Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Böyle bir yazı nasıl yapılır?

mr.B

🌱Yeni Üye🌱
15.jpg

Amatör kullanıcı olarak bu tür bir grafiği nasıl yapabilirim? Hangi Effectler,uygulamalar yapmalıyım?

Benzer konular

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
bunun anlatımı 2 dakikalık bir olay değil... bunu ders olarak photoshop derslerinde uygulamalı anlatmamız gerekiyor... hazırlamak için biraz zaman vermelisiniz :)

mr.B

🌱Yeni Üye🌱
o zaman 20 dakika veriyorum... 3-2-1-0 başladı :)
Şaka bir yana kesinlikle basit bir uygulama olduğunu sanmıyorum ve bu tarz uygulamaların forumda olması çok iyi olur düşüncesindeyim. İzlemeye devam teşekkür ederim

ama photoshop'ta 3D kavramını çok merak ediyorum doğrusu en azından bunu anlamak adına şunu sorsam?

eskiden bir kaynaktan aklımda kalan yanılmıyorsam yazıyı yazdıktan sonra o yazı için Duplicate layer yapıyoruz ve bunu 10 15 kere yapıyoruz sonrasında bu layerların tümünü seçiyoruz ( Ben onu nasıl seçeceğimi bulamadım ) sonrasında free transform ile açısını değiştirdiğimizde tüm layerlar ile birlikte olduğundan açı deşiğimi sonrası 3d yakalıyorduk :) çok acemi ve berbar bir şekilde derdimi anlattım ama ufak bir tanıtım yapabilirmisiniz? kısacası :)

pcfaresi

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
yeniguc.com
ama photoshop'ta 3D kavramını çok merak ediyorum doğrusu en azından bunu anlamak adına şunu sorsam?

eskiden bir kaynaktan aklımda kalan yanılmıyorsam yazıyı yazdıktan sonra o yazı için Duplicate layer yapıyoruz ve bunu 10 15 kere yapıyoruz sonrasında bu layerların tümünü seçiyoruz ( Ben onu nasıl seçeceğimi bulamadım ) sonrasında free transform ile açısını değiştirdiğimizde tüm layerlar ile birlikte olduğundan açı deşiğimi sonrası 3d yakalıyorduk :) çok acemi ve berbar bir şekilde derdimi anlattım ama ufak bir tanıtım yapabilirmisiniz? kısacası :)

o harfler photoshoptan değil Xara 3d programından yapılmıştır ve editlenmesi photoshopla yapılmıştır

not:Bu çalışmanın çok benzeri bu sitede mevcuttur love tutorial sanırım ismi ama mevcut iyi forumlar :D

Son düzenleme:

berglakin

♾️Grafik Gurusu♾️
Bu çalışmanın yapımında Photoshop dışında Xara 3D programı kullanılmıştır.Bu programda hazırlanan her harf photoshop a çağırılarak (import) doku kaplaması ve arka plan tasarlaması yapılmıştır....

Çalışma ile ilgili derse https://www.grafikerler.net/photoshop-dersleri-love-tutorial-t23576.html linkinden ulaşabilirsiniz...

yeri gelmişken sormak istedim arkdaşlar yeni bir konu acmak yerine.Xara 3D programında yaptıgımız bir çalışmayı nası photoshopa aktarırız.?çünkü Xara 3D programı *X3D formatında kaydediyor.bilen arkadaslardan cevap veren olursa sevinirim:)
iyi forumlar

pcfaresi

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
yeniguc.com
yeri gelmişken sormak istedim arkdaşlar yeni bir konu acmak yerine.Xara 3D programında yaptıgımız bir çalışmayı nası photoshopa aktarırız.?çünkü Xara 3D programı *X3D formatında kaydediyor.bilen arkadaslardan cevap veren olursa sevinirim:)
iyi forumlar

export a bas (yeni dosya açma yerinde)

Y2J

🌱Yeni Üye🌱
Kerim yapmıştı gaLba bunu :) Xara iLe ve photoshop uğraşması iLe :)