Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu Makinayi taniyor musunuz? Roland Colorcamm PC-600

doganza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu modeli almayi düsünüyorum ama size danismak istedim.

Kullanmayi düsündügüm isler, kücük stickerlar ve en fazla A1 büyüklügünde renkli baskilar. Stickerlari yeni aldigim Roland CX-24 ile (poza tanima) kesmeyi düsünüyorum. Sorun yasar miyim?

Baski kalitesi/ömrü/hizi/dayanikliligi nasildir?
Alirsam beni üzer mi?

Roland ColorCamm PC-600 (PC-60)

pc600awg4.gif

Bunlar da "Boya Kasetleri" (Farbkassetten)
Fiyatlari baya uygun.. (4,00€/Adet)

rolandrefillhg7.gif

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
öncelikle pc 60 zaten print cut (bas kes) makinadır yani bastığın baskıyı kendisi kesebilir ancak bu makineler termal baskı yöntemiyle çalışır (ribon kartuş) makine ucuz olabilir ancak ribon maliyetlerini ve açık alan dayanıklılığını iyi araştır derim

ayrıca bir tanıdığımda buna benzer satılık bir makine war pc 50 olabilir düşünürsen özelden msj at bilgilerini werirrim

babayorgun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende rolad sp 540 var ben memnunumm baskess

doganza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaslar bas-kes makinalari kesim amacli kullanmanin pek iyi olmadigini duymustum hatta birkac sefer burada da okudugumu hatirliyorum.

Bu arada yurtdisinda yasiyorum. Bahsettiginiz makinayla ilgilenirdim ama ne yazik ki bu mümkün degil.

babayorgun, baski kalitesinden ve dayanikliligindan bahsedebilir misin? Bir de baski icin ne tür bir malzeme kullaniyorsun?

doganza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
babayorgun, az önce baktim senin makina baya büyük ve profesyonel birsey. Onunla nasil karsilastirayim benim sordugumu?:)

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
babayorgun, az önce baktim senin makina baya büyük ve profesyonel birsey. Onunla nasil karsilastirayim benim sordugumu?

bence bu iki makinayı hiç karşılaştırma cünki baskı teknolojisi olarak birbirinden çok farklı iki sitem

roland sp 540 püskürtme (drop on demand) teknolojisiyle çalışan eco solvent boya kullanan 1440 dpi baskı yapabilen bir makinedir

roland pc60 ise termal baskı teknolojisi kullanan ribon boya kullanan bir makinedir ve bildiğim kadarıyla artık üretilmeyen bir makine

diğer bir unsurda baskesler malesef normal folyo kesim ploterlerinin kullanılışlı değil bıcak basınç ayarı gibi bazı ayarların yapılamadığını duymustum