Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Beklemelerle Geçen 2 Ay (İş Verenlere Sitemim)

wyand0tte

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mernasoft.net
İkamet ettiğim yerden midir, yoksa Türkiye genelinde mi böyle bir sıkıntı var anlam verebilmiş değilim doğrusu. Site üzerinden bir vatandaşın (rumuz vermek istemiyorum) ajans şirketinde çalışmaya başladım. 2 ay çalıştım ve anlaştığımız ücreti 5 ayda alabildim. Sözkonusu işe başladığımda msn üzerinden konuşma yaptık ve ilk ay (sözde) sigortam başlayacaktı. Ama ne hikmetse 1. ay bu konuşma hiç söz konusu olmadı, ben de üzerine gitmedim. Amacım sigorta değil. İş veren kişinin bu konuda özverili olmasıdır. Zira benim zaten sigortaya ihtiyacım yoktu ama bu kişinin konuda özverisiz olduğunu gösterir.
Gelelim konuşmalara.. Sözleri kesmeden ve mümkün olduğunca atlamadan sadece önemli noktaları vurgulamak amacıyla yazıyorum :

Vatandaş diyor ki :
- CV'nizde belirtmişsiniz. Burada neden bu kadar kısa sürede çalıştınız ?

Cevabım :
- Çalışmış olduğum şirkette maaşımı zamanında alamadığım için ayrıldım. Peki sizde böylesi bir durum söz konusu olur mu ?

Bahsettiğim kişinin cevabı da şu yönde :
- Biz elemanımızın hakkını, emeğini karşılıksız bırakmayız zamanında veririz.

Yeni bir soru :
- Bizim çalışma saatlerimizi (09.00 - 18.00) aksatmamanız gerekiyor.

Cevabım :
- Elbette. Ben nasıl size özverili davranıyorsam, karşılığını almak isterim.

Soruya Karşılık verilen cevap :
- Tabii ki, bundan hiç şüpheniz olmasın.

Diğer konuşmalar monoton bir mülakat konuşmaları olduğu için yazmıyorum. Bu şekilde Pazartesi günü işe başlıyorum ve herşey yolunda. Benim acemiliğimden midir yoksa ihmalkarlığımdan ya da vatandaşımızın ihmalkarlığından mıdır bilinmez ertesi gün öğle vakti geldiğinde (doğal olarak yemek saatidir) yemek bekliyorum. Fakat yok... Şaşırıyorum ve ses etmeden (üzülerek dile getiriyorum : aç bir şekilde) akşamı ediyorum. Gelir mi acaba diye ?

Ertesi günü öğlen sıralarında (12.30-13.00) vatandaşın yanına giderek izin istiyorum yemeğe çıkmak için. O sırada söylüyor bana (Arkadaşlar siz söyleyin böyle bir sorumsuzluk, böyle bir ihmalkarlık benim mi onun mu suçu? ) yemeğin ajans tarafından verilmediğini herkesin free takılacağını ve yemek saatini...

Benim açımdan gayet güzel ve işimin sadakatini karşıdaki vatandaştan da onay alarak diğer günleri geçiriyorum. Evet geliyoruz maaş zamanına.. (Yukarıda belirtmedim maaş günleri 1-5 arası diyor.) Ayın 1 i olduğu için 5 ini bekleme durumunda kalıyorum. Ayın 5' i oluyor yok. 6'sı oluyor 7,8 derken benim yavaş yavaş şarteller atmaya başlıyor. Çünkü konuştuklarımızı sık sık hatırlıyorum ve sinirleniyorum. Ayın 9'u geliyor ve konuşma yapma gereği duyuyorum artık (kredi kartları ödemelerim, kredi ödemelerim, kira ödemelerim herşey beklemede..) ve para istediğim için RESMEN suçlu oluyorum. Vatandaşın söylediği söze bakar mısınız :
- Bana 4 günün lafını mı yapıyorsun.

Konuşmalar gergin bir ortamda olduğu ve öğle saatini geçtiğimiz için konuşmalara ara vererek ve ortamı yumuşatmak adına (Saat 13:30 sularında) eve gitmek için izin istiyorum ve çıkıyorum. Evde yemeğimi yiyorum (doğal olarak sinirli olduğum için.) biraz da oyalanıyorum. Saat 16:00 gibi iş yerine gidiyorum. Ve içeriye girdiğimde karşılaştığım manzara dehşet verici...
Vatandaş içinden köpürüyor ve yüzünden anlaşılıyor. Tahmin ettiğim üzere nedeni geç kalmam (Tabiki vermiş olduğum cevapları hazmedememiş olsa gerek bana dakikaların hesabını yapacak). Tahminimde yanılmıyorum ve oradaki konuşmamız çok kısa sürüyor. Paramı istiyorum, verdiği cevap :

- Sen benden bu konuşmalardan sonra hala para mı istiyorsun ? (Sadece gülüyorum bu konuşmaya şu anda.)

Cevabım :
- Ben sizden sadaka değil emeğimi istiyorum...
Diyorum ve çıkıyorum. Aradan 3 gün geçiyor ve vatandaş beni çağırıyor. Neden? çünkü ikamet ilinde böyle bir eleman bulamayacağını biliyor. Ben de paramı kurtarmak ümidiyle karşılıklı geçen özürlerle işe tekrar başlıyorum.

Yine ayın sonuna kadar herşey normal, hatta hiçbir sıkıntı yok. İkinci ay geldiğinde bana vermiş olduğu tutar komik bir rakam. İki aylık çalıştığım ücretin üçte birini bile karşılamıyor. Artık ders aldığım için ayın birinde işe gitmiyorum. Yapmış olduğum websitelerin şifre güvenliklerini de alarak (paramı vermediği durumda siteleri kapatmak için kendimi güvene alarak) beklemeye koyuluyorum...

Karşılıklı geçen konuşmalar sonucunda Aralık ayının sonu 2009 Nisan ayı başına kadar maaşımı alamıyorum (sitelerini vicdanım el vermediği için de kapatmıyorum).

Bu ay itibariyle maaşımı aldım. Böyle bir rezillik görmedim hayatım boyunca. Sitemim iş verenlere. Neden bu kadar özverisizsiniz? Elemanın hakkını neden vermiyorsunuz? Neden hep kendi cebinizi düşünüyorsunuz? İnsan değil miyiz biz? Neden...

Galiba çalışmak için evli olmak gerekiyor. O zaman paraları tıkır tıkır ödüyorlar...

Yazdıklarımı baştan sona kadar okuyan ve başlığı gözden geçiren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yorumu size kalmış...

Bahsettiğim vatandaş kendisini biliyor ve şu anda sitede üye. Umarım bu yazdıklarımı okur ve İŞ HAYATI boyunca bunlardan ders çıkarmayı bilir. Cevap ve yorum hakkı da bulunuyor. KİMSEYİ TEK TARAFLI DİNLEMEMEK GEREKİR DEĞİL Mİ ?

Site yetkililerine böyle bir yer ayırdıkları için de ayrıca teşekkürü borç bilirim. İş yapan herkesin Allah Yar ve Yardımcısı olsun...

Benzer konular

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Var ya ne desem boş... bunlardan bir tane yok ki!!! çok var çok... Sanırım makamları değişince insanlar mutasyon geçiriyor. Elbette aralarında insan kalanlar var ama... çoğu değil. Yazıklar olsun.

wyand0tte

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mernasoft.net
Makamları değişmeye görsün arkadaşım. Kendisi diyor zamanında bende çalıştım diye.. Şimdi bu söylediklerimi nasıl inkar edebilecek çok merak ediyorum doğrusu.

berglakin

♾️Grafik Gurusu♾️
Aslında Türkiyenin önemli meselelerinden biridir bu.İşsizliği ve geçim koşullarını bahane ederek ya düşük ücretli çalışmak zorunda bırakıyorlar insanı her türlü hakkından vazgeçirerek yada sizin bahsettiğiniz durumlar oluyor...
Sizin ki ne ilk ne de son olacaktır ne yazık ki...

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Konya ile ilgili bir iki arkadaşın daha isyanı olmuştu daha öncelerden..Her ilde, tüm Türkiye'de var bu sıkıntılar...Sadece bu mesleğe de özgü değil..Ahh şu patronlar bil bilseler emeğinin karşılığını verdiği elemanın ona neler kazandıracağını..Bu nasıl bir mantıktır..Nasıl bir para kazanma startejisidir anlamıyorum. Kendisine yapılsa ne kadar hoşuna gider acaba..Çok şükür şuanda böyle bir durum içinde değilim ama bende yaşadım bu tarz şeyler..YAŞAMAK zorunda olduğumuz için katlandığımız şartlar bizi en sevdiğimiz işimizden de soğutuyor..Ama bunun çözümü nedir? Nasıl aşılır bu sorunlar? Bilemiyorum.

Allah yardımcınız olsun diyorum..(İçim acıyarak)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Makamları değişmeye görsün arkadaşım. Kendisi diyor zamanında bende çalıştım diye.. Şimdi bu söylediklerimi nasıl inkar edebilecek çok merak ediyorum doğrusu.

Gerçekten buraya çıkıp, inkara kalkışacak kadar onurlu mu sizce? İnkar etse bile o benim! diyebilecek kadar onurlu olur... Eğer öyle olsa şu anda bu sizin konunuz olmazdı zaten!

wyand0tte

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mernasoft.net
Arkadaşlarım teşekkür ediyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Evet konu Konya'da geçmiştir ve dediğiniz gibi ne ilk ne de son olacağını düşünüyorum. Yaptığımız işi soğuma kısmına gelince de çok haklısınız, zira yaptığım işten öyle soğudum ki inanmayacaksınız 10 yıldır severek aşkla yapmış olduğum web programlama işini bir çırpıda hiç ettiler...
Çalıştırıyorsanız elemanın parasını vereceksiniz. Paraya ihtiyacı olmasa zaten ÇALIŞMAZ. Ha para vermeyecekseniz de kendinize güvenip ne iş yeri açacaksınız ne de eleman alacaksınız ! Ayrıca Kul hakkı yemenin Allah (c.c.) 'ın kesin söylediklerini de bildikleri halde bu zulüm nedendir? İçler acısı...

Son düzenleme:

wyand0tte

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mernasoft.net
Gerçekten buraya çıkıp, inkara kalkışacak kadar onurlu mu sizce? İnkar etse bile o benim! diyebilecek kadar onurlu olur... Eğer öyle olsa şu anda bu sizin konunuz olmazdı zaten!

Ne deseniz haklısınız. Ben hodrimeydan olduğu için yazdım. Sonuçta düşünce ve fikir özgürlüğü denen birşey var ve başımdan geçenleri kimsenin yaşamasını istemediğimden yazdım. Vatandaşın gururlu olup arkadaşlarımızın karşısına geçmesini istesek bile yeterli değil. Sonuç Allah katında görülecektir zaten...

Son düzenleme:

Kemal Bayır

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.dogudanbatiya.com
Değerli wyand0tte,
yazınızı üzülerek okudum.

GrafikerlerNet, gördüğüm kadarı ile kurucuları ve üyeleri ile toplamda kaliteli, zengin içerikli, siz değerli üyelerle ve paylaşımcı katılımlarınızla daha bir anlam bulan bir forum.
Aranıza katıldıktan sonra, bu ilk katılımımla önce herkese: Merhaba.

Yanıtlayan diğer Arkadaşların da belirttiği gibi, sorun sadece size ait bir sorun değil. Her zaman olmakta olan bu tip gecikmeler, mevcut krizin de etkisi ile iyice yaygınlaşmış durumda. Artık ay çıkmadan geçen ayın maaşlarını alabilmek sevinç (!) ile karşılanıyor. Konu birçok sektörde aşağı yukarı aynı.

Ancak, kendi özel yaşamında hiç bir kısıtlamaya gitmeyen, böyle bir durumu kabullenmeyen işverenler, tüm fedakarlığı çalışanından istemektedir.

2-3 ay geriden maaş alan, küçük küçük avanslarla günü geçiren çalışanlara Allah kuvvet versin. Maalesef, eski filmlerde gördüğümüz kırbaçla çalıştırılan "Köle" olgusu, günün, işsizlik fırtınasından yararlananlar tarafından çağdaş bir kölelik dönemine dönüşmüş durumda. İşsiz kalma riskine hazır olamayanlar da boynu bükük, verilecek üç-beş kuruşu gözlemekte.

Ancak konu bekar-evli, genç-yaşlı, acemi-uzman konusu olmayıp, işverenin "sütüne" ve ekonomik koşullara göre sürmektedir. Umarım sizin ve tüm çalışanların bu krizden aldığı yara bir an önce biter.

Bu vesileyle, tekrar herkesi sevgi ve saygılarımla selamlarım.

Son düzenleme:

wyand0tte

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mernasoft.net
Yorumlarınızı okudum Kemal bey, Aramıza da hoşgeldiniz. Kullanmış olduğunuz "Köle" tabiri dediğiniz üzere doğrudur. Ben de zaman zaman aynı sözü kullanıyorum. Yaptığımız şeyler "Köle" den öteye gitmiyor çünkü. Bizi hem istedikleri gibi kullanıyorlar hem de ödeme zamanı geldiğinde çok güzel oyunlarla sıyrılıyorlar. Forumda bir arkadaşımız bir ajans şirketini batırma ile ilgili esprili yönden bir makale göndermiş. Sondan bir önceki maddesinde diyor ki "Ajansınızı batırmak istiyorsanız kredi çekin sağdan soldan para bulun elemanınızın parasını verin, yok istemiyorsanız tereyağı gibi üste çıkıp bu aldığınıza da dua edin." evet şakayla da karışık olsa bu olay bu vatandaşa harfiyen uyuyor malesef. Üzücü ama elden ne gelir..

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
İşe girerken bir anlaşma yapmak zorundasınız, söz uçar yazı kalır diye çok eski bir atasözümüz vardır. Eğer resmi yollardan bir anlaşma yapmazsanız böyle konularla uğraşır durursunuz.

Benim şahsi düşüncem her kim olursa olsun resmi bir dilde ufak ve kısa da olsa bir anlaşmaya iş veren ve işe giren eleman olarak çift taraflı imzalayarak onay vermenizdir. Aksi halde bana göre hep problem yaşayacaksınızdır...

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
geçmiş olsun arkadaşım sırf bu patronlar yüzünden kendi firmamı kuracağım umarım bende mutasyona uğrayıp geçmişimi unutmam :)

wyand0tte

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mernasoft.net
:)) umarım arkadaşım mutasyona uğramazsın. Fakat arkadaşım ben aynı zaman da iş yeri sahibiyim de. Bu kriz döneminde işler kötüleşince sıkıntı başgösterdi ve çalışma durumunda kaldım. İş yerimi de kapatmadım, hani dedim düzelir diye.
Ayrıca Gökhan bey anlaşmayı yapmaya kalkınca da şöyle bir durum ortaya çıkıyor "anlaşmaya gerek yok. zaten zamanla birbirimizi tanıyacağız. o zaman aramızda güven olduğu için anlaşmaya da gerek kalmayacak."

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ayrıca Gökhan bey anlaşmayı yapmaya kalkınca da şöyle bir durum ortaya çıkıyor "anlaşmaya gerek yok. zaten zamanla birbirimizi tanıyacağız. o zaman aramızda güven olduğu için anlaşmaya da gerek kalmayacak."

Akrabalar arasında dahi senetli sepetli işler döndükten sonra, Gökhan Tekin'inde bahsettiği gibi bir sözleşme yapmanız herzaman karlı olmanızı sağlar..

''zaten zamanla birbirimizi tanıyacağız. o zaman aramızda güven olduğu için ..''
Zamana bıraktığınız şey sadece emeğinizin karşılığı değil..Akıp giden zamanı ve kaybedilen konumlar geri getirilemez.

Birçoğumuzun başından geçen bir konu..Özveri..Ama karşılığı yoksa özveri değil kullanılmışlık oluyor..Bunun önünede ya peşin serbest çalışmalarla, yada dik duruşunuzla önüne geçebilirsiniz.
Son sözüm, sözleşme yapmalısınız ki sadece çıkış anında siz üzülmeyin.

frank

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bende bi işveren olarak yazınızı baştan sona okudum.

bu sadece sizin başınıza gelen bir durum değil wyand0tte arkadaş...

benim etrafımda tanıdığım işçi olarak çalışan arkadaşlarımın da başına gelen olaylarla bir bir örtüşüyor.

Kapitalizmle yönetilen ülkelerde emeğin sömürülmesi kadar artık olağan bişey.

tek çare var örgütlenmek...

ne demiş Pir Sultan Abdal:

''Bir olalım iri olalım diri olalım''

wyand0tte

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mernasoft.net
ne demiş Pir Sultan Abdal:

''Bir olalım iri olalım diri olalım''

çok güzel söylemiş hocam. örgütlenmek ama nasıl ?

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
İkamet ettiğim yerden midir, yoksa Türkiye genelinde mi böyle bir sıkıntı var anlam verebilmiş değilim doğrusu. Site üzerinden bir vatandaşın (rumuz vermek istemiyorum) ajans şirketinde çalışmaya başladım. 2 ay çalıştım ve anlaştığımız ücreti 5 ayda alabildim. Sözkonusu işe başladığımda msn üzerinden konuşma yaptık ve ilk ay (sözde) sigortam başlayacaktı. Ama ne hikmetse 1. ay bu konuşma hiç söz konusu olmadı, ben de üzerine gitmedim. Amacım sigorta değil. İş veren kişinin bu konuda özverili olmasıdır. Zira benim zaten sigortaya ihtiyacım yoktu ama bu kişinin konuda özverisiz olduğunu gösterir.
Gelelim konuşmalara.. Sözleri kesmeden ve mümkün olduğunca atlamadan sadece önemli noktaları vurgulamak amacıyla yazıyorum :

Vatandaş diyor ki :
- CV'nizde belirtmişsiniz. Burada neden bu kadar kısa sürede çalıştınız ?

Cevabım :
- Çalışmış olduğum şirkette maaşımı zamanında alamadığım için ayrıldım. Peki sizde böylesi bir durum söz konusu olur mu ?

Bahsettiğim kişinin cevabı da şu yönde :
- Biz elemanımızın hakkını, emeğini karşılıksız bırakmayız zamanında veririz.

Yeni bir soru :
- Bizim çalışma saatlerimizi (09.00 - 18.00) aksatmamanız gerekiyor.

Cevabım :
- Elbette. Ben nasıl size özverili davranıyorsam, karşılığını almak isterim.

Soruya Karşılık verilen cevap :
- Tabii ki, bundan hiç şüpheniz olmasın.

Diğer konuşmalar monoton bir mülakat konuşmaları olduğu için yazmıyorum. Bu şekilde Pazartesi günü işe başlıyorum ve herşey yolunda. Benim acemiliğimden midir yoksa ihmalkarlığımdan ya da vatandaşımızın ihmalkarlığından mıdır bilinmez ertesi gün öğle vakti geldiğinde (doğal olarak yemek saatidir) yemek bekliyorum. Fakat yok... Şaşırıyorum ve ses etmeden (üzülerek dile getiriyorum : aç bir şekilde) akşamı ediyorum. Gelir mi acaba diye ?

Ertesi günü öğlen sıralarında (12.30-13.00) vatandaşın yanına giderek izin istiyorum yemeğe çıkmak için. O sırada söylüyor bana (Arkadaşlar siz söyleyin böyle bir sorumsuzluk, böyle bir ihmalkarlık benim mi onun mu suçu? ) yemeğin ajans tarafından verilmediğini herkesin free takılacağını ve yemek saatini...

Benim açımdan gayet güzel ve işimin sadakatini karşıdaki vatandaştan da onay alarak diğer günleri geçiriyorum. Evet geliyoruz maaş zamanına.. (Yukarıda belirtmedim maaş günleri 1-5 arası diyor.) Ayın 1 i olduğu için 5 ini bekleme durumunda kalıyorum. Ayın 5' i oluyor yok. 6'sı oluyor 7,8 derken benim yavaş yavaş şarteller atmaya başlıyor. Çünkü konuştuklarımızı sık sık hatırlıyorum ve sinirleniyorum. Ayın 9'u geliyor ve konuşma yapma gereği duyuyorum artık (kredi kartları ödemelerim, kredi ödemelerim, kira ödemelerim herşey beklemede..) ve para istediğim için RESMEN suçlu oluyorum. Vatandaşın söylediği söze bakar mısınız :
- Bana 4 günün lafını mı yapıyorsun.

Konuşmalar gergin bir ortamda olduğu ve öğle saatini geçtiğimiz için konuşmalara ara vererek ve ortamı yumuşatmak adına (Saat 13:30 sularında) eve gitmek için izin istiyorum ve çıkıyorum. Evde yemeğimi yiyorum (doğal olarak sinirli olduğum için.) biraz da oyalanıyorum. Saat 16:00 gibi iş yerine gidiyorum. Ve içeriye girdiğimde karşılaştığım manzara dehşet verici...
Vatandaş içinden köpürüyor ve yüzünden anlaşılıyor. Tahmin ettiğim üzere nedeni geç kalmam (Tabiki vermiş olduğum cevapları hazmedememiş olsa gerek bana dakikaların hesabını yapacak). Tahminimde yanılmıyorum ve oradaki konuşmamız çok kısa sürüyor. Paramı istiyorum, verdiği cevap :

- Sen benden bu konuşmalardan sonra hala para mı istiyorsun ? (Sadece gülüyorum bu konuşmaya şu anda.)

Cevabım :
- Ben sizden sadaka değil emeğimi istiyorum...
Diyorum ve çıkıyorum. Aradan 3 gün geçiyor ve vatandaş beni çağırıyor. Neden? çünkü ikamet ilinde böyle bir eleman bulamayacağını biliyor. Ben de paramı kurtarmak ümidiyle karşılıklı geçen özürlerle işe tekrar başlıyorum.

Yine ayın sonuna kadar herşey normal, hatta hiçbir sıkıntı yok. İkinci ay geldiğinde bana vermiş olduğu tutar komik bir rakam. İki aylık çalıştığım ücretin üçte birini bile karşılamıyor. Artık ders aldığım için ayın birinde işe gitmiyorum. Yapmış olduğum websitelerin şifre güvenliklerini de alarak (paramı vermediği durumda siteleri kapatmak için kendimi güvene alarak) beklemeye koyuluyorum...

Karşılıklı geçen konuşmalar sonucunda Aralık ayının sonu 2009 Nisan ayı başına kadar maaşımı alamıyorum (sitelerini vicdanım el vermediği için de kapatmıyorum).

Bu ay itibariyle maaşımı aldım. Böyle bir rezillik görmedim hayatım boyunca. Sitemim iş verenlere. Neden bu kadar özverisizsiniz? Elemanın hakkını neden vermiyorsunuz? Neden hep kendi cebinizi düşünüyorsunuz? İnsan değil miyiz biz? Neden...

Galiba çalışmak için evli olmak gerekiyor. O zaman paraları tıkır tıkır ödüyorlar...

Yazdıklarımı baştan sona kadar okuyan ve başlığı gözden geçiren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yorumu size kalmış...

Bahsettiğim vatandaş kendisini biliyor ve şu anda sitede üye. Umarım bu yazdıklarımı okur ve İŞ HAYATI boyunca bunlardan ders çıkarmayı bilir. Cevap ve yorum hakkı da bulunuyor. KİMSEYİ TEK TARAFLI DİNLEMEMEK GEREKİR DEĞİL Mİ ?

Site yetkililerine böyle bir yer ayırdıkları için de ayrıca teşekkürü borç bilirim. İş yapan herkesin Allah Yar ve Yardımcısı olsun...

Anladığım kadarıyla sitedeki iş veren ilanlarından buldunuz bu ajansı. Bu ajansın ve görüştüğünüz üyenin adını buraya vererek belkide size yaptıklarının aynısını başkasına yapmasını engelleyebilirsiniz. Bunda saklanacak birşey yok...
Eğer isim vermezseniz belkide tekrardan siteden bir eleman bulacak ve aynı şeyleri onada yapacak ve bu şekilde işini görecek.
Açıkcası bende merak ettim bu kişiyi, sitede ilan veren ve Konya'da bulunan şahsın teki banada teklifde bulunmuştu, düşünmediğimi söyleyip reddetmiştim. Aslındabana bulunduğu vaatler çokda inandırıcı gelmemişti. Ayrıca Konya'daki ajans ve reklamcıların % 70 ini tanırım, eğer kim olduğunu söylerseniz ona göre tebrimizi alır diğer arkadaşlarıda uyarırız.
Bu tür olayları ancak bu sektördeki yanlış kişileri deşifre ederek çözebiliriz. Yoksa bu tür yakınmalardan konu açan kişi çoğaldıkca çoğalacak...

wyand0tte

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mernasoft.net
wolphin arkadaşım senin yazılarını takip ettim konyalı olduğun için seninle özel olarak ta görüşmek isterim. Grafikerler Konya buluşmasını başlatmışsın oradaki yazılarını da okudum. Yaptığın sosyal aktiviteyi tebrik ederim. Aslında isim vermeyi o kadar çok isterim ki dediğinizde sonuna kadar haklısınız deşifre olması gerekir. Fakat yöneticiler yazarlarken firma ve şahıs ismi verilmemesini söylemişler. Eğer şimdiki söyleyeceğim deşifre olarak bu kuralı ihlal etmeyecekse hemen vermeye razıyım.
Ayrıca evet iş verenler bölümünden bulmuştum ve şu anda yeniden ilan vermiş bu vatandaş. Onun tekrar buraya ilan vermesinden dolayı sıkıntı duyduğumu dile getirmek amacıyla yazmıştım. Dediğim gibi kural ihlali olmayacaksa vermeye hazırım arkadaşım sonuna kadar.

Son düzenleme:

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
wolphin arkadaşım senin yazılarını takip ettim konyalı olduğun için seninle özel olarak ta görüşmek isterim. Grafikerler Konya buluşmasını başlatmışsın oradaki yazılarını da okudum. Yaptığın sosyal aktiviteyi tebrik ederim. Aslında isim vermeyi o kadar çok isterim ki dediğinizde sonuna kadar haklısınız deşifre olması gerekir. Fakat yöneticiler yazarlarken firma ve şahıs ismi verilmemesini söylemişler. Eğer şimdiki söyleyeceğim deşifre olarak bu kuralı ihlal etmeyecekse hemen vermeye razıyım.
Ayrıca evet iş verenler bölümünden bulmuştum ve şu anda yeniden ilan vermiş bu vatandaş. Onun tekrar buraya ilan vermesinden dolayı sıkıntı duyduğumu dile getirmek amacıyla yazmıştım. Dediğim gibi kural ihlali olmayacaksa vermeye hazırım arkadaşım sonuna kadar.

Bana özelden yazman daha iyi olmuş, teşekkürler...
Sanada belirttiğim gibi ajansı ve sahibini azçok tanırım:) Dediklerinde haklısın, bu tür durumlarla malesef bu aralar çok karşılaşır olduk. Bence çıktığın iyi olmuş. Siteyi takip ediyorsa senin bu yazını elbet okumuştur, bırak o düşünsün.
Çalıştığınız yer ne kadar sağlam olursa olsun, sözleşme yapmayı ihmal etmeyin. Sözleşme yapmaya yanaşmayan, benim sözüm sözleşmedir diyen bir insanlarada güvenmeyin.
Umarım aradığın şartlarda bir iş bulursun.
Başarılar...