Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bir türlü karar veremiyorum :D

akinase

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar merhaba

acayip kafam karışık yakında sıyırmamak içişn dua ediyorum :D

tam web programcısı olucam diyorum ve aniden üşeniyorum aşırı zor geliyor zaten kompleksli ve biraz sinirli bi yapım var diyorum bi türlü başlıyamıyorum

Sizce grafikerliğemi atılsam bu konuda ileride iyi bir işe sahip olabilirmiyim acaba

Biraz saçma gelciek ama söyleyim :D Elektronik haberleşme öğrencisiyim ama bu konuyu çok seviyorum ve kendimi sırf bu konulara verdim

Sizce ne yapayım

şimdiden teşekkürler

akinase

🌱Yeni Üye🌱
:) elektronik haberleşmeci ol...

aslında çok güzel bölümdeyim ama kafam karışıyor işte karışmıycak gibide değil

çok süper bölüm ama bi sınava giriyorum bilirsin belki dijital elektronik 1 0 1 0 1 0

olayları :D sorunun doğru cevabı 60 puan :D tabi bu işin eğlenceli tarafı :D

Jidota

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
akinase :) Kafayı sıyırma telaş yok :D
Bence şöyle düşün yani hangi işe el atarsan at sonuçta sinirleniceğin ve agresif olcağın anlar gelcek.Her işin bi zorluğu vardır.
Hangi alanda başarılıyssan ona yönel.Elektronik güzel bi meslek Grafik iide ek olarak yürütebilirsin...bu tabi benim sadece bi önerim
Hoşçakal...

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Basin yayin yüksek okulu okumadan, kendini gösteren herkez gazeteci olabiliyor. Güzel santalar fak. bitiren bir adam dişçi olamiyor... Yada avukat adam şarkici olabiliyor. Fakat ben avukat olamiyorum :) sen elektronik haberlesme okuyup grafiker olmak istiyorsun. hatta karar veremiyorsun ol kardes ol... sektörde çok grafiker acigi var... kolumu kardiyorum grafikere çarpiyor:)
(yazdiklarım kisisel görüşlerimdir kimse alınmasin, grafiker olmak isteyen, bunu yürekten isteyen herkez birgün grafiker olur)

akinase

🌱Yeni Üye🌱
kurslara falan herşeye gitmeyi düşünüyorum kursların sizce baya faydası oluyormu aranızda giden varmı acaba arkadaslar ?

Jidota

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sayın Nucat yetenek gerek ama
Zaten günümüzde öss tercihleri puana göre yapılıor.Hangi mesleği yapıcağın aldığın puana göre oluor yani..Bilinçli yapanların sayısı az...Eğer yeteneğim var ve ben bu işi yapabilirim diosa Bu açığın kapanmasına neden sebep olmasın demi_?:D:D:D

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
kardeş şuanki aklım olsaydı bundan 14 sene önce simit satmayı tercih ederdim :D gerisini sen hesapla işte bence bırak bilgisayarı elektroniği ticarete atıl hem para kazaaaan hem rahat et benden sana tavsiye :D

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Yetenegi olup, özel yetenek sınavini kazanip, mezun olmuş, sektöre girmiş adama grafiker diyoruz...
Kursa gidip grafik tasarim uygulama bilgisayar programlarini ögrenmis, sektöre yeni giren adama ne diyecegiz? biz çok eskiden dizgici derdik... sonralari oparotor dedik...yakin zamanda grafiker dedik...simdilerde art bile diyoruz...Yenetegi olan adama yazik etmedik mi?

koserim

🏆Pro Tasarımcı🏆
kardeş şuanki aklım olsaydı bundan 14 sene önce simit satmayı tercih ederdim :D gerisini sen hesapla işte bence bırak bilgisayarı elektroniği ticarete atıl hem para kazaaaan hem rahat et benden sana tavsiye :D

Sana Katılıyorum Kardeşim... :D
Sabaha Kadar Pc Başında Oturmazssın En azından...
50 Simit Sattın İşin Bitti :D

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
Yetenegi olup, özel yetenek sınavini kazanip, mezun olmuş, sektöre girmiş adama grafiker diyoruz...
Kursa gidip grafik tasarim uygulama bilgisayar programlarini ögrenmis, sektöre yeni giren adama ne diyecegiz? biz çok eskiden dizgici derdik... sonralari oparotor dedik...yakin zamanda grafiker dedik...simdilerde art bile diyoruz...Yenetegi olan adama yazik etmedik mi?

evet haklısın okuyup emek verenlere sonsuz saygım var ama;
her işte önemli olan tecrübedir,
tecrübeli bir inşaat işçisi o inşaat içi yapılmaısı gereken hemen hemen herşeyi bilir,
ancak yeni mezun olmuş işi sadece pratikte gören bir inşaat mühendisi gelir ve öyle değil böyle olması gerektiğini söyler ve mühendisin dediği olur ancak okul okuduğu için de her zaman haklı sayılmaz bence,

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
The matrix senin yazini okuyunca yazdiklarimdan senin yazdiklarinmi çikişyor diye düsündüm. Çikmamasi gerek... Senin yazdiklarin baska bir aşama. baska bir tarisma konusu...

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
The matrix senin yazini okuyunca yazdiklarimdan senin yazdiklarinmi çikişyor diye düsündüm. Çikmamasi gerek... Senin yazdiklarin baska bir aşama. baska bir tarisma konusu...

yeteneği olan adama yazık etmedikmi? sorusundan çıkardım bunları ;)

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Söyle düzelteyim. Okuyana mühendis digerine isçi diyoruz... Yani kimin hakli kimin haksiz olduguna simdi karismiyorum ben...

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
ya asıl ben anlatmak istediğimi anlatamadım galiba yani üniversiteyi bitirmiş yada kursa gitmiş, fazla bir fark yok arada onu demek istiyorum sonuçta işini yapabiliyorsa grafikerde deniz art da denir;)

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Adamin mühendislik diplomasi var... ve ona mühendis deniyor... isçiye tutupta kimse mühendis demiyor. Mühendis 4 yil okumus karsiligi olarakta sifatini aliyor... yani mühendise yazik etmiyor kimse... isçi daha çok iyisini bilse isçi olarak kaliyor...
Dis hekimliginden mezun olmadan disçi muayanesi açamazsin...ama bilirsin bazi kasabalarda dis çeken amcalar, teyzeler vardir. hatta disçiden dahada iyi bilirler islerini, fakat bu devlet onlara is yeri açtirmaz ve unvanlari toplum tarafindan asla doktor olmaz...

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
Ama grafikerlik öyle bir meslek değil, öyle bir meslek olsa Üniversite panları yüksek olurdu ancak puanlar çok düşük sadece beceriye bakıyorlar desem yeridir ;) neyse tartışmaya çevirmeyelim istersen ;)

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Ama grafikerlik öyle bir meslek değil, öyle bir meslek olsa Üniversite panları yüksek olurdu ancak puanlar çok düşük sadece beceriye bakıyorlar desem yeridir ;) neyse tartışmaya çevirmeyelim istersen ;)
Yazindan grafiker olmak bir becenin geregi sonucunu çikartiyorum. Dogru budurki özelyetenek sinavi ile ögrenci aliniyor... Photosp'u bilgi düzeyi ölçülmüyor. Çünkü grafik tasarım için program bir araçtır. Amaç degildir...