Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bina duvarına reklam vermek ?

dalgados

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bina duvarlarına bazı ürünlerin reklamlarını veriyorlar.Fakat bu ürünlerde gerçekçi fotolar da oluyor ve onları aynen binanın kocaman duvarına işliyorlar :D bunu nasıl yaptıkları hakkında bena yardımcı olabilirmisiniz ?

Benzer konular

eyyam

🌱Yeni Üye🌱
Calismayı vinile basıp bir cerceveyle duvara montajlıyor bildiğim kadarıyla...

dalgados

🌱Yeni Üye🌱
Zor bir iş yani.Arkadaşlar detaylı bilgisi olan varsa yardımlarınızı rica ediyorum.

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar bina duvarlarına bazı ürünlerin reklamlarını veriyorlar.Fakat bu ürünlerde gerçekçi fotolar da oluyor ve onları aynen binanın kocaman duvarına işliyorlar :D bunu nasıl yaptıkları hakkında bena yardımcı olabilirmisiniz ?

arkadaşım
sen bu bina reklamını yapmakmı istiyorsun yoksa yaptırmakmı istiyorsun
önce onu bi açıklasan bizde ona göre yardımcı olmaya çalışsak

eksen236

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bildiin ışıksız vinil germe tabela arkadaşım.. eğer bina büyükse itfaiye yada küçük bir vinç yardımı ile halledebilirsin. kolay gelsin.

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
vinil germe ne oluyor ?

anladığım kadarıyla sen bu işe yeni başlıyorsun

ama tabela- reklam üzerine hiç bir bilgin, tecrüben yoksa böyle işlere kalkışma
önce bi tabelacıya git konuş ve onunla paslaşarak bu işlere başla her iki taraf içinde kazançlı bir paslaşma olacaktır bu ki
bu sayede sende bu işleri yapıp yapamayacağını görmüş olursun

ne demek istediğimi anladığını umuyorum

dalgados

🌱Yeni Üye🌱

önce bi tabelacıya git konuş ve onunla paslaşarak bu işlere başla her iki taraf içinde kazançlı bir paslaşma olacaktır bu ki

kardeş ben bu işi yapmıyıcam ancak; bu duvar nasıl boyanıyor, zormudur,yöntemleri nelerdir, revaşta olan bi reklam türümü bunları bilmem gerekiyor ve sizlerden bu konuda yardımllarınızı rica ediyorum.
Tekrar sorayım;Vinil germe nedir ?

Ayl@

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mesh diye bir malzeme var baskıyı malzemeye basıyorlar daha sonra baskının kenarlarına kuşgözü yapıyrlar ve binaya asıyorlar.

mesh diye bir malzeme var baskıyı malzemeye basıyorlar daha sonra baskının kenarlarına kuşgözü yapıyrlar ve binaya asıyorlar.

kuşgözünden ipleri geçirerek duvara asıyorlar.

dalgados

🌱Yeni Üye🌱
yapıcağınız işle alakalı tek bilginiz yok
bir arkadaşımız belirtmiş bilginiz bu kadar düşükse bu işe girmeyin
bakın hala duvarı nasıl boyuyolar diyorsunuz

bu işi yapabilmek için önce öğrenmem lazım ve öğrenmek için sizlere sormam lazım değil mi efendim ?

melekru

🌟Usta Tasarımcı🌟

öğrenmek istiyorsan doghanın önerdiği yoldan gitmeni öneririm.

kolaylıklar dilerim

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu işi yapabilmek için önce öğrenmem lazım ve öğrenmek için sizlere sormam lazım değil mi efendim ?

arkadaşım bu iş böyle siteden sormayla öğrenilecek bir iş değil
çevrenizdeki tabela reklamcılığı ile uğraşanlarla irtibata geçin
gerekirse yanlarında çalışın işin nasıl yapıldığını görerek ve uygulayarak öğrenmek en iyisidir sonuçta tecrübe bu şekilde kazanılır

bu arada duvar boyama işi çok eskilerde kaldı
şimdi dijital baskı yapılıyor
profil kargas yapılıp üzerine sukontrası vidalanır ve üzerine branda baskısı zımbalama ile geridirilir.
yada branda baskının dört kenarıda dikiş ve kopça (kuş gözü veya pul denir) atılarak yaylar ile profil kargas içerisine gerdirilir.

şimdiden kolay gelsin diyorum

dalgados

🌱Yeni Üye🌱
bu arada duvar boyama işi çok eskilerde kaldı
şimdi dijital baskı yapılıyor
profil kargas yapılıp üzerine sukontrası vidalanır ve üzerine branda baskısı zımbalama ile geridirilir.
yada branda baskının dört kenarıda dikiş ve kopça (kuş gözü veya pul denir) atılarak yaylar ile profil kargas içerisine gerdirilir.

şimdiden kolay gelsin diyorum

Teşekkür ederim aradığım cevabı sayenizde buldum.Kolay gelsin...

aslan erekinci

🌱Yeni Üye🌱
Yıllar önce tebegöz ile büyütüp fırcayla ciziyorduk ama şimdi dijital vinile basıp duvara monte ediliyoruz....

by_orient

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaş konunun yabancısı ve binalara kocaman resimlerin nasıl uygulandığını soruyor.
Meraktan veya başka bir sebep, bizi çok da ilgilendirmiyor.Hemen "sektör" havalarına girmeye gerek yok.Lafı eğip bükmeye de.
Arkadaşım binaların üzerinde gördüğün o reklamlar normalde binanın duvarına boyanmıyor.Vinil dedikleri malzeme , yani branda üzerine basılıyor ve oraya getirilip bir şekilde geriliyor.
Aynı anda resmin netliğinin neden bozulmadığını da soruyor musun bilmiyorum ama dış mekan baskısında yüksek çözünürlük gerekmez , azami 72 yeterlidir ve ebat büyüdükçe bu daha da düşer.Çünkü bakış mesafesi fazladır.O resimlere gidip yakından bakarsan uzaktan göründüğü gibi olmadığını anlarsın.
Bu baskıyı matbaalar yapmaz, dış mekan baskısı ile ilgilenen reklamcılar - tabelacılar yapar.Makinenin azami genişliği mesela 2 metre ise, on metre olacak bir çalışmayı dikine beşe bölerek beş ayrı branda parçası halinde basarlar ve kenarlarındaki pay boşluklarından yapıştırarak bütün hale getirirler.
Umarım merakını bir nebze gidermişizdir.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ohhooo bende gidip uçak kullanmak istiyorum bu ne ya...

by_orient

🌱Yeni Üye🌱
Gidip uçak kullanma ama merakın varsa pilotlukla , havacılıkla ilgilenen bir forum bulup, arkadaşlar çok merak ediyorum bir uçağın kanatları ne kadar uzundur? veya önünüzdeki bütün göstergeleri kullanıyor musunuz yoksa işinize yarayan birkaç tanesi mi? gibi sorular sorabilir ve insan gibi cevaplar alabilirsin.
Soru:Ya kocaman binaya nasıl boyuyosunuz reklamcı arkadaşlar o resimleri?
Cevap: Boyamıyoruz arkadaşım, brandaya basıp oraya geriyoruz.

Bu kadar basit..Uçak kullanmaya benzemiyor yani!..