Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw Dersleri: resimlere transparan yazı yazma

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
merhaba arkadaşlar umarım işinize yarar şimdi resimlerin üzerine transparan olarak isim yazmayı anlatacağım önce resmimizi import ediyoruz (ctrl+ı) resmimizin bir kopyasını alıyoruz sonra yazımızı yazıyoruz kopya aldığız resimlerden birini seçip efect/power clip / place inside contanier komutunu veriyoruz mouse muz kalın bir ok halini alıcak ve yazının üstüne tıklıyoruz artık yazımız resimden meydana geliyor tekrar yazıyı seçiyoruz shift tuşu yardımıyla resmimizide seçili hale getirdikten sonra c ve e tuşlarını kullanarak yazımızı resmin içine yerleştiriyoruz interactive drop shadow tolu kullanarka yazımıza gölge efektide verirsek resmi bozmadan yazıyı belirginleştirmiş oluruz umarum işinize yarar herkese kolay gelsin

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Keşke resimli olarak anlatım yapsaydınız. Daha çok ilgi görürdü konunuz. Teşekkürler bilmeyen bir çok insanın işine yarıyacaktır =)

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
ya foruma resim eklemeyi bilmiyorum ondan böle anlattım ama anlatım bence çok açık arkadaşlar uygulamayı yapınca görücekler

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆
resimli yaparsanız seviniriz

olmassa resmi bize atın biz koyalım

apograph

🌱Yeni Üye🌱
Resimlere Transparan Yazı Öyle Yazılmaz Arkadaşımızın Anlattığı place inside container. Bir remi ya da resimdeki ürünü etrafından çizip (dekupaj) resmi o çizdiğimiz çizgilerin içine yerleştirirsek ürünü kesmiş oluruz transparan yazı başka birşeydir düzeltelim

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
Resimlere Transparan Yazı Öyle Yazılmaz Arkadaşımızın Anlattığı place inside container. Bir remi ya da resimdeki ürünü etrafından çizip (dekupaj) resmi o çizdiğimiz çizgilerin içine yerleştirirsek ürünü kesmiş oluruz transparan yazı başka birşeydir düzeltelim
haklısın abdullah abi aslında yazı transparan filan değil yani buna bi çeşit dekupajda diyebiliriz ama sonuç olarak baktığımızda resmin üzerine resmi bozmadan çok güzel bi şekilde yazıyı yazmış olluyoruz ve bununda faydası ben ce kendim merak ettiiğim için sölüyom bazı resimlerin orta yerine kocaman bi yazı yazarlar ve bende o yazının altında kalan kısmı merak eder dururum bu merakı ortadan kaldırmak amacıyla kullanılabilecek güzel bi teknik olarak düşündüm inşallah işine yarayan arkadaşlarımız olabilir :)

eyub47

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Benim çok hoşuma giden bir çalışma oldu. daha öncede yapıyordum bunu ama farklı ve dolambaçlı yoldan. bu anlatım işimi kısalttı. teşekkürler

ayşa1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhabalar.ben siteye yani katıldım.coreli kendim çözmeye çalışıyorum.bu konuyla ilgili anlayamadığım bişi var.bende anlatılanları deniyorum bunuda denedim.önce import edin demişsiniz neden anlamadım ben import etmeden yaptım(tabi görüntüde oldu ama atladığım bişi varsa diye soruyorum)bide resimle yazıyı birleştirince yazıyı kaydırıyo benim koyduğum yerden.kayması normalmi yoksa benmi bişileri atlıyorum

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
merhabalar.ben siteye yani katıldım.coreli kendim çözmeye çalışıyorum.bu konuyla ilgili anlayamadığım bişi var.bende anlatılanları deniyorum bunuda denedim.önce import edin demişsiniz neden anlamadım ben import etmeden yaptım(tabi görüntüde oldu ama atladığım bişi varsa diye soruyorum)bide resimle yazıyı birleştirince yazıyı kaydırıyo benim koyduğum yerden.kayması normalmi yoksa benmi bişileri atlıyorum

import ediyor çünkü ssayfası boş :) eğer senin elinde zaten bir resim varsa import etmene gerek yok yazı neden kayıyor nereye kayıyor bilmiyorum ama her 2 objeyede tıplar c ve e harflerine basarsan ortalarsın kolay gelsin

dip not: denildiği üzere bu transparan yazı değil sadece kopya yazı olabilir başlığı değiştirelim bence daha uygun bir başlık olabilir kolay gelsin...

ayşa1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet resmim vardı.yazının kayması keserken ortalamamış olmamdır belki.çünkü yanlış anlamadıysam yazı ile resmi birleştirirken yazı otomatik ortalanıyor.ben yazıyı ,yazının içine aldığım kısma yerleştirmek istedim.ilgilendiğiniz için teşekkürler

aydin495

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
KardeŞ EmeĞİnİze SaĞlik TeŞekkÜrler

keskin3858

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkürler emeğine sağlık
güzel bir paylaşım