Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bilen varmı acaba? (yaprak testlerini corel drawda hazırlama?)

eksen236

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar özel bir dersanenin yaprak testlerini corel drawda hazırlıyacam. ama sayısal edrslerle başım belada.matematiksel terimleri yazamıyorum..rasyonel sayılar denklemler bunları nasıl yapmam gereketiği bilen arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim
:peace1:

Benzer konular

Yeliz GÖKÇEN

♾️Grafik Gurusu♾️
başlat
donatılar
sistem araçları
karakter eşlem

eksen236

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkür ederim.ama ben hala yazamıyorum.mesela 189bölü 317 yi rasyonel yazmak istiyorum.ama slaş la değil aradaki bölme çizgisinin doğrusal olması gerek.bunu nasıl yazabilirim.tekrar teşekkürler

Yeliz GÖKÇEN

♾️Grafik Gurusu♾️
çok zordaysan araya mause ile bir çizgi koyman yeterlidir:D

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
54xd9.jpg

ben bunu böyle yaptım ilk once 45 yazı Underline aktif ettım daha sonra enter tuşuile değer rakam yazdım. CTRL+T Format Text girdim orda da Charakter menüsüne ''Y'ye'' yukarı kaydırdım... çok zor, yani uğraşmak lazım...ama belki lazım olur...

saygılar

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
matematiksel yazılım

word programında denklem düzenleyici var orada yapıp kes yapıştırla tüm matematiksel yazılımı yapabilirsin, Ayrıca word'da o bölümü aktif hale getirince Corel'de de edit / insert new object'ten aynı bölümü Corel'in içinden de kullanabiliyorsun. (bu pencereyi açtığında Microsoft Denklem 3.0 seçeneğini işaretleyerek) Eğer bu bölümü kullanabilirsen Word programından aktarmana da gerek kalmadan tüm matematiksel yazılımı gerçekleştirebilirsin. Sorun olursa görüşelim, kolay gelsin...

Son düzenleme:

qT_terry

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım quarkı neden denemiosun şablonunu belirle quarka yapıştır metin sekmesi üzerinde doya doya çalışş bunu öss- ve sbs üzerinde çalışmayanla bilemez

bilgisor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şimdi size bir program tavsiye edeceğim

bu porgramda oluşturduğunuz denklemleri EPS, WMF (vektorel)

olarak kaydetme şansınız var. Peki böyle olunca ne oluyor ? derseniz

EPS, WMF olarak kaydettiğiniz dosyayı corel'e (çizim olarak) alabiliyorsunuz

programın adı MathType şu an 6.0 sürümü mevcut. bende 5.0 vardı ama

maalesef bulamadım siz 30 günlük deneme sürümünü indirebilirsiniz

site adresi warez paylaşımı yasak
burdan resme bakabilirsiniz site adresi vermek yasak

Moderatör tarafında düzenlendi:

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
matematiksel işlemler

Corel kullandığınıza göre niye başka bir programdan yardım bekliyorsunuz ki? Edit / insert new object / Microsoft denklem 3.0 dan istediğiniz gibi Corel'in içinden matematiksel işlemi yapabiliyorsunuz... Kes yapıştıra veya başka program kullanmanıza gerek yok ki...

eksen236

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.sizleri seviyorum

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Corel kullandığınıza göre niye başka bir programdan yardım bekliyorsunuz ki? Edit / insert new object / Microsoft denklem 3.0 dan istediğiniz gibi Corel'in içinden matematiksel işlemi yapabiliyorsunuz... Kes yapıştıra veya başka program kullanmanıza gerek yok ki...

Sayın musdi, söylediklerinizi uygaladim. Fakat Microsoft danklem 3.0 yok...
bu durumda tek yolu uğraşmak, symbol paleti kullanarak.

saygılar

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
Değerli Meslektaşım

Worde yazıp corele paste into yaparsan her denklemi yeni bir sayfaya yapman gerekebilir.

Yapabileceğiniz Wordden pdf yapıp corele çağırmak daha az zahmetli olur kanatindeyim. Corel x3 ve üzeri sürümler pdf yi direkt açabiliyor.

Bora Reklam

🌱Yeni Üye🌱
Değerli Arkadaşım Bilgilendirdiğin İçin Çok Teşekkürler. Bende Şu Anda O Sorunu Çözmeye Çalışıyordum. Bende Bir Şey Sormak İstiyorum. Okula Dergi Hazırlamışlar World Dosyası Olarak Geldi. Bana Lazım Olan İç Sayfalar İçin Kenar Çerçevesi. Yardımcı Olursan Çok Sevinirim

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
cevap vermek için geç kalmış olabilirim belki ama ben bir keresinde başıma böyle bir olay geldiği için yazmak zorunda kaldım. MathType adlı bir program var. bunu 30 günlük demo olarak indirebilir yada satın alabilirsiniz.
30 gün sonra bir kaç özelliğini kullanamıyorsunuz.
burada oluşturduğunuz denklemleri corele copyala/yapıştır yapabilirsiniz.
yalnız text alanınıza bunu yapamazsınız.
sadece pick tool aracı seçili iken boş bir yerde yapıştır yapın ilgili yere sonra yerleştirin.
ya da bu program word programına kurulurken entegre oluyor.
word de çalışıp aynı şekilde kopyala yapıştır yada sonra corele import (PDF) edebilirsinizde...
saygılar.

Son düzenleme:

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
şu anda sorun ne almde bilmiyroum ama en azından bundan sonrası için bir alternatif olur diye düşüncemi sizlerle paylaşmak istiyorum

normal şartlarda kullanacağınız bütün işaretleri mesela matematik adı ise b,r ttf font yapın (bunun için forumu aratırsanız gerekli açıklamları bulacaksınız)

en azında sık kullandığınız matematik şekillerini ( ki ttf yapmıştınız) kısa yola bağlayarak direk tekt alanı içinde kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.

uygulayana arkadaşlar sonucu veya olursa başka sorunları aktarırlarsa memnun olurum.

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
Sayın musdi, söylediklerinizi uygaladim. Fakat Microsoft danklem 3.0 yok...
bu durumda tek yolu uğraşmak, symbol paleti kullanarak.

saygılar

Sayın kasta095, içinde bulunduğumuz iki-üç gün bir fuar çalışmamız olduğu için anında cevap veremiyorum kusura bakmayın. Bu yazınız üzerine ben bilgisayarımı ve diğer bilgisayarları kontrol ettim. Benim kullandığımda, word programında equation (diğer adıyla denklem düzenleyici) otomatik olarak kurulu, yani microsoft office kurulurken o programda kurulu. Sizden ricam şu anda sizde kurulu olmadığını sanıyorum. Kontrol için lütfen
C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared
klasörüne bir bakın eğer EQUATION isimli bir klasör yoksa o zaman sizin bilgisayarda o bölüm kurulmamış olabilir. Hatta bunu bir değişik deneme yolu da word'ün içinde matematiksel işlem yapmayı deneyin, sanırım equation editörü yüklü değil diyecektir. Bu editör yüklendiğinde, hem word, hemde corel'in içinde matematiksel işlemleri yapabilirsiniz. Çünkü bu equation editörünü hem word hemde corel ortak kullanmaktadır. Word'de kurulduğunda program otomatik olarak corel'in size önceden bahsini ettiğim bölümde görülecektir.

Mutlu ve sağlıklı günler dilerim...

cevap vermek için geç kalmış olabilirim belki ama ben bir keresinde başıma böyle bir olay geldiği için yazmak zorunda kaldım. MathType adlı bir program var. bunu 30 günlük demo olarak indirebilir yada satın alabilirsiniz.
30 gün sonra bir kaç özelliğini kullanamıyorsunuz.
burada oluşturduğunuz denklemleri corele copyala/yapıştır yapabilirsiniz.
yalnız text alanınıza bunu yapamazsınız.
sadece pick tool aracı seçili iken boş bir yerde yapıştır yapın ilgili yere sonra yerleştirin.
ya da bu program word programına kurulurken entegre oluyor.
word de çalışıp aynı şekilde kopyala yapıştır yada sonra corele import (PDF) edebilirsinizde...
saygılar.

Sayın eminecik, haddim olmayarak araya girmek istiyorum. Ayrıca bir program kullanmanıza gerek yok. Eğer kullandığınız bilgisayarda word içinde equation editörü çalışıyor ise, yani word de matematiksel işlemleri yapabiliyorsanız, bu işlemi aynen corel'in içinden de yapabilirsiniz. Corel de edit/ insört new object den açılan pencerede Microsoft denklem 3.0 var. Onu işaretlediğinizde aynen word deki çalışma penceresi corele gelmektedir. Burada istediğiniz çalışmayı yapabilirsiniz. Ayrıca kes yapıştıra gerek yoktur. Yalnız dediğim gibi eğer Word'de equation yani Microsoft Office equation editörü yüklü değilse o bölümü yükleyiniz, corelde otomatik olarak görünecektir. Zira word ve corel matematiksel işlemlerin yapıldığı equation editörü adlı programı birlikte kullanmaktadır. Güzel günlerde, sorunsuz çalışmalar dilerim. Eğer bu konu ile ilgili sorunuz olursa tekrar cevaplamaya çalışacağım...

Moderatör tarafında düzenlendi:

dorad

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sayın kasta095, içinde bulunduğumuz iki-üç gün bir fuar çalışmamız olduğu için anında cevap veremiyorum kusura bakmayın. Bu yazınız üzerine ben bilgisayarımı ve diğer bilgisayarları kontrol ettim. Benim kullandığımda, word programında equation (diğer adıyla denklem düzenleyici) otomatik olarak kurulu, yani microsoft office kurulurken o programda kurulu. Sizden ricam şu anda sizde kurulu olmadığını sanıyorum. Kontrol için lütfen
C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared
klasörüne bir bakın eğer EQUATION isimli bir klasör yoksa o zaman sizin bilgisayarda o bölüm kurulmamış olabilir. Hatta bunu bir değişik deneme yolu da word'ün içinde matematiksel işlem yapmayı deneyin, sanırım equation editörü yüklü değil diyecektir. Bu editör yüklendiğinde, hem word, hemde corel'in içinde matematiksel işlemleri yapabilirsiniz. Çünkü bu equation editörünü hem word hemde corel ortak kullanmaktadır. Word'de kurulduğunda program otomatik olarak corel'in size önceden bahsini ettiğim bölümde görülecektir.

Mutlu ve sağlıklı günler dilerim...

Musdi ye katılıyorum, ben de benzer sorunumu equation ile çözdüm geçen hafta...

qT_terry

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkdaşmm ideee kolayı varken neden bütün işleri zorlaştırısınız anlamam en mantıklısı quark

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
teşekkürler musdi, bu özelliği bilmiyordum.
deneyip göreceğim.
lakin dikkat ederseniz ben MathType adlı bir programdan bahsettim.
okulda çalışırken bir gün böyle bir test istendi. o zamanki bildiklerimizle böyle bir yol denedik.
bahsettiğim programı dersanede çalışan bir arkadaşımda kullanıyo. çok kapsamlı bir program.
kullananlarda bilir.
aşağıda öylesine bir örnek koydum.
buyrun çözün :D:D:D

100000sj5.jpg