Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel draw da shape tool sorunu

grhan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.kitapresimlemeleri.net.tc
merhaba arkadaşlar corel draw da şekil aracı (shape tool) ile çizgiye istediğim şekli veremiyorum siz biliyormusunuz:sadsmile:

Benzer konular

kingofloss

🌱Yeni Üye🌱
shape ile şekil vermek için önce convert le objeyi ve node larla çalışmayı öğren, deneme yanılma ile hallolur.

grhan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
Düz çizgiyi çizdikten sonra eğerek istediğim formu vermek istiyorum ama F 10 ile çıkan şekil aracı (araç kutusunda en üstün altındaki) çizgiyi tutup çekmiyor oysa sağda araçla ilgili açıklamada aynen böyle yazıyor > ( Bir nesnenin şeklini değiştirmeye başlamak için Şekil aracı seçili iken üzerinde tıklayın ve noktalarının görünmesini sağlayın.
Her nesne türü farklı bir şekil değiştirme yöntemi sunar. )

fakat çizgiyi düz çekiyor ama freehanddaki gibi şekillendirmiyor acaba klavyedeki bi tuşadamı basmam gerekiyor.:crying:

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Düz çizigiyi şekillendirmek için çizgiyi seçin sağ tıklayarak to curve seçeneği seçin bu şekilde çizgiye yay şeklinde şekil verebilirsiniz, istediğiniz şekle uymazsa çizgi üzerinde istediğiniz yere çift tıklayarak yeni nokta oluşturup değişik şekillere getirebilirsiniz...

grhan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
şekil aracı

tamam buldum çizginin üzerine gelip farenin sağtuşuna tıklayarak eğim seçenekleri çıkıyor şimdi oluyor teşekkürler