Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir Çalışmam daha

ressam26

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ozlem1ez8.jpg

ismi: ''sizde bizlerdensiniz'' dijital baskı.

yorumlarınızı bekliyorum.

Benzer konular

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
sanat dostum yine ilk bakışta anlaşılması güç ama inceledikçe derin anlamlar çıkarılabilecek bir çalışmanı daha görmek çok güzel.. açıkçası senin bakış açını çok sevdim düşünce tarzlarımız da birbirine yakın. sadece senin gözünden görmeyi, sanatı senin gözlerinden yani bir sanatçının gözlerinden değerlendirmeyi öğrenmem gerekiyor..
ellerine sağlık ;)

ressam26

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sanat dostum yine ilk bakışta anlaşılması güç ama inceledikçe derin anlamlar çıkarılabilecek bir çalışmanı daha görmek çok güzel.. açıkçası senin bakış açını çok sevdim düşünce tarzlarımız da birbirine yakın. sadece senin gözünden görmeyi, sanatı senin gözlerinden yani bir sanatçının gözlerinden değerlendirmeyi öğrenmem gerekiyor..
ellerine sağlık ;)

değerli ve içten yorumun için teşekkür ederim sanat dostum...bu arada sanatsal yönden bir bakış açısına sahip olacak kadar dikkatli ve yeteneklisin bu potonsiyel sende fazlasıyla var;)

Son düzenleme:

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Sağda , en koyu mavi tonun içinde şaha kalkmış at figürü var mı? :) ...benmi benzetiyorum, yoksa bilinçli olarakmı eklendi?

İçinde derin anlamlar olan çalışmalar, daha doğrusu yorumu, gözlemleyenlere bırakılan çalışmalar herzaman çok hoşuma gider...

Ellerine sağlık...

ressam26

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sağda , en koyu mavi tonun içinde şaha kalkmış at figürü var mı? :) ...benmi benzetiyorum, yoksa bilinçli olarakmı eklendi?

İçinde derin anlamlar olan çalışmalar, daha doğrusu yorumu, gözlemleyenlere bırakılan çalışmalar herzaman çok hoşuma gider...

Ellerine sağlık...

yok hayır at figürü yok, bir şeylere benzetmen yada birşeyler görmen hayal gücünün iyi olduğunu gösterir.

yorumun için teşekkür ederim yoSa ;)

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
İznin olmadan çalışmanı kullandım , umarım kızmamışsındır...
Şaha kalkmış At resmini eklediğim yer için kendi orijinal çalışmana bakarmısın?
Bire bir aynı olmuş :) gözü bile var...hatta senin çalışmanda kişnemiş :p

23hj2.jpg

isaygi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sevgili ressam 26
Bu geceki diğer çalışmanı da gördüm...benim sormak istediğim...çalışmalarının altına ''Digital Baskı '' ibaresi koyuyorsun...bunun sebebi bunların digitaldeki baskılarının görüntüsünümü buraya koyuyorsun...

Ayrıca bu çalışmalardaki teknik nedir... (Lütfen mazur gör anlayamadığım için soruyorum...bunlar PS çalışmalarımı yoksa klasik malzemelermi...boya...kağıt gibi)

ressam26

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yoSa benim çalışmada gördüğünü sandığın soyutu reale çevirmişsin başarılı olmuş ama resmimin orjinalini tercih ederim ;) ayrıca kızmadım arkadaşım.

sevgili isaygi; öncelikle yazma nezaketinde bulunduğunuz için teşekkür ediyorum. bu çalışmalar pc ortamında proğramla yaptığım çalışmalar. bu çalışmalarım geçen sene II.Uluslararası özgün baskı yarışmalı sergisine seçildi ve evet dijital baskı çünkü yarışma formatına uygun...asıl basılı ebatları ise; 13x13 cm. başka sormak istediğiniz birşey olursa cevaplamaktan zevk duyarım.

Son düzenleme:

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
ressam26 arkadaşım emeklerıne saglık ınceledıkce kısıye gore anlamlar cıkabılecek bır kare paylasmıssın bızlerle.. burdan da ortacagın en buyuk tartısmalarından bırını sana uyarlamak ıstıyorum ıznınle..

yaptıgın calısmalarda senın bakıs acınla ben kendı hayal gucumu bırlestırebılıyorsam eger senın yapmıs oldugun ""sanat" insan içindir "

sanat sanat içindir diyenlerde az değil :D

ressam26

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yorum için teşekkürler shedesign evet harika bir yaklaşım;) sana katılıyorum.

isaygi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İnan büyütmeme rağmen ne teknikle yapıldığını çözemedim...sorularımın amacı tekniğinle ilgili idi...

Şimdi çalışmalarına gelebilirim...

Postmodern bir çalışma...Var olan tüm akımları reddeden ve sonrasında kendiside bir akım olmuş olan tarz.

Ne söylenebilirki..... bu tarz çalışmalara bakarsınız (aynen kahve falı gibi ) her bakan çok farklı şeyler gördüğünü söyler...Hatta daha da ileri giderek (Yosa gibi) gizli semboller ya da nesneler görür... Oysaki bu tarz çalışmalarda hiçbir şey aramanın anlamı yoktur...

Çok severim bu tarz çalışmaları...Niye.... yoruma ihtiyacı yoktur çünkü...sadece beğendim...ya da beğenmedim dersiniz... (Ki olması gereken de zaten budur)..Yorumlamak adına sancılar çekmezsiniz..(zaman zaman ben çekerim çünkü) ya da ne biliim...Sanatçı aslında Siz biz diyip, bir gönderme yaparak, aslında içindeki fırtınaların bir dışa vurumunu tuvale.... diye başlıyan cümleler kurmak zorunda kalmazsınız. Hadi diyelim cümleyi toparladınız ve kurdunuz...Devamını da getirip Kompozisyonun kadrajından girip...kullanılan renklerdeki uyumdan çıkmalısınız... sonrasında hemen yanı başınızda duran eser sahibine dönüp gözlerinin içine kendinizden emin biçimde uzun uzun bakarak.....Dimi gibilerinden bir bakış atmayı da ihmal etmemelisiniz ki...Yanınızda bulunanlara karşı madara olmayın.

Bu çıkarımdan hareketle... Beğendim diyebilirim...(ama nedenini lütfen sorma...bkz.üst paragraf)

Saygılarımla

ressam26

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İnan büyütmeme rağmen ne teknikle yapıldığını çözemedim...sorularımın amacı tekniğinle ilgili idi...

Postmodern bir çalışma...Var olan tüm akımları reddeden ve sonrasında kendiside bir akım olmuş olan tarz.

Ne söylenebilirki..... bu tarz çalışmalara bakarsınız (aynen kahve falı gibi ) her bakan çok farklı şeyler gördüğünü söyler...Hatta daha da ileri giderek (Yosa gibi) gizli semboller ya da nesneler görür... Oysaki bu tarz çalışmalarda hiçbir şey aramanın anlamı yoktur...

Çok severim bu tarz çalışmaları...Niye.... yoruma ihtiyacı yoktur çünkü...sadece beğendim...ya da beğenmedim dersiniz... (Ki olması gereken de zaten budur)..Yorumlamak adına sancılar çekmezsiniz..(zaman zaman ben çekerim çünkü) ya da ne biliim...Sanatçı aslında Siz biz diyip, bir gönderme yaparak, aslında içindeki fırtınaların bir dışa vurumunu tuvale.... diye başlıyan cümleler kurmak zorunda kalmazsınız. Hadi diyelim cümleyi toparladınız ve kurdunuz...Devamını da getirip Kompozisyonun kadrajından girip...kullanılan renklerdeki uyumdan çıkmalısınız... sonrasında hemen yanı başınızda duran eser sahibine dönüp gözlerinin içine kendinizden emin biçimde uzun uzun bakarak.....Dimi gibilerinden bir bakış atmayı da ihmal etmemelisiniz ki...Yanınızda bulunanlara karşı madara olmayın.

Bu çıkarımdan hareketle... Beğendim diyebilirim...(ama nedenini lütfen sorma...bkz.üst paragraf)

Saygılarımla

inanın yazdıklarınızı büyük bir keyifle okudum gerçekten bilgi sahibi ve dolu bir insansınız bundan iyi anlatım ve de açıklama olamaz teşekkür ediyorum.

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com

Saygılarımla

forumda cok az mesajınız var.. ve hepsı bılgı ogretı dolu..
bilginizden öğrenecegımız cok sey var.. dılerım hep buralarda olursunuz

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Hatta daha da ileri giderek (Yosa gibi) gizli semboller ya da nesneler görür...
:) Hayal gücümün arkasından koştum hocam.(ki çalışma buna müsaitti)...
Aslında dahada abartırdım...:) Ama arkadaşın çalışmasına saygısızlık etmek istemedim...uzun uzun baktım, dayanamadım göstermek istedim ,sonra yine sessizce uzun uzun baktım...:)

isaygi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
forumda cok az mesajınız var.. ve hepsı bılgı ogretı dolu..
bilginizden öğrenecegımız cok sey var.. dılerım hep buralarda olursunuz

Sevgili arkadaşım...aranıza henüz geldiğim için çok az mesajım olması doğaldır.. Burada o kadar dik başak var ki sanırım o yüzdendir eğik başağı adam sanman.

Ressam 26 okuduklarından aldığın keyfi ben sizlerin çalışmalarınızı izlerken çok daha fazla alıyorum inan...o yüzden de keyifle yazıyorum ondandır

Sevgi ve saygılarımla

isaygi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
:) Hayal gücümün arkasından koştum hocam.(ki çalışma buna müsaitti)...
Aslında dahada abartırdım...:) Ama arkadaşın çalışmasına saygısızlık etmek istemedim...uzun uzun baktım, dayanamadım göstermek istedim ,sonra yine sessizce uzun uzun baktım...:)

Umarım isim vererek seni örnek gösterdiğim için kızmamışsındır bana... ama yosa olmasa...tasa...ya da...posa da diyebilirdim hiç önemli değil bence...

Seni örnek olarak gösterebileceğim başka alanlarda beni mahcup etmiyeceğinden eminim...biraz sabır...çokca çalışma ve vurucu işler...

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
Sevgili arkadaşım...aranıza henüz geldiğim için çok az mesajım olması doğaldır.. Burada o kadar dik başak var ki sanırım o yüzdendir eğik başağı adam sanman.

Ressam 26 okuduklarından aldığın keyfi ben sizlerin çalışmalarınızı izlerken çok daha fazla alıyorum inan...o yüzden de keyifle yazıyorum ondandır

Sevgi ve saygılarımla

hoşgeldınız o zaman :D
adam sanmak derken neyı kastettınız
bır sanma degıldı sızı adam bilişim

isaygi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşbihti elbette
Ancak öyle gözünüzde büyütmeniz abartı olur manasını taşıyor idi..

Senin şiirsel tarzına aynı tarzda cevap verebilmek o kadar güç ki ben yapınca yanlış anlaşılabiliyor işte