Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir Ucuzcunun E-Mail Anatomisi

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
Birebir yaşadığım olaydır. Artık miğde bulandıran, meslekten tiksindirten tiplerdir. Keşke bitseler dedirten karın ağrılarındandır...

İsim ve fazla detay vermeden yazıyorum ki rencide olmasın "!"
(-) Ben
(+) İş veren müsvettesi

+ Merhaba beyfendi, eğer uygunsanız bir proje var.
- Tabi buyrun
+ 9 adet görsel yapılacak beyfendi. Bir vikvik ürün varbeyfendi. Bunun şöyle açıdan böyle açıdan fotoğrafları varbeyfendi. Bunlar çizilecek, uçakta giden adamın, müzik dinleyen ablanın görselleri olucak beyfendi!
- Hı hı
+ Birde elde tutulan versiyonu olur beyfendi !
- Hııı
+ Şöyle böyle olacak hödö hödö, çok kaliteli olması lazım vödö vödö ! İnternette bilinen görsellerden olmayacak vikvikvik Şu ürünlerin yanında gözükecek mıymıymıy
- Hmmm hı hı?
+ İşte şöyle böyle. Yapabilirmisiniz?
- Bunun için 3D modellenmesi lazım ürünün. Ayrıca anladığım kadarıyla bu ürünü ya siz üretiyorsunuz yada ithal edip piyasaya süreceksiniz. Bu bu kadar basit bir yöntem olmamalı. Marka yönetimi falan filan, konsept falan filan, satış hedefi falan filan, sosyal medya ve sanal pazarlama falan filan feşmekan.
+ eee?
- Şu kadar bu kadar, 20 günde teslim. Çok işi var çünkü

Farklı bir boyuta geçilir.

+ Ya sin ni ittin hajıı.. Uygun stok fotolar bulunur, ürün çevire çevire foto çekilir üzerine konulur 3 lira 5 lira bilemedin 7 lira. Çok didin hajıı haydin ğolay gele tıtıtıtıtı heh heh :)
- Eğer bu kadar kolay olduğunu düşünüyorsanız, asıl ben size kolaylık dilerim :)
+ Bilen yabar tebi tıtıtıtı heh heh ne ettin 20 gün diye tıtıtıtı heh heh

---

Cevap vermedim. Zatın seviyesinde oksijen tükendiğinden dalamadım o kadar derine...

Lakin böyle tipler hep bana şu karikatürde ki elemanları hatırlatıyor

Bi bitin ! Allah aşkına bir bitin artık !

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
Bitmek mi? :) Yeni dallandı budaklandı reklam sektörü.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Ne anatomiler ne fenomenler, gereksiz ayyuka çıkıp inmeler, bol keseden söğüşlemeler falan filan..

Yaptıkları işten bihaber, birçoğu uyanık görünümlü avam modunda..
Benimki aşağılamaktan ziyade kızmak aslında..

Müşterilerin bir çoğu ödemeyi kendi bütçesine göre düşünüyor, sanki böyle bişeye hakkı varmış gibi fiyatı direkt kendi belirleyip, bunun üzerinden pazarlık yapıyor.
Her emeğin belli bir bedeli olduğunu kabullenemiyor müşteri. Bu gerçekten tuhaf :)

Artık rüyasında ne görüyorsa bu adam bilinmez.. Uyandıramıyoruz bir türlü.. Kelimeler ve eylemler kifayetsiz kalıyor..
Benim bu nokta uyguladığım tek tez, yokmuş gibi davranmak.. Görmemek.. Duymamak.. Garanti çözüm ;)

Sonuç olarak güçlü bir irade şart diyorum..

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ne anatomiler ne fenomenler, gereksiz ayyuka çıkıp inmeler, bol keseden söğüşlemeler falan filan..

Yaptıkları işten bihaber, birçoğu uyanık görünümlü avam modunda..
Benimki aşağılamaktan ziyade kızmak aslında..

Müşterilerin bir çoğu ödemeyi kendi bütçesine göre düşünüyor, sanki böyle bişeye hakkı varmış gibi fiyatı direkt kendi belirleyip, bunun üzerinden pazarlık yapıyor.
Her emeğin belli bir bedeli olduğunu kabullenemiyor müşteri. Bu gerçekten tuhaf :)

Artık rüyasında ne görüyorsa bu adam bilinmez.. Uyandıramıyoruz bir türlü.. Kelimeler ve eylemler kifayetsiz kalıyor..
Benim bu nokta uyguladığım tek tez, yokmuş gibi davranmak.. Görmemek.. Duymamak.. Garanti çözüm ;)

Sonuç olarak güçlü bir irade şart diyorum..

Bu sorunların en temelinde her fotoşop ve illustör (onların deyimiyle) kullanan adamın tasarımcı kesilmesinden kaynaklanıyor. Asıl suçlu müşteri değil, müşteri kapmak için hertürlü keseye giren ucuzcu tasarımcı müsvettelerinde...