Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel de sayfa boyutunu değiştirmek...

avien555

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar.

Bir derginin hazırlık aşamasındayız. Corel draw ile çalışıyoruz. Başlangıçta sayfa boyutu olarak B5 düşünüldü ancak daha sonra letter'de karar kılındı. Şimdi merak ettğim daha önce B5 olarak hazırladığımız sayfaları letter'e dönüştürebiliyor muyuz. Yoksa herşey silbaştan mı hazırlanacak.
Saygılar...

Benzer konular

grafixel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.hattablolari.com
Letter'in eni B5'ten biraz daha fazla olduğu için sanırım değiştirmeniz gerekecek. ufak tefek düzenlemeler yaparak bu işi halledebilmeniz mümkün fakat; hazırladığınız B5 tasarımlarının ne durumda olduğunu bilmediğimden dolayı pek birşey diyemeyeceğim. Ama ben olsaydım silbaştan yapardım. Çünkü tasarım öyle birşey ki yarım santim değişiklik bile görselliği çok etkiliyor...

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
Aslında pek bir sorun olacağını düşünmüyorum, b5 sayfa boyutunda yazıdığım kırmızı yazıyı, letter'da büyütülmüş siyah yazının üzerine getirdiğimde aradaki oluşan fak görseldeki gibi yani pek bir farklılık yok bütün sayfayı olduğu gibi büyütebilirsiniz.

33448428.jpg

avien555

🌱Yeni Üye🌱
Sayfa boyutunu b5den lettere çevirdim. sonra her yazıyı şekli ya da resmi de oransal olarak büyüttüm. sorun yok gibi görünüyor...

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
vector çalıştıysan ne gibi bir sorun olabilirki :) ancak resim koyduysan bu kadar küçük bir değişimde dahi çok fark edebilir bittikten sonra resimlerini başka bir programda açıp kontrol etmelisin kolay gelsin..