Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel Draw da gazete tasarımı yeniyim lütfen yardım

fotohakan_87

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel draw da gazete hazırlamaya basladım ama resimleri yazıların içine tam oturtamıyorum

mesela insan vucudunu metnin ortasına koyduğum zaman yazılar insanı sarsın istiyorum lütfen yardım edin psikolojim bozuldu

Benzer konular

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle msn'e gerekyok foruma sorduğunuz soruların cevaplarını yine forumda konunuzu takip ederek öğrenebilirsiniz....

İlk olarak yapman gereken şey Power Clip yani yazının saracağı resmi kesmen gerek... bu konuya şu linkten ulaşıp bi incele --> https://www.grafikerler.net/powerclip-kullanimi-resimli-t25194.html

İkincisi ise power cilp bittikten sonra resmini seçip wrap paragraph text komutunu kullanman.. zaten resim seçili iken yukarıyadaki toolbarlarına bakarsan göreceksin. bende yeri biraz farklı ama anlaman açısından bi örnek resim koyuyorum...

2514.jpg

Daha sonra bu efekti verdiğin tüm obje - resimleri paragraf textin (yazdığın yazının) üzerine getirdğinde yazıların kaydığını göreceksin...

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
aynı işi PowerClip özelliği kullanmadan
direk resmi seçerek daha pratik yapabilirsin
resim üzerinde oynamaların daha da rahat olur ;)

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
aynı işi PowerClip özelliği kullanmadan
direk resmi seçerek daha pratik yapabilirsin
resim üzerinde oynamaların daha da rahat olur ;)

Sen arkadaşın verdiği linki inceledinmi hiç.. decupeye gerek yok dersen bilmeyen arkdaşlar tırmalar durur sabaha kadar...:anlamsiz:

fotohakan_87

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle msn'e gerekyok foruma sorduğunuz soruların cevaplarını yine forumda konunuzu takip ederek öğrenebilirsiniz....

İlk olarak yapman gereken şey Power Clip yani yazının saracağı resmi kesmen gerek... bu konuya şu linkten ulaşıp bi incele --> PowerClip Kullanımı (Resimli)

İkincisi ise power cilp bittikten sonra resmini seçip wrap paragraph text komutunu kullanman.. zaten resim seçili iken yukarıyadaki toolbarlarına bakarsan göreceksin. bende yeri biraz farklı ama anlaman açısından bi örnek resim koyuyorum...

yardımlarınız için teşekkür ederim msn i öylesie verdim. daha rahat anlatan olabilir diye. çok çok teşekkür ederim yapmaya çalışıyorum şu anda

cutuvate

🌱Yeni Üye🌱
yardımınıza ıhtıyacım var

Arkadaşlar corelda yerel bi gazete yapmaya çalısıyorum ve ılk olucak bu ve tam olarak ölçülerini bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevınırım nasıl çalısmam gerekıyo corelde :/