıyla tek tek basılır

yilmaz68

🌱Yeni Üye🌱
bilgisayarda ne hangi rengi görüyorsan aynısı çıkması lazım diyorsan işi kaydetmene baglı ne olarak kaydetmen gerektigini biliyormusun

dexigner_75

🌱Yeni Üye🌱
ben ağırlıklı desen üstüne çalıştığımdan desende baskıdan önce renk ayrımı uyguluyoruz.matbaa baskıda renk ayrımı uygulanırmı uygulanmazmı?uygulanırsa hangi baskıda uygulanır, hangi baskıda uygulanmaz?ofset baskıda ters renk ayrımı uygulanıyordu zannedersem.birde jpeg formatlı resimlerin renk ayrımı uygulamadan serigrafi baskıda basıyorduk.yani demek istediğim jpeglere de serigrafi baskıda renk ayrımı uygulamam gerekirmi.

şimdiden tşkrler

yeşil , kahve , pembe gibi cmyk nın birleşiminden oluşan renkler olursa yani 4 den fazla renkli bir işte renk ayrımı nasıl olur görüntülü olarak izah edebilirmisiniz?