Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu işlere yeni başlayan birinin soruları

cruex

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar.Yaşım 25.daha önce pc satış sektöründeydim.O işte bunaldığım için, bana daha uygun bir sektöre girmek için web tasarım kursuna girdim.kurs 3 ay sürdü.başlangıç seviyesinde html, fireworks, dreamweaver ve flash öğrettiler.bu bilgilerimi pekiştirecek yer arıyorum; ama kafama bir kaç soru takıldı.

1.İşi öğrenmek amacıyla ilk etapta sadece yol + yemek + cüzi bir harçlık(50-100lira) karşılığında iş bulma ihtimalim nedir?

2.Yoksa hiç bir ücret talep etmeksizin mi iş aramalıyım?

3.Portföy hazırlamam gerek sanırım..Ne hazırlayacağımı bilmiyorum.Buradan yada başka sitelerden logoyu alıp aynısını yapsam olur mu?

4.Başka tavsiyeleriniz varsa lütfen esirgemeyin.Teşekkürler

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
1.İşi öğrenmek amacıyla ilk etapta sadece yol + yemek + cüzi bir harçlık(50-100lira) karşılığında iş bulma ihtimalim nedir?

iş öğreticez diye sana bir sürü web sitesi yaptırırlar alırsın 50 liranı hadi iyi tatiller der çıkarsın hafta sonu işi önersin o bir gerçek ama calan cırpan bi coder olur çıkarsın ;) sürekli işten geç çıkarsın ama iş öğreniyorsun sonuçta olcak o kadar:D ayrıca mesai ücreti de neymiş memur kısmısının mesaisi olmaz:D:D

2.Yoksa hiç bir ücret talep etmeksizin mi iş aramalıyım?
bunu yapacaksan eğer mesaili bi yere girmeksizin cevrendeki kolu komşuya web sitesi yap ama gelişimin seneler alır

3.Portföy hazırlamam gerek sanırım..Ne hazırlayacağımı bilmiyorum.Buradan yada başka sitelerden logoyu alıp aynısını yapsam olur mu?

İş deneyimin olmadığını söyleyeceksin tabiki bu durumda da web tasarım kursundan aldığın sertifika bi ihtimal stajyer muamelesi görmene katkı sağlayacak

4.Başka tavsiyeleriniz varsa lütfen esirgemeyin.Teşekkürler
bence pc satmaya devam et bulaşacak başka sektör mü yok ayrıca satış tecrübeliysen bu alanda iş bulman çok daha yüksek yazılım pazarlamasına bulaşabilirsin mesela gayette karlı bence;)

kolay gelsin nolcaz biz bilişimciler bilmiyorum ama kolay bi süreçte değilsin kendine yatırım yapmaya çalışıyorsun ama oooo diyorum allah yardımcın olsun