Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu Çalışmalarla Yetenek Sınavında Ne Yapabilirim?

Kullanıcı-Adı-1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.seyitalibaser.com
benim çizimlerim bu şekilde... bu çizimlerle yetenek sınavında ne tür bir sonuç elde edebilirim? ve hangibölümden sınava girmeliyim?? bilgileriniz ve yardımlarınız için Allah razı olsun...

186.jpg

192.jpg

198.jpg

202.jpg

228.jpg

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
geçersin hocam merak etme zaten yetenek sınavlarında genelde bi sürü torpilllin adamların abuk subuk çizimleri varken seninkiler tavan yapar...

du_rock

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende sınavlara hazırlanıyorum bence gayet başarılı işlerin sacede necmettin erbakanda sorunlar var yüz kısmı güzel ama omuzlarda paralelsizlik söz konusu ki eminim çizip karşıdan baktıntan sonra hatalarını göryrsundur genelde öyle bir sorun olur bende çizim bittikten sonra farkedebiliyorum bunu aşmalıyım =) ve yardımcı çizgilerini mutlaka kullan ve sınavda silme bu artı puan şimdiden başarılar diliyorum...

Kullanıcı-Adı-1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.seyitalibaser.com
du_rock o ilk çizdiğim portre çalışmam o yüzden çok hataları var.. gerek diş yapımında gerek gözlük yapımında falan... :D hatalar çok onda say say bitmez... saol yorumun için

eunike

🌱Yeni Üye🌱
ben beğendim ben bi grafik öğrencisiyim bölüm hocaları ve jurs hocalarının anlatımına bakılırsa bundan iyisi........

eunike

🌱Yeni Üye🌱
ben beğendim ben bi grafik öğrencisiyim bölüm hocaları ve k
urs hocalarının anlatımına bakılırsa bundan iyisi........

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
desenden geçebileceğini umud ediyorum. Kas çalışmalarına ağırlık vermelisin. Genelde bütün bir vücudu ele alarak çalışırsan daha iyi sonuç alırsın. İmgeselininde iyi olabileceğini umud ediyorum.

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
geçersin hocam merak etme zaten yetenek sınavlarında genelde bi sürü torpilllin adamların abuk subuk çizimleri varken seninkiler tavan yapar...

Arkadaşım Öncelikle (sadece bi öneri yanlış anlama ) bu ve diğer yorumlara bakıp aldanma
daha çok çizim yapman gerek ve çok geliştirmen gerek ve gireceğin bölümleri belirtirsen daha çok yardımcı olunabilir diye düşünüyorum.

Örnek : Mimar Sinan 'a yaklaşık 3500 kişi giriyor ve konu istisna durumlar hariç 50x70 kağıda iki ve ya üç figürlü kompozisyon soruluyor. Şöyle düşün en popüler en gözde fakülte orası ve oraya girmek için nasıl çalışıldğını bi düşün ( gözün korkmasın sadece bil diye söylüyorum ) 1500 senin gibi çizse , 1000 tanesi senden iyi olsa , 1000 kişi senden kötü olsa bile şansım zor diye düşünürsen yanlış düşünürsün. Çünkü orda 3000 kişi senden çok üstünde olsa sen oraya öğrenmek için gidiyosun yani çok iyi biri gidip sınava gidip 100 üzeirnden 100 alamaz aslında alır da alamaz fakülte ona ne verebilirki heşeyi biliyordur zaten. O yüzden Mimar sinan biraz Lütuf işi sen kurallara perpektife gölgelemeye dikkat edip kendi tarzında çizeceksin geiris onların bileceği bir iş. Mimar sinan' da artık torpil yok noter huzurnda sınav sabahı hazırlanıyor konu o yüzden için rahat olsun.

Marmara Üni de hala torpil var 35x 50 obje kompozisyon ve model soruyorlar ve mülakat da var. Marmara üni hakkında pek konuşmak istemiyorum.

Yeditepe de torpil var özellikle burslu girmek istersen çok zor kendi kolejinden gelenleri alıyorlar burslu olarak ve mülaktta var. Ben yeditepede 750 kiş içinde 24. olmuştum bursluluk için çalıştım ama olmadı 210 kiş alacaklardı. 10 burslu 200 özel. Ha özel üniversite oraya zenginler gidiyo çizmeyi bilmiyo gibi de düşünme gerçekten emek verenlerde var ( benim gibi )

yani kısaca demek istediğim kurallara uygun çizim yap kendi tarzını yansıt, İstanbulda yaşıyorsan arkeolojiye git çizim yap, etrafı gözle insanların gün içerisinde yaşamlarını takip e, atıyorum mmar sinan diyebilirki metroda saz çalan adam ve ona para atan kadın ve çocuğu diye bir soru sorabilir sen bunu önceden gözlemlediysen anatomi gölgeleme ve perspektife uygun bir kompozisyon ortay çıkarıısan başarılı olursun. O yüzden sürekli gözlem :)

ve son olarak yapıyomusun bilmiyorum ama hocam hep şöyle derdi ;

Şu çalışmanızı 10 dakkada bir karşınıza koyup bakın elimin tersleri ! :)
Kolay gelsin inşşal başarılı olursun daha sormak istediğin bişi olursabilgim çerçevesinde yardımcı olurum

sss.ibel

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence elinin iziyle gölgelendirmekten vazgeç ve bir an önce tarama öğren derim ben
yine de güzel olmuş:)

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Mimar sinan'ı falan düşünüyorsan daha çok çalışman lazım derim. ve genelde kompozisyon çalışması yap. sadece yüzden çok eşya (aklına ne geliyorsa), insan (yürüyen, koşan, oturan, zıplayan), yer, (durak, gar, cafe, okul v.s.) gibi en önemli şey bunlar. nasıl çizdiğinde önemli ama onlar kadar gölgelendirmen ve sayfaya yerleştirme şeklinde önemli. Bool şans.