Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bilen varmı acaba? (yaprak testlerini corel drawda hazırlama?)

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
teşekkürler musdi, bu özelliği bilmiyordum.
deneyip göreceğim.
lakin dikkat ederseniz ben MathType adlı bir programdan bahsettim.
okulda çalışırken bir gün böyle bir test istendi. o zamanki bildiklerimizle böyle bir yol denedik.
bahsettiğim programı dersanede çalışan bir arkadaşımda kullanıyo. çok kapsamlı bir program.
kullananlarda bilir.
aşağıda öylesine bir örnek koydum.
buyrun çözün :D:D:D

100000sj5.jpg

sayın Eminecik,

Sayenizde yıllar öncesine, yaklaşık 10-12 yıl öncesine döndüm. Yıllardan beri matematiksel işlemlerden yapmamıştım. Yazdığınız matematiksel işlemin yapılışının resimlerini ekliyorum.

RapidShare: 1-Click Webhosting

Bu arada, bu konuda biraz israrcı olmam lütfen yanlış anlaşılmasın. Bence en önemli olan, "yapılacak bir işi en kolay nasıl yapabiliriz" olmalı. Yoksa ben hiç birimizin diğerinin açığını arıyor gibi bir durumda olmadığımızı biliyorum. Bu arada her ne kadar her birimiz de ayrı ayrı yollardan gidiyorsak ta, aslında dediğimiz matematiksel işlem yapan yprogramlar aynı programlar. Word'de veya Corel'de kullandığımız denklem programı standart versiyon. Bunun bir üst versiyonu ise sizin yazdığınız MathType programı. Hafızam beni yanıltmıyorsa bu programı kurduğumuzda da aynı menü üzerinde çalışılıyor gibime geliyor.

Bu arada içinde bulunduğumuz günler, şehrimizin sembolü olan güllerin tam açma ve toplanma zamanı.

Bu güzel haziran günü başlangıcında, şehrimizin sembolü olan güllerden bir-ikisini konuyla ilgilenen bütün arkadaşlara göndermek isterim.

Gününüzün, gönlünüzün güzelliklerle dolu olmasını dilerim...

RapidShare: 1-Click Webhosting

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
teşekkürler musti bende epey zamandan beri böyle bi çalışma yapmamıştım.
eskiden bildiğim bi yol idi anlattığım.
fakat burada şunu söyleyeyim.
MathType kurulduğunda bu özellik daha öncede dediğim gibi word programına entegre oluyor. ben o zamanlar vordde hazırlamıştımda :)
aynı şekilde corelede entegre oluyormuş.:)
sizin mesajınızdan sonra inceledim.
edit/insert new object seçeneğinde açılan iletişim kutusundan denklem 3.0 seçilebilir yada
MathType kuruldu ise (program burada entegre olmuş) seçilebilir.

çok mu uzattık konuyu acaba.
neyse takip eden arkadaşlar bir şeyler anlamışlardır umarım.

derya33

🌱Yeni Üye🌱
aynı dertten muzdaribiz

eksen 236 benim de corelde yaprak test yapmam gerekiyor hatta benim dergi de yazmam gerekiyor bilgilerimizi paylaşalım lütfen ben de yeni sayılırım

bjkarena

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşım ben bu işi yaptım dizgi işini corelde çok çok çok rahat yapabilirsin elinde font arşivin varsa hiç bir sorun yok ctrl+F11 tuşuna basarsan orda bütün matematiksel simgeleri bulabilirsin gayet rahat oluyo ben herşeyi ordan yaptım elinde ne kadar font varsa onları yükle

deryakrcp

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sayısal dizgide MathType büyük kolaylıktır arkadaşların dediği gibi. MathType programının içine girip kullandığın font ve punto ayarlarını yaparsın, birde kısayol tuşu eklersin. Sayısalda bütün yapılacak işleri yapar, bittikten sonra esc'le çıkarsın. Süperdir kullanışlıdır. Bir yolun sonuna bir çok yoldan gidilir, önemli olan kestirme yolu bulmaktır arkadaşlar.
İyi çalışmalar herkese...

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
MAttype nesnesini hızlı bir şekilde sayfaya çaığrmak için kısayol nasıl eklenir anlatırmısınız?
bir türlü bulamadım. tools/customization/commands burada aradım ama mathtype nesnesini bulamadım.Ancak math type nesnesi bilgisayarımda yüklü ve corel ile word de kullanabiliyorum ancak kısayol atamaya geldiğimde göremedim nerde bu "show all items" başlığından da baktım bulamadım nereden ekleyeceğiz kısayolu?

McDark

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar linkler çalışmıyor..!!

majestecan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkürler musdi, bu özelliği bilmiyordum.
deneyip göreceğim.
lakin dikkat ederseniz ben MathType adlı bir programdan bahsettim.
okulda çalışırken bir gün böyle bir test istendi. o zamanki bildiklerimizle böyle bir yol denedik.
bahsettiğim programı dersanede çalışan bir arkadaşımda kullanıyo. çok kapsamlı bir program.
kullananlarda bilir.
aşağıda öylesine bir örnek koydum.
buyrun çözün :D:D:D

100000sj5.jpg

Matytype harika bir program bütün programlara entegre oluyor. Ama indesign kullaniyorsanız mathmagic diye bir program var