Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çilek Makro Çekim(byöfa)

designed by ofa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kendi yakaladığım bir makro çekim arkadaşlar.Fotoğraf dilinden anlayabildiğimce o anı yorumlamaya çalıştım...

Benzer konular

quick

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.dijitalsokak.com
bu zamana kadar gördüğüm en iyi macro çekimlerden biri de bu teşekkürler

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Baya güzel ömer iyi çekmişsin. Makinen neydi ? Ayrıca Ortam özelliklerindende biraz bahsedersen bilmeyen arkadaşlar macro çekimlerinde nelere dikkat etmesi gerektiğini de anlamış olurlar. Benim zamanım olursa ben izah etmeye çalışırım :)

designed by ofa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekkürler arkadaşlar makine benim değil bir arkadaşımın yazın allah izin verirse iyi bir makine alıcam .Bu fotoğrafta kullandığım fotoğraf makinesi küçük ama boyutuna göre en iyi sonucu verebilen çok yetenekli bir makine benide hayretler içerisinde bırakıyor. Canon PowerShot S230 (Ixus V3) Ortam özelliklerinden bahsedecek olursam henüz amatör bir fotoğrafçı olduğum için çok derinlemesine bilgi veremeyeceğim fakat elimde ki kaynaklardan yakında birtakım bilgileri foruma ekleyeceğim. Şöyle bahsedeyim macro çekim bilindiği üzere bir yakın çekim tekniğidir.Etkili olabilmesi için ortamdaki yansımalar ve ışık etkisi,netlik daha önplanda yeralması gerekir.Yani fotoğrafın kompozisyonunu bu öğeler oluşturur.Dalından kopardığım bir çilekti.Dalında çekim yapıcaktım fakat yabani büyümüş ve bulunduğu yaprakları biraz sararmıştı o nedenle onu alıp uygun bir ortama koydum ve ışığın açısına göre konumumu belirleyip deklanşöre bastım :) sonuç karşınızda...yorumlar için teşekkür ederim.

designed by ofa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Şunuda Ekleyeyim Fotoğrafı çektikten sonra çileği yedim :)

fotobella

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok güzeşl olmuş...ellerinize sağlık...

naklov

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ofa (boğazında kalsın emi) :):) yazıcam demiştim :)

sekonline

🌱Yeni Üye🌱
ofa snn en iii yakaladığın çekim diyim ben sana yaniii o kadar
BAŞARILAR

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
çilek çok güzel ve lezzetli duruyor denklanşörüne sağlık.

designed by ofa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkürler arkadaşlar gerçektende benimde yaptığım çekimler araqsında en çok beğendiğim fotoğraflardandır kendisi :)

ahmetsxfile

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Dostum afiyet olsun. Bu arada Canon Ixustan suan benimde elimde bir tane var denemek için almıştım. İyi sonuç alırsam alacağım ama çok fazla denememe gerek kalmadı. Makina gerçekten çok net ve çok hassas en ince ayrıntıya kadar çekebiliyor. 2 cm e kadar çok net makro çekimi yapabiliyor ve renkleride doğal hali ile koruyor. Tavsiye ederim fakat eğer şuan almayacaksanız bence daha iyi makinalar da var. Hemen ilk bulduğunuzu değil, uzun müddet boyunca işinizi görebilecek, sadece bir kez aldığınızda sizi rahat ettirecek makinalar almanızı da şiddetle tavsiye ederim.

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
tebrik ediyorum gayet başarılı bir çalışma olmuş. Keskinlik, alan derinliği başarılı. Komposizyon olarak çok iyi diyagonel olarak yerleştirilmesi dinamizm kazandırmış. sağ taraftaki boşluk fotoğrafı rahatlatmış.

Devamını beklerim. sevgi ve saygılarımla....