Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir çok malzemeye baskı ( Digital printer ve cnc router makina ihtiyacı )

moustafa

🌱Yeni Üye🌱
yeni bir reklam ajansi acma hevsinde olan bir reklamci sayilirim cünkü; bu i$e yeni giriyorum. grafik deneyimim iyi sayilir. yurd disinda bu is ile kisa bir süre ilgilendim. Digital printer ve cnc router makinaya ihtiyacim.

1.istedigim digital makina Mimaki JV33-160 Solvent Printer (63-inch) veya Mimaki CJV30-160 Printer Cutter (63-inch). bu makina hakkinda ne düsünüyorsunuz???

2.tabela yapimi icin cnc router hakkinda yardimci olursaniz sevinirim???

"benim icin en önemlisine geldik..."
3.Folyo, vinly, billboard kagitlari, branda, textil gibi ürünleri ayni makinada baski yapma imkanim varmi???

AbduRRahmaN_60

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bana göre Mimaki mükemmel bir makine... Elimde baskısı var, baskıda bir milim çizgi bile yok, iç mekan kalitesinde baskılar yapıyor...
Router için bişey diyemem.. Çünkü daha önce hiç kullanmadık....
mimakide belki kumaşa baskı yapamazsın ama diğerlerine yaparsın.... belki de kumaşa da basarsın....

yıldızreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.reklammalzemeleri.com
mrb arkadaşım bizim makineyi gör ona göre karar verebilirsin ister iç mekana çok yakın işler bas istersen 100m2 bilboard bas karar senin cnc içinde benimle görüşebilirsin gene yerli üretim bir makine

moustafa

🌱Yeni Üye🌱
ic baski yapan bir makinayla dis baski yapilabilirmi ( veya tam tersi)? yapilirsa nekadar saglikli olur?

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ic baski yapan bir makinayla dis baski yapilabilirmi ( veya tam tersi)? yapilirsa nekadar saglikli olur?

her makineyle her mekan için iş basabilirsin:tongueout: içmekan yani subazlı boya kullanarak yapılmış bir baskı laminasyonla bile dışarda pek uzun süre dayanmaz. Dışmekan baskı yapan solvent bir makinede de içmekan makinenin baskı kalitesini yakalayabilirsin. Ha ille de ikisinide yapıcam dersen sana tavsiyem 14 pl Konica kafalı bir makineye yönelmendir. Resim fotoğraf gibi görselleri gayet iyi basıyor, yazı karakterlerini de kabul edilebilir ölüde basabiliyor.

WaSSiLi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
:) aj-1000 Dış mekan baskı makinası Roland'ın Tam solbent makina.Bu makina ile iç 4 pas ta iç mekan kalitesinde baskı alırsın ve iç mekan baskı makinaları eco solvent oldugu için soluk çıkar.Ama aj tam solvent kırmızıyı çok net alırsın.aynı zamanda kumaşada baskı yapabilirsin yani makinadan geçen bütün malzemelere :) dekota alimünyüm plaka aklına ne geliyorsa

moustafa

🌱Yeni Üye🌱
aj-1000 roland, bu makinanin fiyati 90 milyar civarinda. biraz arastirdimda, cin piyasasinda daha ucuz. ben bu makinayi cinden siparis üzerine getirebilirmiyim? tabiiki bunun kdv ve kargo masraflari olacak.

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
iç mekan baskı makinaları eco solvent oldugu için soluk çıkar

iç mekan baskı makineleri eco solvent değil su bazlı pigment boyaları kullanır

ortalama 80 - 30 pl olan makinelerde tam solvent 30 - 14 pl olan kafalarda eco solvent boya kullanılır bu değerlerden daha düşük pl de ise UV bazlı yada SU BAZLI boya kullanılır

eco solvent ile tam solvent arasında en önemli fark açık alan dayanıklılığı ve baskı kalitesidir.

denea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
getirtip ugraşacagına satan firma ile bir pazarlık yap bakalım bence . kullananlara bir sor ne diyorlar ? yeni giriyorum bu sektöre diyorsun iyi bir araştırma yap

moustafa

🌱Yeni Üye🌱
ben genelde dis mekan calisacam, ama ic mekan talepleriminde kaliteli olmasini istiyorum. ve ben reklam ajansligini "Yunanistanda" yapacagim. bu nedenle digital makina konusunda kararsizim, alacagim makinanin servis problemi oldugunda ne yapacam en cok beni bu düsündürüyor. türkiyede kaliteli makinalar var ama bunlarin yurtdisi servisleri varmi??? bu sartlarda hangi makinayi almaliyim???? yardimci olursaniz sevinirim

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
sewgili kardeşim yurt dışında bu makineyi kullancaksan dünyaya yayılmış olan iki markalardan mimaki ve rolanddan sasma bu iki firmanında servis ağı cok geniş ayrıca türküyeden makine alıp yunanistana götürmek pek akıl mantık işi değil

bilgin olması açısından mimaki ve rolandın türkiye ve yunanistan disrübütörlerinin iletişim adresini veriyorum

MİMAKİ
türkiye Turkey Mimaki Reseller
yunanistan Greece Mimaki Reseller

ROLAND DG
türkiye Distributor List
yunanistan Distributor List

moustafa

🌱Yeni Üye🌱
bilgin olması açısından mimaki ve rolandın türkiye ve yunanistan disrübütörlerinin iletişim adresini veriyorum

adresler icin tesekkürediyorum